نجات 46 نفر از حریق یک مجتمع مسکونی در تهران

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، تهران (پانا) - سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از نجات 46 نفر در پی وقوع حریق در یک مجتمع مسکونی خبر داد.

نجات 46 نفر از حریق یک مجتمع مسکونی در تهران

سید جلال ملکی در این باره اظهار کرد: ساعت 10:52 روز جاری یک مورد آتش سوزی در یک مجتمع مسکونی در خیابان هنگام، نرسیده به بزرگراه زین الدین، به سامانه 125 سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران خبر داده شد که سه ایستگاه به همراه نردبان هیدرولیکی و خودرو حامل تجهیزات تنفسی و تشک نجات به محل اعزام شدند.

وی با بیان اینکه آتش نشانان در مدت زمان چهار دقیقه به محل رسیدند، گفت: آتش نشانان در مدت زمان چهار دقیقه به محل رسیده و مشاهده کردند در یک ساختمان پنج طبقه مسکونی که همکف و طبقه منفی یک نیز داشته، حریق رخ داده است. این ساختمان شامل 20 واحد مسکونی بود. در طبقه منفی یک این ساختمان سه دستگاه خودرو پراید، پرشیا و پژو 405 وجود داشت که پراید و پرشیا دچار آتش سوزی شده و کاملا شعله ور بودند.

وی ادامه داد: دود بسیار غلیظی به طبقات سرایت کرده بود و از پنجره ها به بیرون می زد. تعداد زیادی از ساکنان در شرایط نامناسبی گرفتار شده بودند و بسیاری از ساکنان خود را به سطح پشت بام رسانده بودند.

ملکی گفت: خودروی 405 که با فاصله از دو خودروی دیگر وجود داشت خسارت هایی دیده بود اما قبل از اینکه شعله ور شود آتش نشانان به محل رسیدند و نسبت به خاموش کردن آتش اقدام کردند.

سخنگوی آتش نشانی تهران ادامه داد: گروه های دیگر آتش نشانان از طریق نردبان هیدرولیکی و نردبان دستی و از طریق نفوذ به داخل، عملیات نجات محبوس شدگان را آغاز کردند که در نهایت 46 نفر از داخل این ساختمان نجات داده شدند.

وی با بیان اینکه افراد برای بررسی شرایط جسمانی به عوامل اورژانس تحویل داده شدند، گفت: آتش خاموش شد و از سرایت آن به بخش های مسکونی و طبقات بالایی جلوگیری شد. نیرو ها محل را به عوامل انتظامی و مالکان تحویل خواهند داد و کارشناسان علت حادثه را بررسی خواهند کرد.

سرپرست مرکز اورژانس تهران نیز از مصدومیت 14 تن در پی وقوع حریق در این ساختمان مسکونی خبر داد.

یحیی صالح طبری حوالی ساعت 10:57 دقیقه صبح روز جاری یک مورد حریق در پارکینگ یک ساختمان مسکونی پنج طبقه به مرکز اورژانس 115 تهران اعلام شد. پس از اعلام این حادثه به سرعت سه دستگاه آمبولانس به محل حادثه واقع در خیابان هنگام اعزام شدند.

وی اضافه نمود: در این حادثه 14 نفر به علت دودگرفتگی مصدوم شدند که 6 نفر بعد از اقدامات اولیه به مراکز درمانی منتقل و 8 نفر در محل درمان شدند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "نجات 46 نفر از حریق یک مجتمع مسکونی در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نجات 46 نفر از حریق یک مجتمع مسکونی در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید