هاشمی: قرنطینه تهران از وظایف مدیریت شهری نیست

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: دستور اجرای قرنطینه و تعطیلی شهر تهران از وظایف مدیریت شهری پایتخت نیست.

هاشمی: قرنطینه تهران از وظایف مدیریت شهری نیست

به گزارش ایرنا، محسن هاشمی روز سه شنبه پس از دویست و هشتاد و چهارمین جلسه شورای شهر تهران، با حضور در جمع وبلاگ آریابلاگ در پاسخ به وبلاگ آریابلاگ در خصوص شرایط بحرانی کرونا در تهران و اقدامات مدیریت شهری این مطلب را بیان داشت و اضافه کرد: ستاد ملی کرونا در این باره جلساتی برگزار نموده است.

وی با بیان اینکه آمار بهشت زهرا به کمتر از 20 فوتی کرونا رسیده بود و در شرایط تثبیت قرار داشتیم، گفت: اکنون این آمار به بالای 50 نفر رسیده است.

هاشمی با بیان این که در گزارشی از اتحادیه بین المللی حمل و نقل عمومی گفته بودند که مسافران اگر در مدتی کمتر از 20 تا 30 دقیقه در واگن باشند، خطر کمتری آن ها را تهدید می نماید گفت: بر این اساس اگر حضور مسافران طولانی باشد ممکن است مسائلی را به وجود آورد.

وی درباره شرایط تهویه واگن های مترو هم گفت: درباره تهویه هم عملیاتی انجام شد که هوا را از بیرون بگیرند و هوای داخل واگن ها را گردش ندهند تا مسائل کمتر گردد.

هاشمی تاکید نمود: تعداد مسافران مترو در ایام نوروز حدود 300 هزار نفر است و هنوز تعداد مسافران افزایش نیافته است اگر در هفته آینده تعداد مسافران به روز های عادی نزدیک گردد و افزایش یابد، تصمیم گیری های خواهیم کرد.

نامه اشتباه یا جعلی درباره مصوبات شورا درباره باغ ها

رییس شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به این پرسش که گفته می گردد نامه جعلی از سوی شورای عالی استان ها به شورا زده شد تا در خصوص 61 باغی که مورد مناقشه شورای تهران و شورای عالی استان ها بود، تصمیم گیری گردد، گفت: نامه ای بدون شماره و امضا به وسیله سامانه دولت به دست ما رسید با این عنوان که در خصوص باغات مصوبه در شورای عالی استان ها مصوبه ای گذرانده شده است.

وی اضافه کرد: وقتی دیدم نامه، شماره و امضا ندارد از مدیریت مصوبات خواستم که نامه نگاری کند و ببیند چرا نامه شماره و امضا ندارد.

هاشمی اضافه کرد: بعد از مدتی در اواخر اسفندماه نامه ای به دست من رسید با امضای رییس شورای عالی استان ها که نامه خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی بوده است و رونوشت آن به شورای عالی استان ها و شورای شهر تهران ارسال شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: چون تناقضاتی در این دوران وجود داشت جلسه اضطراری تشکیل دادیم، اما مصاحبه ای از رییش شورای عالی استان ها در صدا و سیما پخش شد که در خصوص باغات بخشنامه صادر شده و اگر اجرا نگردد برخورد قضایی می گردد.

هاشمی ادامه داد: در ادامه خبر هایی از سوی دفتر رییس شورای عالی استان ها به ما رسید مبنی بر اینکه نسبت به چندین نامه جعلیاتی اتفاق افتاده است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در این خصوص با مجلس و شورای عالی استان ها صحبت کردم، تاکید نمود: در هر صورت چیزی که آمده قابل اجرا نیست و راستا قانونی را طی ننموده و موقعی قابل اجراست که راستا قانونی آن طی گردد.

هاشمی تاکید نمود: بیشتر فکر می کنم که در این نامه ها اشتباهی اتفاق افتاده است تا اینکه جعلی باشد.

رئیس شورای شهر تهران تاکید نمود در خصوص باغات همان آیین نامه قبلی را اجرا می کنیم تا به ما خبر بدهند.

وی در ادامه با تشریح جلسه امروز شورای شهر گفت: یک فوریت لایحه توانمندسازی زنان بی سرپرست تصویب و گزارش حسابرسی سازمان های زیباسازی، پسماند و فناوری اطلاعات در شورای شهر به بحث گذاشته شد.

وی یادآور شد: در این دوره از شورا 60 گزارش حسابرسی را آماده نموده ایم که از سال 93 مانده بود و اکنون به سال 94 رسیده ایم.

منبع: فرارو

به "هاشمی: قرنطینه تهران از وظایف مدیریت شهری نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هاشمی: قرنطینه تهران از وظایف مدیریت شهری نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید