شش راه برای نابودی چربی شکم

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، شکم از اعضای بدن است که به سرعت چربی آن را با عدم تحرک و مصرف غذا های ناسالم فرا می گیرد. در این مطلب به شما عزیزان 6 راه حل ساده خانگی را می گوییم که با انجام مستمر آن ها می توانید شکم تان را صاف کنید.

شش راه برای نابودی چربی شکم

1- وقتی تشنه هستید نوشابه و آبمیوه نخورید.

2- دیروقت شام نخورید. مصرف شام تا قبل از ساعت 9 شب خوب است.

3- با آرامش غذا بخورید نه هول هولکی تا بفهمید چه دارید می خورید.

4- ظرف غذایتان را کوچک کنید. اگر در بشقاب بزرگ کم غذا بریزید مغزتان گرسنه می ماند. به جایش ظرف کوچک را پر کنید که چشم تان سیر شود.

5- صبحانه بخورید. صبحانه برای تنظیم وزن معجزه می کند.

6- دیروقت نخوابید. بی خوابی و بدخوابی شما را چاق می کند.

هر فرد، حتی اگر اندام مناسبی داشته باشد، حداقل یک بار در عمرش در پی بهترین روش برای لاغری شکم بوده است چراکه داشتن کمر باریک و لاغری پهلو بیشتر از اینکه شما را زیبا جلوه دهد، به سلامتی شما کمک می کند. درواقع عدم وجود چربی زیاد اطراف شکم می تواند به روش های مختلفی به شما کمک کند تا عمر طولانی تری داشته باشید.

دور کمر بیشتر با خطر ابتلا به بیماری قلبی، دیابت و حتی سرطان مرتبط است. کاهش وزن، به خصوص چربی شکمی و پهلوها، عملکرد رگ های خونی را بهبود می بخشد و باعث افزایش کیفیت خواب می شود. ساده ترین راه از بین بردن چربی شکم پایبندی به یک رژیم غذایی سالم و متعادل و برنامه ورزشی مناسب بدن است که آهسته و پیوسته چربی اطراف شکم و پهلو ها را آب کرده و وزن را ثابت نگه دارد.

چطور دور شکم را میزان بگیریم؟

اول از هر چیز باید بدانیم که بر چه اساسی می گوییم شکم بزرگی داریم. این کار خیلی راحت است. کافی است با متر دور کمر را میزان بگیرید. مردانی که دور کمر بالای 101 سانتی متر و خانم هایی که دور کمر بالای 89 سانتی متر داشته باشند، دچار چاقی شکم هستند. علل ایجاد چربی شکمی عوامل مختلفی مانند سبک زندگی بی تحرک، اختلال در هورمون های بدن و غذا هایی که می خورید ممکن است چربی شکم شما را افزایش دهند. همچنین عوامل زیر نیز بی تاثیر نیستند: ژنتیک، یائسگی زودرس، کیست تخمدان، استرس زیاد، بی خوابی و حرکات ورزشی نامناسب

منبع: رکنا

منبع: فرارو

به "شش راه برای نابودی چربی شکم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شش راه برای نابودی چربی شکم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید