اخبار سیاسی

کیهان:امریکا از توافق ایران و عربستان شاد نیست؛ فقط ابراز خوشخالی می کند!

کیهان نوشت:درباره توافق بین ایران و عربستان، مثل هر توافق دیگری باید گفت که سود و زیان مهم ترین منطق پذیرفته شده در روابط بین الملل است. این منطق یک روز ایجاب می کند دو کشور دشمن هم باشند و روز دیگر ایجاب می کند با یکدیگر دوست شوند.

27 اسفند 1401

تعطیلی مدارس کشور در 27 و 28 اسفند؟ ، تصمیم وزارت آموزش و پرورش

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه مدارس کشور 27 و 28 اسفند دایر هستند، گفت: فرایند یادگیری در سال 1401 تا روز 28 اسفند ادامه دارد.

26 اسفند 1401

گفته های وزیر میراث فرهنگی کشور در آیین گرامیداشت جشن جهانی نوروز

میراث آریا/ این خبر درباره گفته های وزیر میراث فرهنگی کشور در آیین گرامیداشت جشن جهانی نوروز برای شما نگارش شده است.

23 اسفند 1401

خرج کردن دانگی از کی در تهران رسم شد؟، مسجد و سه راه دانگی کجاست؟

کوچه دانگی، سه راه دانگی، مسجد دانگی، کاروانسرای دانگی. این ها نام هایی است نشسته بر تن بعضی از مکان ها و خیابان های مرکز، به ویژه جنوب آن.

16 اسفند 1401
14 اسفند 1401

کریدور عبور از رکود مسکن

با وجود اینکه بازار دوم معاملات مسکن مدت هاست که به کلی از کار افتاده است، راهی برای احیای این بازار وجود دارد که می تواند به منزله کریدور عبور مسکن از رکود فراگیر عمل کند. در صورتی که چرخ بازار پیش فروش آپارتمان به حرکت دربیاید، امکان بازگشت تدریجی...

14 اسفند 1401

سالانه حداقل 10 درصد دانشجویان را به راهیان نور اعزام کنید

وزیر علوم در بخشنامه ای به روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، پژوهشی و فناوری تاکید نمود: اقدامات لازم برای اعزام سالانه حداقل 10 درصد دانشجویان به اردو های راهیان نور صورت گیرد.

2 اسفند 1401

این گندم شدت سلول های سرطانی را کاهش می دهد!

ایسنا نوشت: پژوهشگران بریتانیایی، نوعی گندم اصلاح شده ژنتیکی پرورش داده اند که هنگام پخت، ماده سرطان زای کمتری را فراوری می نماید.

27 بهمن 1401

تثبیت قیمت برنج بدون واردات فوری ممکن نیست

نایب رئیس انجمن واردکنندگان برنج ایران بر ضرورت اجرایی شدن هرچه سریعتر مفاد تفاهمنامه مشترک با وزارت جهاد کشاورزی در راستای کنترل بازار برنج کشور تاکید نمود.

20 بهمن 1401

رانندگی ولیعهد عربستان سوژه شد

رانندگی ولیعهد عربستان به سوژه شبکه های اجتماعی تبدیل شد

12 بهمن 1401

دانلود ویندوز 10 به زودی متوقف می گردد

مایکروسافت به عنوان بخشی از فعالیت خود برای توقف پشتیبانی از ویندوز 10 هوم و پرو، فروش دانلود آن را در 31 ژانویه متوقف خواهد نمود.

8 بهمن 1401

باز هم جنجال های ایلان ماسک در توییتر ، ورود و خروج کاربران به خاطر ترامپ

ریاست جنجالی ایلان ماسک بر توییتر باعث ایجاد اختلاف بین کاربران این شبکه اجتماعی شده است.

5 بهمن 1401

آیا مدارس دولتی جمع آوری می شوند؟ ، ماجرای هیات امنایی کردن مدارس از زبان معاون وزیر

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی آموزش و پرورش با اشاره به طرح هیات امنایی شدن مدارس کشور گفت: جلسات تخصصی مبنی بر راه حل های قانونی و منعطف در راستای مردمی سازی نظام حکمرانی آموزش و پرورش اجرا شده و وزارتخانه در این مسیر مصمم است.

4 بهمن 1401

سفر با هواپیما ، نکات مهم در خصوص هواپیماها و طرز کار آن ها

سفر با هواپیما یکی از معمول ترین و محبوب ترین انواع سفر است اما در عین حال یکی از ترسناک ترین ها هم به شمار می روند. بعضی از مردم به شدت از سفر با هواپیما وحشت دارند و بعضی نیز همواره با شک و تردید و نگرانی سوار آن می شوند. اما هواپیماها از زمان برادران رایت...

3 بهمن 1401

غیر حضوری شدن مدارس تهران طی فردا ، اجرای طرح زوج و فرد از در منازل

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران از غیر حضوری شدن مدارس استان تهران به جز سه شهرستان پردیس، فیروزکوه و دماوند اطلاع داد و گفت: امتحانات نهایی پایه دوازدهم طبق برنامه فردا (10 دی ماه) برگزار می گردد و طرح زوج و فرد نیز از درمنازل اجرایی خواهد شد.

13 دی 1401

افتتاح فاز نخست شهر دستکند سامن با حضور وزیر میراث فرهنگی

ایسنا/ براساس آخرین خبر و گزارش های بدست آمده، افتتاح فاز نخست شهر دستکند سامن با حضور وزیر میراث فرهنگی صورت می پذیرد.

12 دی 1401

جزئیات سامانه و مرکز تماس 1649 برای حمایت از کسب و کارها

به گزارش خبرنگاران، مهدی مظفری، مدیرکل اداره پایش و تسهیل گری کسب وکارهای سازمان فناوری اطلاعات، سامانه 1649 را به عنوان یک پل ارتباطی برای ارائه نقطه نظرات، دریافت بازخورد و در صورت وجود، شکایات کسب و کارهای اینترنتی از سکوها معرفی کرد که توانایی پاسخ...

3 دی 1401

زمان واریز سود سهام عدالت قطعی شد؟

با وجود تاخیر در واریز سود سهام عدالت خبر ها بیانگر این موضوع است که این مبلغ یک روز دیگر به حساب دارندگان این سود واریز می گردد.

3 دی 1401

کسری 18 هزار میلیارد ریالی حوزه فناوری وزارت علوم

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در حالی که 30 درصد شرکت های دانش بنیان در پارک های علم و فناوری مستقر هستند، بودجه این معاونت نصف بودجه دانشگاه تهران است.

27 آذر 1401

توافق هسته ای حاصل نشود وارد مرحله بسیار خطرناکی خواهیم شد

وزیر خارجه عربستان نسبت به عدم دستیابی به توافق هسته ای هشدار داد و گفت که اگر این توافق انجام نشود وارد مرحله بسیار خطرناکی خواهیم شد.

23 آذر 1401
تعداد: (240)