سومین مورد آلودگی در واکسن های مدرنا در ژاپن

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، در تازه ترین مورد شناسایی واکسن های کرونای آلوده در ژاپن یک گزارش مبنی بر مشاهده آلودگی در واکسن کرونای استان گونما در نزدیکی توکیو ثبت شد.

سومین مورد آلودگی در واکسن های مدرنا در ژاپن

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت وبلاگ آریابلاگ به نقل از یو اس نیوز، در تازه ترین مورد شناسایی واکسن های کرونای آلوده در ژاپن یک گزارش مبنی بر مشاهده آلودگی در واکسن کرونای استان گونما در نزدیکی توکیو ثبت شد.

یکی از مقامات استان گونما در رابطه با این آلودگی گفت: یک ماده ریز و سیاه در یک ویال واکسن Moderna Inc یافت شده که باعث شد تزریق با واکسن مدرنا متوقف گردد.

ژاپن تزریق 1.63 میلیون دز واکسن کروناویروس مدرنا را از پنج شنبه، یک هفته پس از دریافت گزارش هایی مبنی بر وجود آلودگی در بعضی از ویال های این واکسن متوقف کرد. مسئولان ژاپن و شرکت مدرنا اعلام نموده اند هیچ مسئله ای در رابطه با ایمنی یا کارآیی این واکسن ها معین نشده و تنها برای احتیاط تزریق این واکسن ها به حالت تعلیق درآمده است اما این اقدام باعث شده تا چندین شرکت ژاپنی واکسیناسیون کارکنان خود را که طبق برنامه ریزی برای امروز معین شده بود، لغو نمایند. مدرنا و شرکت داروسازی اسپانیایی رووی که واکسن های مدرنا را در بازارهایی غیر از ایالات متحده عرضه می نمایند، در آن موقع گفته بودند که این آلودگی می تواند به علت مشکل فراوری در یکی از خطوط فراوری شرکت رووی باشد.

وزارت بهداشت ژاپن روز شنبه اظهار داشت که دو نفر در پی دریافت واکسن کووید 19 مدرنا جان خود را از دست داده اند که در حال حاضر مرگ این دو نفر در حال آنالیز است.

مقامات استان گونما اظهار داشتند، سری واکسن آلوده شناسایی شده در این استان با واکسن هایی که قبلاً به علت آلودگی متوقف شده بودند فرق دارد.

آلودگی ها در واکسن های شرکت مدرنا در استان اوکیناوا در ژاپن هم یافت شده است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "سومین مورد آلودگی در واکسن های مدرنا در ژاپن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سومین مورد آلودگی در واکسن های مدرنا در ژاپن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید