نتیجه انتخابات آمریکا؛ جدیدترین نظرسنجی های انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، روزنامه تلگراف در گزارشی به ارائه داده ها و اطلاعات جدید در مورد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و رقابت میان دونالد ترامپ و جو بایدن دو نامزد اصلی این انتخابات، پرداخته است. این پایگاه خبری از برتری قابل توجه جو بایدن خبر داده و به نوعی پیروزی وی را در انتخابات آمریکا پیش بینی کرده است.

نتیجه انتخابات آمریکا؛ جدیدترین نظرسنجی های انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا

همزمان با نزدیک شدن به زمان انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا، بیشتر نظرسنجی هایی که در سطح این کشور برگزار می شوند، حاکی از فزونی و پیشتازی جو بایدن در مقایسه با دونالد ترامپ هستند. میانگین داده های دست کم 10 نظرسنجی انجام شده در آمریکا، این نکته را تایید می نمایند که بیش از نیمی از مردم این کشور قصد دارند تا در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا، جو بایدن را به کرسی ریاست جمهوری کشورشان برسانند.

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، با این همه، روز سوم نوامبر، آمریکایی ها باید در میدان عمل تصمیم بگیرند که آیا می خواهند جو بایدن را به سمت ریاست جمهوری آمریکا انتخاب نمایند و یا باز هم می خواهند به ترامپ اعتماد نمایند و وی را برای چهار سال دیگر در کرسی ریاست جمهوری کشورشان ابقا نمایند.

نکته مهم در این زمینه این است که در تاریخ 2 اکتبر سال جاری میلادی (24 روز قبل)، دونالد ترامپ به علت ابتلا به ویروس کرونا، در بیمارستان بستری شد. اکنون اینگونه به نظر می رسد که وی از ابتلا به ویروس مذکور رها شده باشد. با این حال، هنوز معین نیست که ابتلای ترامپ به کرونا، چه تاثیری بر رقابت های انتخاباتی خواهد گذاشت. آنچه واضح است این نکته می باشد که سن و وزن ترامپ، وی را در دسته بندی افراد با ریسک بالا در زمینه ابتلا به ویروس کرونا قرار می دهد. بدون تردید، ابتلای ترامپ به کرونا، تا حد زیادی بر توانایی او در شرکت در گردهمایی های عمومی و تهییج طرفداران وفادارش تاثیرگذار بوده و می تواند در نهایت، به ضررش تمام شود.

از سوی دیگر، باید به این نکته توجه داشت که بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا، در دوره ابتلایش به ویروس کرونا با یک فرایند کامل متفاوت از حیث اقبال عمومی به خود روبرو شد. میزان محبوبیت او در دوره ابتلا به ویروس کرونا به نحو قابل توجهی افزایش یافت. بر اساس ارزیابی نهاد های رسمی و معتبر در بریتانیا، اقبال عمومی به بوریس جانسون در بریتانیا، در دوره ابتلایش به کرونا از چهار درصد به چهل درصد افزایش یافت. البته که این فرایند هنوز برای ترامپ در آمریکا محقق نشده است و جو بایدن همچنان پیشتاز نظرسنجی های مختلف در این کشور است.

هنوز زود است که در مورد اینکه چه کسی پیروز انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا می شود، هرگونه پیش بینی را ارائه کنیم. با این حال، شواهد و قرائن، حاکی از این هستند که بایدنِ دموکرات، در مقایسه با ترامپِ جمهوریخواه از شانس به مراتب بیشتری برخوردار است.

میانگین 10 روزه آخرین نظرسنجی های ملی در آمریکا در مورد میزان محبوبیت ترامپ و بایدن

بر اساس آنچه در شکل بالا نشان داده شده، جو بایدن به طور متوسط، از 51.25 درصد و دونالد ترامپ نیز از 42.64 درصد اقبال عمومی مردم آمریکا به خود در جریان رقابت های انتخاباتی این کشور برخوردار هستند. این شکاف میان میزان محبوبیت ترامپ و بایدن، در روز های منتهی به انتخابات 2020 آمریکا، اندکی گسترده تر شده (به نفع بایدن) است. امری که می تواند سیگنالی نگران نماینده برای دونالد ترامپ و حزب جمهوریخواه آمریکا باشد.

میانگین رضایت عمومی از ترامپ در آمریکا، حدودا 40 درصد است

بر اساس ارزیابی های روزنامه تلگراف از میزان رضایت عمومی از ترامپ در جامعه آمریکا، ترامپ همواره از یک فرایند نسبتا با ثبات در این زمینه برخوردار بوده و اغلب به طور میانگین 40 درصداز مردم آمریکا از عملکرد وی رضایت داشته اند.

بر اساس داده های تلگراف که از هشت نظرسنجی آخر در مورد انتخابات آمریکا اخذ شده اند، میزان رضایت عمومی از ترامپ 44 درصد بوده است. این در حالی است که بیش از 54 درصد از آمریکایی ها از عملکرد وی رضایتی نداشته اند. میزان رضایت از ترامپ در روز های اخیر و به دنبال شانتاژ های تبلیغاتی او و تیمش مبنی بر ضرورت اتحاد جامعه آمریکا در نبرد علیه ویروس کرونا، اندکی بهبود یافته است. با این حال، با توجه به جنجال های فراوانی که ترامپ در جامعه آمریکا و در جریان انتخابات ریاست جمهوری این کشور ایجاد کرده، بعدی است که دیده عمومی در جامعه آمریکا در مورد وی، به نحو قابل توجهی تغییر کند (حداقل پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری 2020 در آمریکا).

سی ان ان و دویچه ووله، بایدن را پیروز انتخابات 2020 آمریکا می دانند

بر اساس جدیدترین نظرسنجی که از سوی سی ان ان، بلافاصله پس از مناظره آخر کاندیدا های ریاست جمهوری آمریکا برگزار شد، جو بایدن عملکرد بهتری نسبت به دونالد ترامپ داشته است. بر اساس این نظرسنجی، 53 درصد افرادی که در این نظرسنجی شرکت داشتند عملکرد جو بایدن، نامزد حزب دموکرات را بر دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری خواه با 39 درصد ترجیح دادند.

در این نظرسنجی هم چنین عنوان شد که 73 درصد مردم آمریکا، نقدها بایدن از ترامپ را در مناظره منصفانه دانستند و تنها 26 درصد آن را نپسندیدند. در مقابل 50 درصد نیز گفتند حملات ترامپ به بایدن در این مناظره مناسب بود و 49 درصد آن را رد کردند. در همین حال این نظرسنجی تفاوت عمده ای در نظر مردم برای انتخاب کاندیدای مورد نظر خود نداشت. حمایت های کلی از بایدن 55 درصد بود که این میزان بعد از مناظره به 56 درصد رسید و حمایت ها از ترامپ نیز حدود همان 42 درصد قبل ایستاده است. البته در این مناظره 56 درصد، نظرات اقتصادی ترامپ را ترجیح دادند و 44 درصد هم رای به بایدن دادند.

در موضوع کروناویروس، اما این بایدن بود که 57 به 41 درصد نظرات بهتری را از منظر افرادی را که مناظره را دیدند، ارائه داد. در موضوعات دیگر نیز نظر رای دهندگان به صورت زیر بود: آب وهوا: 67 درصد بایدن29 درصد ترامپ. موضوعات نژادی: 62 درصد بایدن- 35 درصد ترامپ. حل مسائل کشور: 57 درصد بایدن- 42 درصد ترامپ. رهبری قوی تر: بایدن 49 درصد - ترامپ 49 درصد، 60 درصد زنان رای به بایدن می دهند و ترامپ 35 درصد رای زنان را به دست می آورد و در میان مردان 47 درصد بایدن و 44 درصد ترامپ را ترجیح می دهند. فارغ از رای های حزبی نیز 55 درصد مستقل ها بایدن و 36 درصد ترامپ را برمی گزینند.

خبرگزاری دویچه وله آلمان نیز معتقد است، کارزار انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در فضایی پرتنش به مرحله نهائی رسیده است. با این که دو هفته به انتخابات در سوم نوامبر باقی مانده است، بسیاری از شهفرایندان با شتابی بی سابقه رأی داده اند. بنا به گزارش یک بنیاد پژوهشی در دانشگاه فلوریدا تا به امروز حدود 7 / 27 میلیون نفر برگه های انتخاباتی را پر کرده و رأی خود را تحویل داده اند. بیشتر نظرسنجی ها حاکی از بالا بودن شانس پیروزی جو بایدن در انتخابات هستند. حتی برخی از تحلیلگران از یک پیروزی قاطع برای او سخن می گویند.

اکونومیست از فزونی قابل توجه بایدن در کسب آرای الکترال خبر می دهد

یکی از منابع مهم اطلاعاتی برای انتخابات آمریکا، داده های است که نشریه اکونومیست در مورد این رویداد ارائه می کند و با آوردن یک نقشه انتخاباتی، میزان آرای الکترال احتاقتصادی که ترامپ و بایدن، با توجه به اقبال عمومی خود، احتمالا در انتخابات پیش رو کسب خواهند کرد را منتشر می سازد.

بر اساس آخرین نقشه انتخاباتی اکونومیست، بایدن در کسب آرا الکترالِ ایالت های مختلف آمریکا، شرایط به مراتب بهتری را در مقایسه با دونالد ترامپ دارد. بر این اساس، بایدن به طور قطعی، 198 رای الکترال را در آمریکا به خود اختصاص می دهد. این در حالی است که ترامپ تنها 104 رای الکترال را به صورت قطعی کسب می کند. جایگاه بایدن در کسب آرای نه چندان قطعی نیز به مراتب از ترامپ بهتر است. شایان ذکر است که در جریان انتخابات آمریکا، یک فرد برای پیروزی باید حداقل 270 رای الکترال را به خود اختصاص دهد که از این منظر نیز، شرایط جو بایدن به مراتب از دونالد ترامپ بهتر است.

نقشه انتخاباتی نشریه اکونومیست درمورد میزان آرای الکترالی که احتمالا ترامپ و بایدن کسب خواهند کرد (تاریخ انتشار: 4 آبان ماه 1399)

به طور کلی، جو بایدن در مقایسه با دونالد ترامپ، چه از حیث جذب آرای عمومی و چه آرای الکترال، از موقعیت به مراتب بهتری برخوردار است و اینگونه پیش بینی می شود که از شانس بیشتری جهت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا برخوردار باشد. امری که می تواند ترامپ را به باشگاه روسای جمهور یک دوره ای آمریکا اضافه کند و به دوره ای از تنش آفرینی و سیاست های پوپولیستی در عرصه سیاست و حکومت در آمریکا، خاتمه دهد.

منبع: فرارو

به "نتیجه انتخابات آمریکا؛ جدیدترین نظرسنجی های انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتیجه انتخابات آمریکا؛ جدیدترین نظرسنجی های انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید