4 ترفند مخفی و مفید گوگل مپ که شاید خیلی ها ندانند

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، وب سایت یک پزشک - میثاق محمدی زاده: رانندگی به اندازه کافی استرس زا هست اما وقتی نمی توانید یک جای پارک پیدا کنید یا شبکه موبایل شما قطع می گردد و نمی توانید از اینترنت بهره ببرید؛ کلافه گی و دردسرهای شما بیشتر می گردد.

4 ترفند مخفی و مفید گوگل مپ که شاید خیلی ها ندانند

خوش بختانه، گوگل مپس روی اندروید و آیفون با ویژگی های پنهانی که دارد می تواند تا حدودی دغدغه ها و استرس های راننده ها را کاهش دهد.

احتمالا می دانید گوگل مپس می تواند آدرس هایی مانند خانه و محل کار را ذخیره کند تا با زدن روی آن ها بتوانید از نقشه راستایابی بهره ببرید. همچنین، می توانید درباره یک مکان اطلاعات بیشتری به دست بیاورید. مثلا، چه چیزی بخورید؛ کجا بگردید و چه کاری انجام دهید.

اما گوگل مپس کارهای دیگری هم انجام می دهد که احتمالا شما ازشان بی خبر هستید. مثلا، یک نقشه را برای استفاده آفلاین دانلود کنید یا دنبال جای پارک در مکان خاصی بگردید و همین طور زمان رانندگی خود را متوقف کنید تا فاصله دقیق تری تا مقصد داشته باشید.

استفاده آفلاین از نقشه ها

گوگل مپس به شما اجازه می دهد راستا خود را پیش از آغاز سفر دانلود کنید تا همواره به آن دسترسی داشته باشید. این ویژگی برای مکان ها و زمان هایی مناسب است که احتمال از دست رفتن شبکه موبایل و قطعی اینترنت می رود. با نقشه های آفلاین گوگل مپس دیگر نباید نگران گم شدن در سفرها باشید.

1- در اپلیکیشن گوگل مپس مقصد خود را وارد کنید.

2- در پایین صفحه روی نام مکان یا آدرس آن ضربه بزنید.

3- منوی سه نقطه بالا سمت راست صفحه را لمس کنید.

4- روی گزینه Download offline map بزنید.

5- دوباره روی گزینه Download بزنید تا نقشه ناحیه ای که انتخاب کردید به صورت آفلاین هم در دسترس باشد.

کل طول راستا سفر را با توقف ها برنامه ریزی کنید

اگر گوگل مپس به شما بگوید سفرتان 7 ساعت طول می کشد ولی 8 ساعت بشود؛ احتمالا مدتی که در راستا توقف نموده اید را محاسبه ننموده است. اما گوگل مپس این قابلیت را هم دارد تا توقف های شما را هم محاسبه کند تا زمان دقیق تری برای رسیدن به مقصد بدهد:

1- در اپلیکیشن گوگل مپس، ابتدا مقصد خود را وارد کنید.

2- روی کلید Directions بزنید.

3- منوی سه نقطه بالا سمت راست صفحه را لمس کنید.

4- روی Add stop بزنید و تعداد توقف هایی که پیش بینی می کنید را اضافه کنید.

5- هنگامی که افزودن توقف ها را تمام کردید؛ روی گزینه Done بزنید. اکنون، گوگل مپس به شما دقیق تر می گوید چه زمانی به مقصد می رسید.

به راحتی جای پارک برای ماشین پیدا کنید

هنگامی که دارید به یک مکان جدید و ناشناخته حرکت می کنید یا برای رسیدن به یک کنسرت، جلسه رسمی و قرار ملاقاتی عجله دارید؛ خیلی مهم است که بدانید چه جاهای پارکی در منطقه مدنظر شما وجود دارد و زودتر یک جای پارک برای خودروی خود پیدا کنید.

به جای اینکه دایما دور خود بچرخید تا به طور چشمی یک جای پارک پیدا کنید؛ می توانید از گوگل مپس یاری بگیرید:

1- در اپلیکیشن گوگل مپس لوکیشن خود را وارد کنید.

2- روی گزینه Directions بزنید.

3- شما یک آیکون P در کنار زمان تخمین زده شده برای رسیدن به مقصد خواهید دید. روی این آیکون P ضربه بزنید. اگر P قرمز رنگ بود؛ به این معنی است که جای پارک نیست یا محدود است ولی اگر آبی رنگ بود؛ یعنی به سادگی می توانید جای پارک پیدا کنید.

4- روی Find parking بزنید.

5- فهرستی از مناطقی که می توانید پارک کنید؛ ظاهر خواهد شد. روی یکی از گزینه های پارک ضربه بزنید و به عنوان اولین محل توقف خود انتخاب کنید.

آنالیز مکان پیش از رفتن

گاهی اوقات گزارش ها و تصاویر یک مکان گردشگری برای سفر یا کار تجاری می توانند گول زننده باشند. گوگل مپس به شما امکان می دهد ابتدا یک مکان را روی نقشه آنالیز و ارزیابی کنید و بعد سراغ رزرو هتل بروید:

1- در اپلیکیشن گوگل مپس، مکان مدنظر را جست وجو کنید. مثلا نام هتل یا منطقه گردشگری مقصد را وارد کنید.

2- در پایین صفحه سمت چپ یک باکس کوچک با عکسی از ساختمان مشاهده خواهید کرد. اینجا می توانید منطقه مورد نظر را در استریت ویو مشاهده کنید. بنابراین؛ روی آن ضربه زده و سه بعدی مکان مقصد را مشاهده کنید.

3- شما می توانید با انگشت روی بعضی نقاط زوم کنید و از قابلیت بزرگنمایی تصاویر سود ببرید. به طور مجازی منطقه را کامل آنالیز و بعد تصمیم گیری کنید.

منبع: برترین ها

به "4 ترفند مخفی و مفید گوگل مپ که شاید خیلی ها ندانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 ترفند مخفی و مفید گوگل مپ که شاید خیلی ها ندانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید