پاسخ همتی به اظهارات قالیباف، بانک مرکزی چشم به نتیجه انتخابات آمریکا ندوخته است

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، همتی گفت: وارد کردن بانک مرکزی را به مباحث سیاسی و حاشیه ای توصیه نمی کنم و آن را به صلاح کشور نمی دانم؛ اعتقاد دارم تمام نیروی اینجانب و بانک مرکزی باید معطوف به مقابله با تحریم باشد.

پاسخ همتی به اظهارات قالیباف، بانک مرکزی چشم به نتیجه انتخابات آمریکا ندوخته است

به گزارش گروه مالی وبلاگ آریابلاگ به نقل از بانک مرکزی، رئیس کل بانک مرکزی در پاسخ به سخنان امروز رئیس مجلس شورای اسلامی مطرح نمود: واردکردن بانک مرکزی را به مباحث سیاسی و حاشیه ای توصیه نمی کنم و آن را به صلاح کشور نمی دانم؛ اعتقاد دارم تمام نیروی اینجانب و بانک مرکزی باید معطوف به مقابله با تحریم ها و یاری به اقتصاد کشور باشد.

متن کامل نامه عبدالناصر همتی، رئیس کل این بانک به توضیح زیر است:

جناب آقای دکتر قالیباف

رئیس محترم مجلس شورای اسلامی

با سلام و احترام.

صبح امروز حضرتعالی در نطق پیش از دستور مجلس در مورد مسائل مالی کشور مطالبی را بیان فرموده و با اضافه کردن منطقه استقرار ساختمان بانک مرکزی این مطلب را القا فرمودید که اگر در جستجوی دلایل مسائل مالی هستید در کنار بقیه بخش ها در میرداماد (بانک مرکزی) هم باید آن را جست و نه در جرجیا و آریزونا.

دو هفته پیش نیز متأسفانه بانک مرکزی را متهم به ایجاد خود تحریمی کردید. برای اطلاع حضرتعالی در دو سال و نیم گذشته بانک مرکزی در مقابل فشار حداکثری دولت آمریکا، خط مقدم جنگ مالی علیه کشورمان را مدیریت نموده و با پیروی از رهنمود های رهبر معظم انقلاب، سد محکمی در مقابل توطئه گسترده آمریکا و هم پیمانانش برای فروپاشی اقتصاد کشور بوده است.

حضرتعالی به خوبی در جریان مسائل و مسائل کشور هستید و چند بار نیز شخصاً جناب عالی را در جریان مسائل قرار داده و شرایط را در جلسات مختلف مجلس خدمت تان تشریح نموده ام. لذا، من واردکردن بانک مرکزی را به مباحث سیاسی و حاشیه ای توصیه نمی کنم و آن را به صلاح کشور نمی دانم و اعتقاد دارم تمام نیروی اینجانب و بانک مرکزی باید معطوف به مقابله با تحریم ها و یاری به اقتصاد کشور باشد. انتظار دارم، جنابعالی که در جریان همه امور قرار دارید، برای یاری به رویکرد بانک مرکزی در مقابله با این فشار های مالی، با سیاست های ضد تورمی و کوشش برای رونق فراوری داخلی، همراه و همگام شوید. هدف از تحریر این مرقومه نیز صرفاً تأکید به این نکته است که مردم عزیز بدانند اگر بانک مرکزی چشم به نتیجه انتخابات آمریکا دوخته بود، اینگونه با قدرت در مقابل فشار حداکثری ایستادگی نمی کرد و این قدر نیز هدف حمله دشمنان قرار نمی گرفت.

انشاالله در فرصت مناسب مردم عزیز را درجریان مسائلی که بر بانک مرکزی گذشته، قرار خواهم داد. بار ها عرض نموده ام ملت عظیم ایران پیروز این میدان خواهند بود و این پیروزی قطعی است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "پاسخ همتی به اظهارات قالیباف، بانک مرکزی چشم به نتیجه انتخابات آمریکا ندوخته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ همتی به اظهارات قالیباف، بانک مرکزی چشم به نتیجه انتخابات آمریکا ندوخته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید