صف آرایی کشتی های جنگی تایوانی و چینی مقابل یکدیگر

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، کشتی های جنگی چین و تایوان به بهانه برگزاری رزمایش دریایی، در فاصله نزدیک به خط میانی تنگه تایوان مقابل یکدیگر صف کشیدند.

صف آرایی کشتی های جنگی تایوانی و چینی مقابل یکدیگر

به گزارش فارس، در بحبوحه رزمایش های دریایی چین و تایوان در تنگه تایوان برای قدرت نمایی به یکدیگر، کشتی های جنگی دو طرف با هم رو در رو شدند.

یک منبع آگاه در این باره به خبرگزاری رویترز گفت: حدود 20 کشتی نیروی دریایی چین و نیروی دریایی تایوان از صبح روز چهارشنبه در نزدیکی خط میانی تنگه تایوان مستقر شدند.

رویترز به نقل از این منبع که نامش را فاش نکرد، نوشت چندین کشتی نیروی دریایی چین از صبح امروز (چهارشنبه) به انجام ماموریت در سواحل شرقی تایوان ادامه دادند که همین امر موجب صف آرایی کشتی های جنگی تایوانی در برابر آن ها شد.

پیش از این، حوزه فرماندهی رزمی شرقی ارتش چین گفته بود که نیرو های هوایی و دریایی این کشور از روز سه شنبه رزمایش هایی را برای سنجش قابلیت های پیوستگی و کنترل مشترک در شرایط سخت الکترومغناطیسی در طول تمرینات نظامی جاری در اطراف تایوان انجام دادند.

ارتش چین در واکنش به سفر نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان، رزمایش های گسترده ای را با استفاده از موشک، هواپیما و کشتی های جنگی در نزدیکی این جزیره برگزار کرد.

رزمایش دریایی اخیر نیز از روز سیزدهم مرداد در شش منطقه در محدوده آبی اطراف جزیره آغاز شد و قرار بود در نیم روز شانزدهم مرداد به انتها برسد، اما ادامه یافت.

با اینکه دولت چین به صورت رسمی نمی گوید چه زمانی رزمایش های نظامی در اطراف تایوان به انتها می رسد، اما روزنامه دولتی این کشور گلوبال تایمز به نقل از تحلیلگران گزارش داد که رزمایش های نظامی ارتش چین در نزدیکی تایوان به یک امر عادی تبدیل خواهد شد و تا زمانی که این جزیره و سرزمین اصلی چین دوباره متحد شوند، ادامه می یابد.

روز گذشته بود که جوزف وو وزیر امور خارجه تایوان در نشست خبری گفت که چین علاوه بر هدف الحاق تایوان، می خواهد تسلط خود را در بخش های زیادی از غرب اقیانوس آرام تثبیت کند.

منبع: فرارو

به "صف آرایی کشتی های جنگی تایوانی و چینی مقابل یکدیگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صف آرایی کشتی های جنگی تایوانی و چینی مقابل یکدیگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید