درآمد هزار میلیارد دلاری با افزایش 10 درصدی ضریب بازیافت آزادگان جنوبی

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، وزیر نفت گفت: با افزایش 10 درصدی ضریب بازیافت در میدان مشترک آزادگان جنوبی، تولید از این میدان 2.7 میلیارد بشکه و درآمد بیش از هزار میلیارد دلار بالا می رود.

درآمد هزار میلیارد دلاری با افزایش 10 درصدی ضریب بازیافت آزادگان جنوبی

به گزارش گروه اقتصادی وبلاگ آریابلاگ، بیژن زنگنه در مراسم امضای قرارداد توسعه میدان آزادگان جنوبی با اشاره به اینکه این محدوده میدان رزم برادران و فرزندان بزرگ ملت ایران بوده و برای همه ملت ایران خاطره انگیز است، ادامه داد: اکنون ما جای پای شهیدان می گذاریم.

وی اضافه کرد: به برکت آن خون ها است که می توانیم بر منابع خود در مناطق مرزی حاکمیت داشته باشیم و باید در این زمینه به مسئولیت های اجتماعی توجه ویژه ای شود.

وی گفت: ایران از تولید 70 هزار بشکه نفت در غرب کارون به ظرفیت 400 هزار بشکه دست یافته است.

وزیر نفت اضافه کرد: شاخص فعالیت در میادین مشترک را باید در غرب کارون و پارس جنوبی ببینیم. البته در سایر میادین مشترک نیز اقدام شده و تا پایان دولت به نتیجه می رسد.

وی به موضوع افزایش ضریب بازیافت از میادین نفتی اشاره کرد و اضافه کرد: باید از این ثروت درست استفاده کنیم و ثروت ملت هدر نرود.

به گفته زنگنه به همان میزان که به میادین مشترک حساس هستیم باید به ضریب بازیافت نیز حساس باشیم.

وزیر نفت اضافه کرد: 27 میلیارد بشکه نفت درجا در میدان مشترک آزادگان جنوبی وجود دارد، اما حداکثر برداشت ما کمتر از 1.5 میلیارد بشکه است.

وی ضمن تاکید بر اینکه می توانیم 6 درصد ضریب بازیافت در این میدان را به 16 درصد افزایش دهیم، گفت: این به معنای افزایش 2.7 میلیارد بشکه تولید نفت از آزادگان جنوبی است و بالای هزار میلیارد دلار درآمد برای کشور ایجاد می کند.

زنگنه تاکید کرد: تا زمانی که در نفت حضور داشته باشم از افزایش ضریب بازیافت کوتاه نمی آیم، زیرا این ثروت کشور است.

وی شرح داد: در توسعه فرزاد B قرارداد مشارکت در تولید با هندی ها وجود نداشته و چنانچه من قرارداد مشارکت در تولید ببندم در مجلس باید پاسخگو باشم.

وزیر نفت با بیان اینکه موضوعاتی مطرح می شود که حتی یک ورق کاغذ برای اثبات ادعا وجود ندارد، اضافه کرد: به هیچ کشور خارجی علاقه ویژه ای ندارم و چنانچه با طرف های خارجی صحبت می کنم به دلیل منافع ملت ایران است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "درآمد هزار میلیارد دلاری با افزایش 10 درصدی ضریب بازیافت آزادگان جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درآمد هزار میلیارد دلاری با افزایش 10 درصدی ضریب بازیافت آزادگان جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید