با کمک هر دو نیمکره مغزتان، کارآفرین بهتری باشید!

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، نیمکره چپ مغزتان فعال تر است یا راستتان؟

استفاده می کنید، بر شخصیت و علایق شما تاثیر گذار است. به نوعی فعالیت نیمکره ها شخصیت شما را نمایان می سازد. شاید جالب باشد بدانید افرادی که بیشتر از چپ مغزشان استفاده می کنند، به منطق و تحلیل بیشتر رو می آورند و در طرف دیگر از خلاقیت و شهود بیشتری بهره می برند. در مواردی مثل ریاضیات و زبان شما از هر دو نیمکره مغزتان باید به نحو احسن استفاده کنید. با این وجود مردم رفتارهایی سازگار با نیمکره فعالتر مغزشان بروز می دهند. در ادامه با خبرنگاران همراه باشید.

با کمک هر دو نیمکره مغزتان، کارآفرین بهتری باشید!

مسائل و معضلات راست-مغزی و چپ-مغزی

آتم آدیگبو، طراح مد و لباس، بیشتر عمرش را به عنوان یک هنرمند خلاق، راست مغز بود؛ اما مجبور شد یاد بگیرد هر دو نیمکره مغزش را با هم فعال کند. او ابتدا اقتصاد خواند و بعد در رشته طراحی مد تحصیلات دانشگاهی خود را ادامه داد. باوجود علاقه شخصی او به طراحی لباس، ازآنجاکه نمی خواست برای امور مالی و تجاری خود به کمک فرد دیگری وابسته باشد، تلاش کرد بیشتر نیمکره چپ مغزش را به کار بگیرد.

یادگیری استفاده از نیمکره چپ، برای او آسان نبود؛ در دوران دبیرستان گذراندن واحدهای جبر و ریاضی برایش کابوس بود و بعدها در بانک همیشه مجبور بود حساب هایش را بیش از چهار بار چک کند. درنهایت با تلاش توانست مفاهیم رایج نیمکره چپ را درک کند و بعد در دانشگاه چنان پیشرفتی در دروس ریاضی کرد که مایه تعجب خودش هم شد.

طراحی های او تحسین یکی از دوستانش که تحلیلگر مالی امریکن اکسپرس بود برمی انگیخت و تمرکز حسابی و مالی او همکاران طراحش را شگفت زده می کرد. او توانسته بود با استفاده یکسان از هر دو نیمکره مغزش، در هر دو نقش زندگی خود چه به عنوان یک کارگردان و طراح خلاق و نوآور و چه به عنوان مدیر امور مالی؛ پیشرفت کند.

اگر بتوانید به راحتی از هردو نیمکره مغز خود استفاده کنید، به عنوان یک راست مغز می توانید خارج از چهارچوب های همیشگی فکر کنید و در حل مسائل، بازاریابی و مدیریت، خلاقیت بیشتری خواهید داشت و با استفاده از نیمکره چپ مغزتان می توانید در مذاکرات تجاری کسب وکارتان، کار با اعداد و ارقام، افزایش سرمایه و پروژه های ساخت وساز با اعتمادبه نفس بیشتری عمل کنید.

وقتی نیمکره راست مغزتان را به کار می گیرید:

شخصیتی دیداری دارید و بر تصاویر متمرکز می شوید

خلاق تر هستید

رنگ ها را بهتر و دقیق تر تشخیص می دهید

به موسیقی علاقه مند هستید

بینش و بصیرت بیشتری دارید

تمام شب بیدار هستید و روی علایق خود کار می کنید

اشتباهات املایی زیادی مرتکب می شوید

فراموش می کنید ایمیل ها را پاسخ بدهید

ممکن است مجبور شوید برای خود زنگ یادآوری بگذارید تا یادتان نرود قبض هایتان را پرداخت کنید

فکر و احساستان به هر طرفی کشیده می شود

احساس جوانی می کنید

صادق هستید

ممکن است یک روز را کاملاً تعطیل کنید تا صرفاً به تماشای ویدیوهای یوتیوب بپردازید

نامرتب هستید و اتاقتان به هم ریخته است

حسابگر و منطقی

وقتی نیمکره چپ مغزتان را به کار می گیرید:

شخصیتی شفاهی دارید و بر کلمات متمرکز می شوید

بیشتر در فکر فرومی روید

از کار کردن با اعداد لذت می برید

بیشتر به سمت موسیقی کلاسیک کشیده می شوید

دلواپسی و نگرانی بیشتری حس می کنید

شب ها زود می خوابید و صبح زود بیدار می شوید

یک صفحه را چندین بار مرور می کنید تا مبادا اشتباه تایپ یا نگارش داشته باشید

به ایمیل ها و قبض ها زود رسیدگی می کنید

برای همه کارها از قبل برنامه ریزی می کنید

ادراک بیشتری دارید

اعمالتان هدفمند است

اتاقتان مرتب و تمیز است

به عقلتان بیشتر از احساستان تکیه می کنید و تحلیلگر هستید

تمایلتان به تجارت و معامله بیشتر می شود

با تیم کاری تحلیلی خود (مشاوران حقوقی، سرمایه گذاران و حسابداران) راحت تر کار می کنید

اگر می خواهید در رفتارهای خود به تعادل برسید و رفتارهای احساسی-انگیزشی شما همپای رفتارهای منطقی-حسابگری شما باشد؛ به این نکات توجه کنید:

توسعه عملکرد نیمه چپ مغز در افراد خلاق و هنرمند

افراد چپ مغز صبح زود از خواب بیدار می شوند و افراد راست مغز شب ها تا دیروقت بیدار می مانند. ساعتتان را تنظیم کنید تا ساعت 6 صبح از خواب بیدار شوید. یک فنجان قهوه یا چای بنوشید، یوگا تمرین کنید و بعد به کارهایتان برسید. ساعت 10 شب به رختخواب بروید. یک هفته این کار را تکرار کنید. بعد از یک ماه این رفتار به صورت عادت روتین شما درخواهد آمد.

لزومی ندارد با نرم افزارهای سخت ریاضی شروع کنید؛ می توانید یک کتاب خودآموز اکسل را دوره کنید. کم کم برای شما راحت تر می شود و بر ترس خود از ریاضیات غلبه می کنید. صبور ولی پیگیر باشید.

بسکمک از هنرمندان از کلاه برداری های مالی آسیب می بینند چون متن قراردادهای خود را نمی خوانند و درک نمی کنند. مطالعه کتاب های حقوقی و کار کردن و بحث با وکلا سرعت شما را در فعال کردن نیمه چپ مغزتان بالا می برد و از وقوع چنین حوادثی جلوگیری می کند.

کارهایی را که در طول هر روز باید انجام دهید، به صورت فهرست بنویسید و سعی کنید هرروز همه آن ها را انجام دهید. معین کنید در طول یک هفته چه اهدافی دارید و آن ها را اولویت بندی کنید و طبق این اولویت ها برنامه روزانه خود را تنظیم کنید. خودتان را متعهد کنید تا آخر هفته همه اهدافتان را طبق برنامه پیش ببرید. با تنظیم آلارم گوشی خود پیش از موعد قبض ها، قسط ها و حساب های بدهی خود را پرداخت کنید.

منبع: الی گشت

به "با کمک هر دو نیمکره مغزتان، کارآفرین بهتری باشید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با کمک هر دو نیمکره مغزتان، کارآفرین بهتری باشید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید