مکاتبه دوباره فدراسیون بسکتبال با 6 کشور، درخواست ویژه از ژاپن

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، با توجه به برنامه لیگ بسکتبال و اینکه فصل جاری این رقابت ها حداکثر تا نیمه اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت، فدراسیون بسکتبال میخواهد از اواخر ماه آینده یا اوایل خردادماه اردوهای آماده سازی تیم ملی را برای حضور در المپیک توکیو شروع کند.

مکاتبه دوباره فدراسیون بسکتبال با 6 کشور، درخواست ویژه از ژاپن

این فدراسیون در برنامه اولیه خود برای تیم ملی که آن را در اختیار کمیته ملی المپیک هم قرار داده است، چهار مرحله اردو همراه با حضور در سه تورنمنت بین المللی برای آماده سازی ملی پوشان پیش بینی نموده است. البته با توجه به لغو سال گذشته پنجره سوم انتخابی کاپ آسیا محتمل است حضور در این پنجره در بازه زمانی جدید جایگزین یکی از تورنمنت های پیش بینی شده گردد.

البته زمان جدید پنجره سوم انتخابی کاپ آسیا هنوز توسط کنفدراسیون بسکتبال آسیا (فیبا آسیا) اعلام نشده است. کشورهای طرف مذاکره ایران هم برای میزبانی از تیم ملی کشورمان یا سفر به تهران، به خاطر پاندمی کرونا زمان بندی دقیقی اعلام ننموده اند.

به همین جهت فدراسیون بسکتبال اخیراً مذاکرات جدیدی با این کشورها داشته و متقاضی اعلام زمان دقیق از سوی آنها برای اجرای برنامه های آماده سازی موردنظر شده است. این مکاتبات هفته گذشته یعنی در ایام نوروز اجرا شده و به همین جهت هنوز فدراسیون بسکتبال پاسخی دریافت ننموده اما این فدراسیون پیگیر نتیجه است تا بر اساس آن برنامه زمان بندی اردوهای تیم ملی بسکتبال را تنظیم کند.

یکی از کشورهای طرف مکاتبه فدراسیون بسکتبال ژاپن بوده است. این کشور سال گذشته از ایران دعوت کرد تا در تورنمنتی که نمایندگانی از قاره اروپا، آمریکا و آفریقا هم در آن شرکت دارند، حضور داشته باشد. ژاپنی ها اواخر خردادماه را به عنوان زمان برگزاری این تورنمنت اعلام نموده اند اما زمان دقیق را تعیین ننموده اند. مسئولان فدراسیون بسکتبال در مکاتبه اخیری که با همتایان ژاپنی خود داشته اند، علاوه بر اینکه متقاضی اعلام برنامه دقیق تورنمنت موردنظر در خصوص زمان برگزاری و تیم های شرکت کننده شده اند، درخواستی را هم مطرح نموده اند.

درخواست فدراسیون بسکتبال ایران از ژاپن در رابطه با زمان برگزاری تورنمنت بین المللی این کشور است مبنی بر اینکه تورنمنت موردنظر اواخر تیرماه برگزار گردد یعنی به گونه ای که متصل به زمان بازی های المپیک گردد. اینگونه ملی پوشان کشورمان حداقل 10 روز زودتر از زمان شروع المپیک راهی ژاپن می شوند و بلافاصله پس از برگزاری ملاقاتهای تدارکاتی پیش بینی شده آماده برگزاری ملاقاتهای المپیکی شان خواهند شد.

دیگر مکاتبات نوروزی فدراسیون بسکتبال با اسپانیا، روسیه، یونان، پرتغال و صربستان صورت گرفته است. از میان این کشورها اسپانیا سال گذشته میلادی از ایران برای حضور در یک تورنمنت بین المللی دعوت نموده بود که به خاطر کرونا برگزاری آن منتفی شد. یونان، پرتغال و صربستان هم طی دو سال گذشته برگزارکننده تورنمنت هایی بودند که ایران هم در آنها حضور داشت. روسیه هم جزو گزینه هایی است که تیم ملی کشورمان متقاضی ملاقات با ملی پوشان شان است.

فدراسیون بسکتبال سال گذشته مکاتباتی با این کشورها داشت و آمادگی خود را برای حضور در تورنمنت های احتمالی آنها اعلام نموده بود و حتی این آمادگی را اعلام نموده بود که می تواند میزبان ملی پوشان آنها باشد. در مکاتبات جدید صورت گرفته با این کشورها مجدد این موارد یادآوری و تاکید شده که زمان دقیق برنامه های موردنظر اعلام گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مکاتبه دوباره فدراسیون بسکتبال با 6 کشور، درخواست ویژه از ژاپن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مکاتبه دوباره فدراسیون بسکتبال با 6 کشور، درخواست ویژه از ژاپن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید