هشدار اتاق اصناف نسبت به تعطیلی کرونایی در شب عید

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، اتاق اصناف ایران طی اطلاعیه ای از کاهش سطح اندازه رعایت پروتکل ها در کسب وکارها به زیر 50 درصد خبر داده که نانوایی ها، تالارهای پذیرایی، رستوران ها و پاساژهای مسقف در شرایط نامساعدتری قرار دارند و هشدار داده که در صورت ادامه این شرایط، دولت مجبور به اعمال محدودیت های شدید برای فعالان مالی در این ایام مهم خواهد شد.

هشدار اتاق اصناف نسبت به تعطیلی کرونایی در شب عید

اتاق اصناف ایران طی اطلاعیه ای با اشاره به شروع موج ششم کرونا، سرعت ابتلا و پر شدن بیمارستان ها از بیماران کرونایی، تصریح نموده که درحالی که در ابتدا تصور می شد سویه نو اومکیرون علائم خفیفی دارد و به بستری یا مرگ نمی انجامد، اما آمارهای اخیر در کشورهای مختلف از جمله ایران نشان می دهد این تصور نادرست است و دنیا با افزایش موارد بستری مبتلایان اومیکرون و افزایش مرگ ومیرها روبرو است.

در این اطلاعیه تاکید شده که تنها راه برون رفت از شرایط فعلی، تمرکز بیشتر بر رعایت دستورالعمل ها و رویه های صادره ستاد ملی مبارزه با کرونا است و حفظ سلامت عموم مردم و خانواده بزرگ اصناف در گرو اجرای بهینه این دستورالعمل ها و برخوردهای قانونی با متخلفان خواهد بود. بنابراین ضروری است ضمن دریافت دوز سوم واکسن کرونا، استفاده از ماسک و رعایت سایر پروتکل های بهداشتی در واحدهای صنفی نیز در دستور کار تمامی اتاق ها و اتحادیه های صنفی قرار گرفته گیرد.

طبق اعلام اتاق اصناف ایران در حال حاضر اندازه رعایت پروتکل ها در کسب وکارها هم اکنون به زیر 50 درصد رسیده و نانوایی ها، تالارهای پذیرایی، رستوران ها و پاساژهای مسقف در شرایط نامساعدتری قرار دارند. بنابراین در صورت ادامه این شرایط، دولت مجبور به اعمال محدودیت های شدید برای فعالان مالی خواهد شد که موجب ضرر و زیان مضاعف در کسب وکارها در این ایام مهم برای اصناف خواهد شد.

در ادامه این اطلاعیه از اصناف خواسته شده تا با افزایش مسئولیت پذیری اجتماعی در رعایت پروتکل های بهداشتی و افزایش آن به سطح بیش از 90 درصد، موجب قطع زنجیره انتقال این ویروس در جامعه و حافظ جان و مال خود و خانواده و همشهریان شوند.

بعلاوه بر اساس اعلام اتاق اصناف ایران، اتاق ها و اتحادیه های صنفی با تشدید بازرسی، نظارت و برخورد قاطع و پلمب واحدهای اندک خاطی، موجب ضمانت در اجرای بیش از پیش رعایت پروتکل های بهداشتی خواهند بود.

البته دبیر کل اتاق اصناف ایران از تمرکز بر فرهنگسازی برای واکسیناسیون و رعایت پروتکل های بهداشتی و بعلاوه تشدید نظارت بر رعایت پروتکل ها خبر داده و گفته بود که با توجه به دستورالعمل مدیریت هوشمند کرونا، دیگر بحث تعطیلی مشاغل در پیک های کرونا مطرح نیست.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "هشدار اتاق اصناف نسبت به تعطیلی کرونایی در شب عید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار اتاق اصناف نسبت به تعطیلی کرونایی در شب عید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید