نازکترین عنصر حسگر IR دنیا ساخته شد

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، شرکت سوئدی جون دی تک با استفاده از فناوری نانو، نازکترین عنصر حسگر IR دنیا را ساخت که امکان فراوری حسگر ها را برای صنعت بورد های مدار چاپی فراهم نموده است.

نازکترین عنصر حسگر IR دنیا ساخته شد

به گزارش گروه فناوری وبلاگ آریابلاگ، شرکت جون دی تک (JonDeTech) دستاوردی تازه در استفاده از فناوری نانو برای توسعه حسگر ها به دست آورده است.

این شرکت سوئدی اقدام به عرضه قطعه ای جدید نموده است، آنچه که نازکترین عنصر حسگر IR در دنیا می داند، این قطعه می تواند توسط فراوریکنندگان بورد های مدار چاپی فراوری گردد.

این دستاورد جدید جون دی تک علاقه به توسعه حسگر های کوچک شده برای نظارت بر طیف وسیعی از فعالیت ها را نشان می دهد، با استفاده از این فناوری می توان فعالیت های مختلف از جمله گاز ها را رصد کرد.

جون دی تک با استفاده از تخصص خود در فناوری نانو برای توسعه آنچه که Leif Borg نامیده می گردد، استفاده نموده است.

مدیرعامل این شرکت از Leif Borg به عنوان نازکترین عنصر حسگر دنیا نام برده است. جون دی تک به عنوان یک پروژه تحقیقاتی در دانشگاه اوپسالا کار خود را شروع کرد که با فراوری یک حسگر IRThermopile در پلاستیک با پیکربندی عمودی کار خود را به نتیجه رساند.

هدف این پروژه، ایجاد نوع جدیدی از حسگر ها بود، حسگر هایی که کوچکتر، قوی تر و مقرون به صرفه تر از فناوری های رایج باشد.

به گفته مسئولان این شرکت: یک پیش شرط موفقیت تجاری قابل قبول این است که عنصر حسگر باید نازک باشد. به وسیله فناوری نانو، ضخامت این عنصر حسگر به 0.17 میلی متر رسیده است. تا جایی که ما می دانیم، این قطعه باریک ترین عنصر حسگری دنیا است.

این قطعه یک بخش کلیدی در استفاده از پلاستیک به عنوان بستر در ساخت حسگر است. با توجه به پایه پلاستیکی، این عنصر حسگری را می توان توسط فراوری کنندگان بورد های مدار چاپی در حجم بالا فراوری کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نازکترین عنصر حسگر IR دنیا ساخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نازکترین عنصر حسگر IR دنیا ساخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید