27 هزار میلیارد ریال طرح آب و برق در 4 استان افتتاح می شود

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، تهران (پانا) - در سی و چهارمین هفته پویش هر هفته #الف ب-ایران بیش از 27 هزار میلیارد ریال پروژه آب و برق برای 4 استان به بهره برداری می رسد.

27 هزار میلیارد ریال طرح آب و برق در 4 استان افتتاح می شود

به گزارش ایرنا، دومین مرحله افتتاح طرح های مهم صنعت آب و برق در قالب پویش هر هفته#الف-ب-ایران فعالیت خود را از فروردین ماه امسال آغاز کرد.

این مرحله از پویش، بهره برداری از طرح های مهم صنعت آب و برق را برای سراسر کشورمان در شرایط سخت تحریمی به همراه داشت و نشان داد با وجود شرایط سخت تحمیل شده به کشور، قطار سازندگی دولت تدبیر و امید زمین گیر نشده و همچنان با قوت رو به جلو در حرکت است.

وزیر نیرو در زمان راه اندازی این پویش به مردم قول داده بود تاپایان سال هر هفته از پروژه های مهم صنعت آب و برق در سراسر کشور رونمایی کند.

در قالب پویش هر هفته#الف-ب-ایران مقرر است از 250 پروژه مهم صنعت آب و برق در سراسر کشور با سرمایه گذاری 50 هزار میلیارد تومان بهره برداری شود.

اهیمت این پویش به قدری بود که حسن روحانی رییس جمهوری دهم تیرماه امسال در پیامی که به وزیر نیرو بابت این طرح داد گفت: اقدام های برنامه ریزی شده در زمینه دو نیاز اساسی مردم یعنی آب و برق (الف و ب)، عبور بی مشکل از تابستان های گرم و خشک، ایجاد امنیت روحی و اجتماعی در جهت استمرار بهره گیری از دو نعمت ارزشمند، اعتماد لازم برای برنامه ریزی اقتصادی و نگاه امیدوارانه به تابستان 99 علیرغم مواجهه با پاندمی کووید19 و عدم دغدغه مردم در جهت قطعی آب یا برق در بیمارستان یا منزل یا محل کار از یکسو؛ و بیان و تشریح لازم در پایان طرح ها و افتتاح آنها به سبکی نوین و دلگرم کننده از سوی دیگر، برای مردم عزیز ایران و دولت تدبیر و امید افتخارآمیز و غرورآفرین بود. در برابر جهاد و فداکاری شخص جنابعالی، مدیران، کارکنان، مهندسین و کارگران وزارت نیرو به قامت می ایستم و با همه وجود تقدیر و تشکر می کنم. خداوند یاورتان باد.

اکنون در سی و چهارمین هفته این پویش و براساس اعلام وزارت نیرو قرار است 26 پروژه صنعت آب و برق با اعتبار دو هزار و 761 میلیارد تومان در چهار استان آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان و مازندران با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهوری و وزیر نیرو به بهره برداری برسد.

برپایه این گزارش از 26 پروژه آماده افتتاح، چهار پروژه سهم استان آذربایجان غربی، سه پروژه در اردبیل، 9 پروژه در اصفهان و 10 پروژه در استان مازندران است که فردا به بهره برداری خواهد رسید.

سد کانی سیب با 220 میلیون مترمکعب حجم مخزن و اعتبار 500 میلیارد تومان پروژه آبی آماده افتتاح استان آذربایجان غربی است که به عنوان طرح عظیم زیست محیطی با قابلیت انتقال سالانه 550 میلیون مترمکعب آب از محل این سد به منظور احیای دریاچه ارومیه بوده و با هدف کاهش مهاجرت و ثبات جمعیت در مناطق مرزی، اشتغال زایی بومیان و رونق اقتصادی منطقه فردا به بهره برداری خواهند رسید.

پروژه سد کرم آباد با هدف تامین آب موردنیاز 19 هزار و 250 هکتار از اراضی منطقه، کاهش مهاجرت و ثبات جمعیت در مناطق مرزی، اشتغال زایی بومیان و رونق اقتصادی منطقه خصوصاً در منطقه آزاد ماکو و ارتقای راندمان آبکمک و افزایش تولید و پروژه احداث و آب اندازی شبکه آبکمک و زهکشی ارس غربی با هدف امکان بهره برداری و آب اندازی از هشت هزار و 400 هکتار اراضی منطقه از دیگر طرح های آبی آماده افتتاح استان آذربایجان غربی است که فردا در هفته سی و چهارم پویش #هرهفته-الف-ب-ایران افتتاح خواهد شد.

پروژه های برقی آماده افتتاح استان آذربایجان غربی نیز در ایستگاه سی و چهارم پویش #هرهفته-الف-ب-ایران، برق رسانی به 8 روستای قزقاپان ترک، قزلچه علیا، کیدان، قوری ناو، آق تپراق، آرتاکندی، کانی اسپان، نوروزلو است که 95 خانوار را تحت پوشش قرار می دهد.

بر این اساس، در استان اردبیل نیز سه پروژه تامین برق در شهر نمین، بیله سوار و پنج روستای این استان با هدف کمک به تامین نیاز مصرف انرژی مشترکان، افزایش پایداری شبکه انتقال، بهبود کیفیت برق و کاهش تلفات با تحت پوشش قرار دادن 47 خانوار فردا با دستور رئیس جمهور افتتاح خواهد شد.

چهار پروژه تامین برق نیز در استان اصفهان فردا در ایستگاه سی و چهارم پویش #هرهفته-الف-ب-ایران به بهره برداری خواهد رسید.

پروژه های برقی آماده افتتاح استان مازندران شامل پنج نیروگاه مقیاس کوچک و سه پروژه تامین برق با هدف کمک به تامین نیاز مصرف انرژی مشترکان، افزایش پایداری شبکه انتقال، بهبود کیفیت برق و کاهش تلفات است که فردا با دستور رئیس جمهور افتتاح خواهد شد.

این گزارش می افزاید، طرح آبرسانی به 57 روستا، دیگر پروژه آماده افتتاح استان مازندران است که با اجرای 86 کیلومتر خط انتقال و 129 لیتر بر ثانیه ظرفیت تامین آب، 32 هزار و 660 نفر را تحت پوشش قرار می دهد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "27 هزار میلیارد ریال طرح آب و برق در 4 استان افتتاح می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "27 هزار میلیارد ریال طرح آب و برق در 4 استان افتتاح می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید