تیم ملی ازحریفانش عقب است، فرصت بازی در المپیک از خیلی ها گرفته شد

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، حامد حدادی که طی ماه های گذشته در لیگ چین شرکت داشت در خصوص شرایط تمرین و بازی در این مسابقات با توجه به شرایط کرونا گفت: سخت گیری در رعایت پروتکل های بهداشتی به حدی بود که به معنای واقعی در حالت حباب بودیم یعنی فقط از محل تمرین به هتل و سالن مسابقات و بر عکس رفت و آمد داشتیم. با وجود همه این سخت گیری ها شانگهای درگیر کرونا است، روز آخر که من آنجا بودم در حال تصمیم گیری برای بسته شدن فرودگاه ها بود.

تیم ملی ازحریفانش عقب است، فرصت بازی در المپیک از خیلی ها گرفته شد

وی با تاکید بر حرفه ای بودن لیگ بسکتبال چین توضیح داد: برای برگزاری دیدارهای لیگ بسکتبال چین از لیگ NBA الگو برداری شده است. از نظر اسپانسرینگ، پخش تلویزیونی و فروش بلیت اقداماتی اجرا شده که کیفیت مسابقات و دیدارها را بالا برده است.

این ملی پوش بسکتبال در خصوص شرایط تیم ملی و فاصله ای که میان نسل فعلی با نسل قبل ایجاد شده است، اظهار داشت: یک وقفه پیش آمده است چون طی سال های اخیر استعدادیابی خوبی نداشتیم و لیگ پویایی هم برگزار نشده است. پشتوانه تیم ملی لیگ خوب است ک با حضور بازیکن خارجی بهتر می گردد در حالیکه تا سال گذشته بازیکنان خارجی معمولا از مرحله پلی آف جذب تیم ها می شدند و به همین علت نمی توانستند تاثیرگذاری لازم را در بسکتبال ما داشته باشند.

وی ادامه داد: وقتی من 18 - 17 ساله بودم کنار بازیکنان بزرگ بازی می کردم و خیلی تجربه های خوبی برایم داشت. البته برای فصل جاری لیگ تیم هایی مانند شهرداری گرگان، شیمیدر و سیرجان از ابتدای فصل بازیکنان خارجی خود را جذب کردند و این خوب بود.

وی بعلاوه به دوران نوجوانی خود در بسکتبال اشاره نمود و یادآور شد: آن موقع در سال 60 - 50 بازی انجام می دادیم، الان تعداد بازی ها در رده سنی نوجوانان و جوانان کم شده است. با چند بازی لیگ را جمع و جور می نمایند و قهرمان را معین می نمایند و این اصلا خوب نیست. در کل بازی کم خوب نیست. تمرین ضروری است اما جای بازی را نمی گیرد.

این ملی پوش بسکتبال بعلاوه به یک مسئله مربوط به ترکیب تیم ملی در بازی های المپیک اشاره نمود و گفت: اگر بخواهم رک و راست صحبت کنم باید بگویم دوست نداشتم بازیکنی که 40 - 30 روز به ترکیب اردونشینان اضافه شده بود، بیاید و در المپیک بازی کند و از طرفی بازیکنی که چندسال خاک خورده و در شرایط سخت تمرین نموده است، نباشد. اعتقادم این بود که حداقل این بازیکنان هم دعوت می شدند، می آمدند و در تمرینات شرکت می کردند. در هر صورت خیلی از تصمیم گیری ها به خاطر المپیک بود اما خیلی ها در ایران آرزوی المپیک و بازی در این بازی ها را داشتند اما به آنها فرصت داده نشد.

وی در پاسخ به این پرسش که در دو المپیک حضور داشته اید. فکر می کنید در سومین المپیک هم حضور خواهید داشت؟، اظهار داشت: بعید می دانم. اردیبهشت ماه وارد 37 می شوم و فکر نمی کنم اما سعی می کنم به نسل نو یاری کنم.

حامد حدادی در انتها با تاکید بر اینک بسکتبال ایران تابستان شلوغ و سنگینی پیش رو دارد، گفت: رئیس فدراسیون کار سختی در پیش دارد. امیدوارم جامعه بسکتبال دست به دست هم بدهیم تا تابستان خوبی داشته باشیم. پنجره های انتخابی جام جهانی، کاپ آسیا و بازی های آسیایی رویدادهایی هستند که باید در آنها شرکت کنیم. همه تیم های شرکت نماینده در این تورنمنت ها قوی هستند و ما عقب هستیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تیم ملی ازحریفانش عقب است، فرصت بازی در المپیک از خیلی ها گرفته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیم ملی ازحریفانش عقب است، فرصت بازی در المپیک از خیلی ها گرفته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید