فروشندگان مجازی گل و گیاه، عاملان اصلی برهم زدن تنظیم بازار هستند

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، شاهرخی در خصوص فرار مالیاتی سه هزار دلال مجازی گل فروش، با بیان اینکه فروشندگان گل در حوزه فضای مجازی حتی یک ریال هم مالیات پرداخت نمی کنند، نام کرد: قیمت فروش گل در بازار از طریق شبکه های مجازی و فروشگاه های آنلاین خراب شده است.

فروشندگان مجازی گل و گیاه، عاملان اصلی برهم زدن تنظیم بازار هستند

به گزارش گروه اقتصادی وبلاگ آریابلاگ، غلامحسین سلطان محمدی درباره اختلاف قیمت تولید تا مصرف گفت: تولید، هزینه های خاص خود را دارد و در شرایط مختلف هم ممکن است متفاوت باشد. به نام مثال در حال حاضر یک شاخه گل گلایل در بازار 10 هزار تومان قیمت دارد.

وی از تولید مناسب گل و گیاه در کشور گفت و نام کرد: روزانه حدود 500 میلیون شاخه گل و گیاه وارد بازار می شود. گل فروشان سطح شهر دارای مجوز هستند و بابت فعالیت خود اقتصادیات هم پرداخت می کنند و تمام هزینه های خود را باید از بابت فروش همین گل تامین کنند.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان گل و گیاه با بیان اینکه مقداری از تولیدات تولیدکنندگان به فروش نمی رسد، اظهار کرد: در این شرایط فعالین فروشگاه های آنلاین اقدام به خرید گل و گیاه از تولیدکنندگان با قیمت پایین تر می کند و در حالی که هیچ کدام از هزینه های یک مغازه گل فروشی را ندارند با قیمتی گزاف تر اقدام به فروش گل و گیاه در فروشگاه آنلاین و یا شبکه مجازی می کنند و به این شکل تنظیم بازار را بر هم میزنند.

در ادامه اکبر شاهرخی با تصریح بر اینکه هیچ مرجعی برای فروش گل به نام یک مرکز مشخص شده از سوی اتحادیه وجود ندارد، گفت: قیمت گذاری عموماً بر اساس عرضه و تقاضا در هر روز خاص ممکن است متفاوت باشد. البته در این بین ممکن است کسانی هم با بی انصافی اقدام به فروش گل کنند و به همین جهت قیمت ها را بیشتر از آنچه در بازار است اعلام می کنند.

رئیس اتحادیه گل و گیاه تهران با انتقاد از شبکه های مجازی فروش گل شرح داد: متاسفانه یکی از مسائل موجود در حوزه فروشندگان گل همین شبکه های فضای مجازی هستند، زیرا قیمت گل و گیاه را بر اساس دلخواه خود اعلام می کنند.

وی افزود: این شبکه های مجازی متاسفانه هر طور که بخواهند قیمت را اعلام می کنند. بدون تردید این نوع فروشگاه ها هیچ ارتباطی به فروشندگان گل و اتحادیه فروشندگان گل و گیاه در سطح شهر ندارند. دلیل این اختلاف قیمت نبود نظارت بر شبکه های مجازی است.

شاهرخی با بیان اینکه فروشندگان گل در حوزه فضای مجازی حتی یک ریال هم اقتصادیات پرداخت نمی کنند نام کرد: قیمت فروش گل در بازار از طریق شبکه های مجازی و فروشگاه های آنلاین خراب شده است، زیرا اتحادیه امکان نظارت بر آن ها را ندارد و متاسفانه همانند قارچ دائم در حال رشد هستند.

وی از برنامه های این اتحادیه برای توسعه شیوه های عرضه و فروش گل خبر داد و گفت: هم اکنون فروشندگان واقعی را تشویق می کنیم تا اقدام به فروش گل و گیاه خود به صورت آنلاین کنند. متاسفانه در حال حاضر فروشندگان آنلاین گل و گیاه هیچ گونه اقتصادیاتی پرداخت نمی کنند. اداره اقتصادیات فقط از فروشندگان حقیقی در سطح شهر اقتصادیات دریافت می کند که این مورد اعتراض اتحادیه هم است.

رئیس اتحادیه گل و گیاه تهران با اعلام اینکه بیشترین شکایت از فروشندگان گل مربوط به گل فروشی های آنلاین است، بیان نمود: امروزه فروشندگان جوانی که جایگزین فروشندگان سنتی و گیاه شدند به فروش آنلاین هم روی آورده اند، اما متاسفانه تعداد فروشندگان غیرمجاز گل و گیاه در شبکه های مجازی و فروشگاه های اینترنتی بسیار زیاد است.

منبع: رادیو مصاحبه

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "فروشندگان مجازی گل و گیاه، عاملان اصلی برهم زدن تنظیم بازار هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروشندگان مجازی گل و گیاه، عاملان اصلی برهم زدن تنظیم بازار هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید