لیفت شقیقه به چه روشی ماندگاری بیشتری دارد؟

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، با بالا رفتن سن، بافت های صورت شما خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهند و این می تواند باعث افتادگی صورت شما گردد. افتادگی پوست در ناحیه شقیقه نیز یکی از این مسائل است که می تواند ظاهری افتاده به چهره بدهد و گوشه چشم را به سمت پایین بکشد و منجر به سست و بیحال دیده شدن شما گردد. خوشبختانه امروزه روش های انتخابی زیادی وجود دارند که بسته به ناحیه ای از صورت که احتیاج به درمان دارد، می توان از آنها برای لیفت یا سفت کردن پوست استفاده کرد. لیفت شقیقه نیز از جمله اقدامات زیبایی است که به منظور بالا کشیدن ابروها و از بین بردن چین و چروک اطراف چشم ها مورد استفاده قرار می گیرد.

لیفت شقیقه به چه روشی ماندگاری بیشتری دارد؟

لیفت شقیقه چیست ؟

لیفت شقیقه یا لیفت تمپورال که به آن لیفت جانبی ابرو نیز گفته می گردد، شامل فرآیند ایجاد تغییرات در ناحیه پیشانی و همزمان بالا بردن دم ابروها و زیباتر کردن حالت آن می گردد. از این تکنیک برای اصلاح شرایط یک سوم بیرونی ابرو استفاده می گردد که نهایتا ظاهری بسیار مجذوب نماینده به چشم ها می دهد.

یکی از مزایای استفاده از این تکنیک اینست که با استفاده از آن بمانند تزریق بوتاکس دور چشم، شما از شر چروک های پنجه کلاغی اطراف چشم ها نیز خلاص شده و فرمی زیبا به چشمان خود خواهید بخشید. پس این روش تنها مختص افراد جوان نبوده و کسانی که از چین و چروک های ایجاد شده در گوشه های چشمشان ناراضی هستند و افزایش سن باعث افتادگی ابروهای آن ها شده است نیز می توانند به این تکنیک به عنوان یک روش مناسب برای جوانسازی صورت خود نگاه نمایند.

تفاوت بین لیفت شقیقه و لیفت ابرو چیست؟

اگرچه بسیاری از مردم بر این باورند که لیفت شقیقه همان لیفت ابرو است، اما تفاوت های واضحی بین این دو وجود دارد. لیفت ابرو (براوپلاستی) بر اصلاح چین و چروک پیشانی، خطوط اخم و شیارهای بین ابروها تمرکز دارد. به طور کلی، کل ناحیه ابرو و پیشانی را لیفت می نماید اما لیفت شقیقه روشی کمتر تهاجمی است که نتایج نسبتا چشمگیری نیز ارائه می دهد.

در لیفت شقیقه فقط گوشه بیرونی ابرو لیفت می گردد. در نتیجه، پیشانی یا ابروی میانی را تغییر چندانی نخواهد داد. این روش به کل ناحیه چشم لیفت ظریفی می دهد و شکل ابرو را بهبود می بخشد تا سال ها ظاهر زیبای شما حفظ گردد.

چه کسانی کاندید مناسب برای لیفت شقیقه هستند؟

همانطور که پیشتر نیز گفته شد لیفت شقیقه یک راه چاره کم تهاجمی برای درمان بسیاری از مسائل از جمله موارد زیر است:

  • چین وچروک های پنجه کلاغی اطراف چشم
  • ابروهای افتاده
  • چروک های بیرونی پیشانی

پس اگر شما جزء افرادی هستید که از مسائل ذکر شده در اذیت هستید می توانید از این تکنیک زیبایی بهره ببرید. البته در جلسه مشاوره قبل از این تکنوبلاگ آریابلاگ یک مشاوره کامل برای اطمینان از اینکه سلامت جسمانی شما با الزامات جراحی و یا سایر روش های لیفت مطابقت دارد، انجام خواهد داد. سپس متخصص انتظارات شما از این تکنیک را آنالیز نموده، نگرانی های شما را ارزیابی می نماید و در خصوص اهداف شما بیشتر می فهمد تا معین کند که آیا این گزینه برای شما مناسب است یا خیر.

انواع روش های انجام لیفت شقیقه

برای انجام لیفت شقیقه هر دو روش جراحی و غیرجراحی امکانپذیر و بسته به شدت مشکل یا درخواست متقاضی محترم و نیز آنالیز بسیاری از شرایط زیباجوی محترم روش مناسب طبق خواست فرد و صلاحدید پزشک انتخاب می گردد. گفتن این نکته نیز خالی از لطف نیست که در هر دو تکنیک نتایج بلافاصله بعد از انجام عمل قابل مشاهده خواهد بود، با این تفاوت که در روش غیرجراحی شما بلافاصله بعد از عمل به فعالیت های روزانه خود خواهید پرداخت ولی در روش جراحی شاید مدتی را برای گذران دوران نقاهت و بهبودی پس از جراحی احتیاج داشته باشید. از انواع روش های لیفت شقیقه می توان به موارد زیر اشاره نمود:

لیفت شقیقه با نخ

این کار با استفاده از نخ های خاصی به نام PDO انجام می گیرد که قابل جذب بوده و در گذر زمان جذب بدن می شوند.مدت ماندگاری استفاده از این تکنیک بسته به زمانی که نخ ها جذب بدن می شوند دارد و به طور میانه می توان گفت2 الی 3 سال ماندگاری خواهد داشت.در لیفت شقیقه با نخ پزشک پس از مشخص محل های ورود و خروج نخ، بیحسی موضعی را اعمال نموده و با استفاده از سوزن های ظریف و باریک نخ ها را وارد پوست شما نموده و آن ها را تا جایی که کشیدگی دلخواه ایجاد گردد به آرامی به سمت بالا کشیده و سوزن را از محل معین شده خارج می نماید.

لیفت شقیقه با پلکسر

اساس کار پلکسر تبدیل پوست از حالت جامد به گاز با استفاده از حرارت است، با استفاده از این تکنیک که با دستگاه پلاسما جت انجام می گیرد پوست لیفت شده و چین و چروک های محل مورد درمان رفع می شوند. جای نگرانی از بابت آثار زخم یا سوختگی روی پوست با این روش وجود نداشته و نتایج حاصل حدودا یک هفته بعد از درمان قابل مشاهده خواهد بود.

برای مشاهده اثر این روش درمانی احتیاج است تا زیباجوی عزیز 3 الی 4 جلسه درمانی به فاصله دو ماه از یکدیگر را تکمیل کند تا بتوانند از ماندگاری 5 ساله این تکنیک روی چهره خود لذت ببرد. البته با توجه به نوع پوست، سن افراد و نوع سبک زندگی آن ها ماندگاری این روش و دیگر روش های لیفت شقیقه از فردی به فرد دیگر متفاوت خواهد بود.

لیفت شقیقه با جراحی

از آنجائیکه روش جراحی تهاجمی بوده و حساس تر است از اینرو در جلسات مشاوره قبل از جراحی پزشک تمامی آزمایش های لازم برای اطمینان از صحت و سلامت شما زیباجوی عزیز را تجویز می نماید تا در صورت لزوم تجهیزات خاصی را برای شما در اتاق عمل فراهم کند.لیفت شقیقه با جراحی معمولا با بی حسی موضعی یا در مواردی بیهوشی عمومی انجام می گردد و اتمام عمل 1 الی 2 ساعت زمان می برد ولی خیالتان از بابت دوران نقاهت راحت باشد چرا که دوران بسیار اندکی خواهد بود.

خبر خوب اینست که برخلاف تهاجمی بودن این تکنیک نتایج لیفت شقیقه با جراحی دائمی بوده و تا مدتها باقی خواهد ماند مگر اینکه سبک زندگی یا رژیم غذایی نامناسبی داشته باشید، یا مراقبت های پوستی را به درستی انجام ندهید، دخانیات و یا الکل مصرف کنید.

لیفت شقیقه با تزریق ژل

این روزها تزریق ژل برای اهداف مختلف زیبایی به یکی از محبوب ترین تکنیک ها تبدیل شده است و بسیاری از داوطلبین زیبایی از ژل برای ژل لب مدل روسی و دیگر مدل های دیگر استفاده می نمایند. چرا که هم روشی ایمن و کم خطر است و هم از نظر هزینه مقرون به صرفه است. ولی یکی از مسائلی که در زمینه لیفت شقیقه با تزریق ژل وجود دارد اینست که مقدار عروق و رگ ها در این ناحیه زیاد بوده و انتخاب محل مناسب برای تزریق را برای پزشک سخت می نماید چرا که با یک اشتباه در تزریق ممکن است منجر به نابینایی فرد گردد.

ژل های مورد استفاده نیز بر پایه اسید هیالورونیک هستند که به طور طبیعی در بدن وجود دارند و بدون هیچ گونه عوارض پس از مدتی در بدن جذب می گردد. تزریق ژل باعث کشیده شدن پوست می گردد که این خود منجر به کاهش چین و چروک در اطراف شقیقه و چشم ها می گردد. نکته مهم دیگر در زمینه تزریق ژل برای لیفت شقیقه پس از انتخاب پزشک باتجربه اینست که حتما از ژل های معتبر با مجوز FDA بهره ببرید.

منبع: یک پزشک

به "لیفت شقیقه به چه روشی ماندگاری بیشتری دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیفت شقیقه به چه روشی ماندگاری بیشتری دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید