زمان خواب ضریب هوشی شمارا افشا می کند

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، سحرخیزها زودتر از خواب بیدار می شوند در حالی که شب زنده دارها تا دیروقت بیدار می مانند و هر کدام از این افراد، قسمتی از روز در بهترین احساس ممکن هستند، بنابراین آن زمان را برای خود طولانی تر می کنند.

زمان خواب ضریب هوشی شمارا افشا می کند

نتایج تحقیقات نشان می دهد که سحرخیزها بهره هوشی کلامی بالایی دارند. افرادی که صبح ها زودتر از خواب بیدار می شوند، افرادی هستند که ترجیح می دهند کارهای سخت را زودتر از آغاز روز انجام دهند، در حالی که افراد شب زنده دار و علاقه مند به بیداری در عصرها فزونین زمان خود را اواخر روز می دانند.

نتایج این تحقیق به عنوان مخالفت با سایر مطالعاتی است که برعکس این نتایج را یافته اند، یعنی شب زنده دارها افرادی محسوب می شوند که از مزیت ضریب هوشی برخوردار هستند.

دکتر استوارت فوگل، یکی از محققان این تحقیق اظهار کرد: هنگامی که عوامل کلیدی ازجمله زمان خواب و سن را در نظر گرفتیم، متوجه شدیم که برعکس این موضوع صادق است، اینکه گروه های صبحگاهی توانایی کلامی فزونی دارند. این نتیجه برای ما شگفت انگیز بود و نشان می دهد که این مورد بسیار پیچیده تر از چیزی است که هر کسی قبلا درباره این موضوع تحقیق کرده بود.

این مطالعه شامل 61 نفر بود که در صبح یا عصر به همراه توانایی های شناختی مورد ارزیابی قرار گرفت. نتایج نشان داد افرادی که هنگام صبح در فزونین حالت خود بودند، در آزمون های هوش کلامی نمره بالاتری کسب کردند. هوش کلامی به توانایی استفاده از زبان برای دستیابی به اهداف اشاره دارد.

به طور بحرانی، محققان باید این واقعیت را توضیح می دادند که جوانان به عنوان گروهی هستند که تمایل دارند در گروه های عصرگاهی قرار گیرند.

فوگل گفت: این واقعیت که افراد جوان تمایل دارند شب زنده دار باشند، ممکن است کسب فزونین نتیجه را از روزهای مدرسه برای آنان سخت تر کند.

بسیاری از زمان های آغاز مدرسه از طریق کرونوتایپ های ما مشخص نمی شوند، بلکه از طریق والدین و برنامه های کاری مشخص می شوند، بنابراین بچه های مدرسه ای بهای آن را می پردازند، زیرا آنان در گروه های عصرگاهی هستند که مجبور به کار بر اساس برنامه صبحگاهی شدند.

برای مثال، کلاس های ریاضی و علوم معمولا در اوایل روز برنامه ریزی می شوند بنابراین برای افراد با گرایش صبحگاهی فزونین نتایج حاصل می شود اما برای گروه عصرگاهی، صبح زمانی نیست که آنان به دلیل تمایلات شبانه خود در فزونین حالت خود باشند. در نهایت، آنان محروم هستند زیرا نوع برنامه تحمیل شده بر این محصلان اساسا هر روز با ساعت بیولوژیکی آنان مبارزه می کند.

عادات منظم؛ فزونین عملکرد

این تحقیق همچنین نشان داد، افرادی که عادات روزانه منظم داشتند، فزونین عملکرد را ثبت کردند.

فوگل بیان نمود: مغز ما واقعا خواهان منظم بودن است و برای اینکه ما در ریتم های خودمان بهینه شویم، این است که به آن برنامه پایبند باشیم و مدام در تلاش نباشیم که آن را تغییر دهیم.

منبع: گردشبان

به "زمان خواب ضریب هوشی شمارا افشا می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان خواب ضریب هوشی شمارا افشا می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید