وعده تازه وزیر نفت درباره شارژ کارت های سوخت

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، وزیر نفت عملکرد این وزارتخانه در کنترل حمله سایبری به جایگاه سوخت را کار بزرگی دانست و وعده داد که اخر ماه جاری کارت سوخت ها شارژ می شوند.

وعده تازه وزیر نفت درباره شارژ کارت های سوخت

چند روز پس از حمله سایبری به سامانه سوخت کشور و ایجاد اختلال گسترده در عرضه سوخت به ویژه بنزین، جواد اوجی وزیر نفت از عملکرد این وزارتخانمه دفاع کرد.

او به خبرگزاری تسنیم گفت: این که توانستیم به فوریت بیش از 4000 جایگاه سوخت را به صورت آف لاین درآوریم و عملیات سوخت گیری را در تمامی جایگاه ها فعال کنیم، تا سوخت رسانی به مردم از سر گرفته شود، کار بزرگی انجام شد.

اوجی افزود: در مرحله دوم فعال کردن کارت هوشمند در تک تک جایگاه های سوخت بود که جایگاه ها با پیاده سازی نرم افزار OS به سامانه هوشمند متصل می شوند؛ این کار نیز در سریع ترین زمان ممکن در حال انجام است و ساعت به ساعت به تعداد جایگاه هایی که امکان سوخت گیری با کارت هوشمند سوخت دارند، اضافه کرده می شود.

اوجی در خصوص سهمیه ویژه بنزین که به موجب تقدیر از همراهی مردم در این اختلال نرم افزاری از سوی دولت درنظر گرفته شده است، گفت: در حال بررسی این سهمیه ویژه برای کلیه وسایل نقلیه اعم از خودرو های سواری، وانت ها، موتورسیکلت ها و... هستیم. تا پایان ماه جاری، این سهمیه ویژه برای تمامی خودرو ها و موتورسیکلت ها در کارت های هوشمند سوخت آنان شارژ می شود

هنوز معین نیبست سهمیه جبرانی بنزین چند لیتر خواهد بود اما برخی رسانه ها عدد 60 لیتر را ذکر کرده اند. گفته می شود ممکن است که بنزین جبرانی با سهمیه آذر ماه در کارت های سوخت شارژ شود که به این ترتیب برای آذر 120 لیتر بنزین سهمیه ای در نظر گرفته می شود.

البته مقامات دولتی این حدس را تا به امروز تائید یا رد نکرده اند.

در همین حال امروز مدیرعامل شرکت نفت ایران در گفت وگویی تلویزیونی اظهار کرد: از 4300جایگاه توزیع سوخت، تا به امروز تنها در 2100جایگاه امکان استفاده از کارت سوخت فراهم شده است.

مقامات دولتی می گویند به زودی همه جایگاه ها به سامانه وصل می شوند.

منبع: فرارو

به "وعده تازه وزیر نفت درباره شارژ کارت های سوخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وعده تازه وزیر نفت درباره شارژ کارت های سوخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید