برای پیشگیری از کرونا چطور خریدهایمان را ضدعفونی کنیم؟

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، در روزهای شیوع کرونا توجه داشته باشیم که خانه، نقطه پاک و امنی است که در آن مانده ایم تا به کرونا مبتلا نشویم. اما خریدهای ما چطور؟ خریدهایی که مجبور هستیم از بیرون از خانه تهیه کنیم و در عین حال نسبت به پاک بودن آن ها از ویروس کرونا، مطمئن نیستیم. به نکات زیر توجه کنید تا خانه شما همچنان نقطه امن باقی بماند.

برای پیشگیری از کرونا چطور خریدهایمان را ضدعفونی کنیم؟

سطح سخت آلوده تر هستند

توجه داشته باشید که سطوح سخت مانند موبایل، دکمه آسانسور، کلید و سایر سطوح سخت از سطوح نرمی مانند لباس آلوده تر هستند. بنابراین توجه داشته باشیم زمانی که برای خرید به بیرون از خانه رفتیم، موبایل، کلید، کارت و سوییچ را ضدعفونی کنیم.

صورت و دست را بشوییم

صورت و دستمان را ترجیحا تا آرنج بشوییم. آب و شوینده های رایج دست را تا بیست الی سی ثانیه بهره ببرید و مطمئن باشید که دیگر اثری از ویروس کرونا نیست.

اسکاچ جداگانه داشته باشیم

برای شستشوی لوازمی که از بیرون خریده ایم، اسکاچ جداگانه داشته باشیم. توجه داشته باشیم که احتمال آلودگی خریدهای ما از مبدا، تا بارگیری و توزیع و هنگام خرید، بالا است و با این اقدامات سلامت خود را در این دوره تضمین می کنیم.

خریدها را در ورودی خانه بگذارید و آن ها را به همان شکل به داخل خانه نیاورید

خریدها و ملحقاتی مانند پلاستیک یا کیسه پارچه ای را آلوده در نظر بگیرید. کیسه پلاستیکی را دور بیندازید و کیسه های پارچه ای را به داخل ماشین لباسشویی و یا تشت جهت شستن با دست انتقال دهید.

محدوده فرضی یک متری ورودی را در نظر داشته باشید و خریدها را بیش از آن وارد خانه نکنید. تشت یا لگنی مخصوص خریدها داشته باشیم و به نوبت آن ها را به آشپزخانه ببریم. خریدهای خود را با اسکاچ، مایع ظرفشویی و آب بشوییم. ویروس کرونا به همین سادگی از بین خواهد رفت. در آخر حتما سینک ظرفشویی را نیز به همین ترتیب بشوییم.

در این زمینه بخوانید:

چگونه محیط خانه را ضدعفونی کنیم؟ راه های ساده برای پیشگیری از کرونا

کارمندان برای پیشگیری از ابتلا به کرونا چه کار باید بکنند؟

به لباس های بیرون توجه کنید

هنگامی که از خرید به خانه آمده اید، مانتو، کت، کاپشن و سایر لباس های بیرون خود را در همان محدوده ورود خانه بگذارید و بیش از محدوده فرضی که گفته شد، بیشتر وارد خانه نکنید.

به کفش های خود دقت کنید

با توجه به سنگین بودن این ویروس، احتمال آلوده بودن کف کفش های شما وجود دارد. بنابراین هرگز با کفش وارد خانه نشوید. این کار می تواند برای بچه ها خردسال به شدت خطرناک باشد و در عین حال برای سایر افراد خانواده نیز نگران کننده باشد.

توجه داشته باشید با رعایت نکاتی که مطرح شد، شما می توانید اطمینان داشته باشید که خانه شما به دور از ویروس کرونا باقی خواهد ماند و نگران آلودگی محصولاتی که از بیرون می خرید، نباشید. هدف اصلی ما، ماندن در خانه پاک تا کنترل این ویروس است.

منبع: ایرنا زندگی

به "برای پیشگیری از کرونا چطور خریدهایمان را ضدعفونی کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای پیشگیری از کرونا چطور خریدهایمان را ضدعفونی کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید