گرانی قیمت سرویس در اپ استور اپل

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، اطلاعات تازه نشان می دهد قیمت خرید محصول و سرویس در اپ استور اپل نسبت به سال گذشته 40 درصدافزایش داشته است.

گرانی قیمت سرویس در اپ استور اپل

به گزارش سایت دیلی میل، تحلیل شرکت اپتوپیا (Apptopia) نشان می دهد هزینه خرید در اپ گوگل در این بازه زمانی فقط 9 درصد رشد نموده است. این شرکت اشاره می نماید هرچند سال گذشته میلادی آمریکا دچار تورم شد، اما افزایش قیمت ها در اپ استور اپل مربوط به قبل از آن بوده است.

شرکت مذکور معتقد است بالا رفتن هزینه ها مربوط به اقدام شفافیت ردیابی در اپ اپل است که در فوریه 2021 میلادی اعلام شد.

اپتوپیا در یک پست وبلاگی در این باره نوشت: کاربران قبل از افزایش تورم در 2022 میلادی متوجه افزایش قیمت ها در اپ استور اپل شده بودند. این امر نشان می دهد احتمالا ناشران نسبت به افزایش هزینه های مربوط به نصب برنامه به علت سیاست های شفافیت ردیابی در اپ اپل واکنش نشان داده اند.

تیم کوک مدیر ارشد اجرایی اپل به عنوان بخشی از آپدیت iOS14، پروتکل های امنیتی خرید در اپ را ارائه کرد. طبق این پروتکل ها پس از دانلود هر اپلیکیشن از کاربر خواسته می گردد ردیابی اطلاعاتش به وسیله آن را تایید کند. اپتوپیا بعلاوه در پست وبلاگی خود اشاره می نماید افزایش قیمت ها در فروشگاه اپلیکیشن اپل بسیار بیشتر از گوگل بوده است.

فیس بوک نیز با ردیابی کاربران تبلیغات هدفمند را ارائه می نماید و این بخش مهمی از روش شرکت برای دستیابی به سود است، شرکت مذکور نیز در ماه جولای سال جاری برای نخستین بار از کاهش درآمدش اطلاع داد.

بیشتر بخوانید

وبلاگ آریابلاگ فضای مجازی دریچه فناوری

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "گرانی قیمت سرویس در اپ استور اپل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرانی قیمت سرویس در اپ استور اپل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید