کومی: ترامپ و بار ویرانه وزارت دادگستری را میراث می گذارند

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، ایسنا نوشت: مدیر سابق اف بی آی در مطلبی با انتقاد از دونالد ترامپ و دادستان کل آمریکا گفت، این دو مقام یک میراث از ویرانی یک نهاد حیاتی آمریکا که وزارت دادگستری است، بر جای می گذارند.

کومی: ترامپ و بار ویرانه وزارت دادگستری را میراث می گذارند

جیمز کومی، مدیر سابق اداره تحقیقات فدرال آمریکا در واشنگتن پست با اشاره به تحقیقات روسیه که به دست تیم رابرت مولر انجام می شد، گفت: وزارت دادگستری آن زمان لطمه دید که دادستان کل و رئیس جمهوری آمریکا به مردم آمریکا درباره کار این شورای ویژه که درباره رئیس جمهوری تحقیقات می کرد، دروغ گفتند.

کومی اضافه کرد: آنها زمانی به این وزارتخانه لطمه زدند که دادستان کل در پرونده مربوط به راجر استون که دوست رئیس جمهوری بود مداخله کرد تا مدت زمان حبسی که دادستان ها پیشنهاد داده بودند، لغو شود. آنها زمانی دوباره به این وزارتخانه لطمه زدند که همین دادستان کل تلاش کرد تا پرونده ای که مایکل فلن، متحد رئیس جمهوری آمریکا دو مرتبه در آن گناهکار شناخته شده است، از دستور خارج کنند.

انتقادها علیه دونالد ترامپ در ماه های اخیر شدت گرفته است که علل مختلفی دارد و یکی از آنها عملکرد به شدت سیاسی شده وزارت دادگستری آمریکاست.

این مدیر سابق اف بی آی گفت برای حرکت رو به جلوی آمریکا، این لطماتی که ترامپ و ویلیام بار ایجاد کردند باید ترمیم شود. او ادامه داد، این به معنای انتخاب جو بایدن، نامزد ریاست جمهوری دموکرات ها به عنوان رئیس جمهوری بعدی آمریکاست.

کومی در خاتمه نتیجه گیری کرد: ما رئیس جمهوری نیاز داریم که یک دادستان کل به این دلیل که به یک وکیل مدافع نیاز دارد، منصوب نکند بلکه به این دلیل منصوب کند که عدالت آمریکایی به محافظ و نگهبان نیاز دارد. ما رئیس جمهوری نیاز داریم که از طریق قانون به دیگران خدمت رسانی کند. ما باید جو بایدن را انتخاب کنیم.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "کومی: ترامپ و بار ویرانه وزارت دادگستری را میراث می گذارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کومی: ترامپ و بار ویرانه وزارت دادگستری را میراث می گذارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید