هیچکس مسئولیت حذف ارز 4200 تومانی را نمی پذیرد

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، روزنامه رسالت نوشت: نباید از این واقعیت غافل شد که تورم خردادماه، به دلیل حذف ارز ترجیحی بوده و قرار نیست هرماه شرایط اقتصاد کشور چنین باشد.

هیچکس مسئولیت حذف ارز 4200 تومانی را نمی پذیرد

درست است که امروز هیچ کس مسئولیت ارز ترجیحی را نمی پذیرد، اما فراموش نمی کنیم که بسیاری از مسئولان و دستگاه های ذی ربط، چند سال پیش و همان زمان که دولت روحانی آن را شروع کرد چگونه از آن حمایت کردند. آن روز، بعضی دستگاه های امنیتی می گفتند که اگر ارز ترجیحی توزیع نشود، بحران امنیتی خواهیم داشت.

مراکز کارشناسی و پژوهشی که بعضی وابسته به دولت هم نبودند، چگونه از ارز ترجیحی حمایت کردند و کدام چهره های تأثیرگذار دولتی پشت این تصمیم به شدت غلط ایستادند. همان هایی که امروز هم روی کم حافظه بودن جامعه حساب بازکرده اند و 180 درجه تغییر موضع داده اند.

اگر چند دستگاه یا مرکز علمی و کارشناسی جدی در کشور وجود داشت، یقینا شرایط کشور در حوزه اقتصاد به اینجا نمی رسید. ما نیازمند مراکز متخصص و مستقلی هستیم که بدون تأثیرپذیری از رفت وآمد های سیاست، نظرات خود را پیرامون تمام تصمیمات کلان با صدای بلند اعلام نمایند. ممکن است بعضی این سخن به مذاقشان خوش نیاید، اما ما فاقد چنین مراکزی هستیم.

منبع: فرارو

به "هیچکس مسئولیت حذف ارز 4200 تومانی را نمی پذیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیچکس مسئولیت حذف ارز 4200 تومانی را نمی پذیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید