کارولینای شمالی آمریکا هم طراز سیرالئون، ونزوئلا و کوبا

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، یک موسسه پژوهشی آمریکایی که به رده بندی ایالت های این کشور از نظر سطح دموکراسی می پردازد، ایالت کارولینای شمالی آمریکا را با قرار دادن در رده پایین، مشابه کشورهایی مثل کوبا و ونزوئلا از نظر سطح دموکراسی دانسته است.

کارولینای شمالی آمریکا هم طراز سیرالئون، ونزوئلا و کوبا

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، به نقل از ایندیپندنت، تهیه کنندگان این گزارش جنجالی معتقدند ایالت کارولینای شمالی دیگر نمی تواند به عنوان یک دموکراسی سطح بالا طبقه بندی شود و مشابه کشورهایی مثل سیرالئون، اندونزی، ونزوئلا و کوبا است.

این موسسه که پروژه همگرایی انتخاباتی نام دارد به ایالت کارولینای شمالی از 100 نمره 58 را داده است. همچنین کارولینای شمالی به لحاظ چارچوب حقوقی و میزان شرکت رای دهندگان در انتخابات نمره 7 از 10 را به دست آورده که مشابه ونزوئلا است.

اندرو رینولدز، یک استاد علوم سیاسی دانشگاه کارولینای شمالی و بنیانگذار موسسه پروژه هم گرایی انتخاباتی که از سال 2012 تاکنون به سنجیدن سطح 213 انتخابات در 153 کشور پرداخته گفت: اگر کارولینای شمالی یک کشور بود، درست در رده های میانی کشورهای جهان قرار می گرفت و به عنوان یک دموکراسی تاحدی آزاد و عمدتاً ناقص و کمی جلوتر از دموکراسی های شکست خورده قرار می گرفت.

این در حالی است که دولت جمهوری خواه حاکم بر ایالت کارولینای شمالی به رهبری فرماندار این ایالت یعنی پت مک کروی طی روزهای اخیر با تصویب قانونی به منظور کاهش اختیارات روی کوپر، فرماندار بعدی هدف اعتراضات گسترده قرار گرفته است.

موسسه مذکور نحوه طبقه بندی حوزه های انتخاباتی در این ایالت و کنترل مطلق آن توسط جمهوری خواهان را دلیل این طبقه بندی خود دانسته است.

وینولدز گفت: در این ایالت دیگر قدرت پارلمانی وابسته به آرای مردم نیست. یک حزب نیمی از آرا را کسب کرده و صددرصد قدرت را به دست می آورد. حزب جمهوری خواه اکثریت مطلق پارلمانی را در ایالت کارولینای شمالی در اختیار دارد و از هرگونه وتویی ایمن است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کارولینای شمالی آمریکا هم طراز سیرالئون، ونزوئلا و کوبا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارولینای شمالی آمریکا هم طراز سیرالئون، ونزوئلا و کوبا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید