رعایت پروتکل های بهداشتی در تهران به سرعت رو به کاهش است

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، فرمانده عملیات و مدیریت مقابله با کرونا در استان تهران با اشاره به اینکه هنوز 80 درصد از مردم بیماری کرونا را خطرناک می دانند، گفت: متاسفانه رعایت پروتکل های بهداشتی در تهران به سرعت رو به کاهش است.

رعایت پروتکل های بهداشتی در تهران به سرعت رو به کاهش است

به گزارش وبلاگ آریابلاگ از ایسنا، علیرضا زالی در نخستین جلسه شورای اداری استان تهران در سال 99 که با حضور استاندار تهران و روسای دستگاه های اجرایی در محل استانداری تهران برگزار شد، گفت: در تهران به دلیل همگرایی دستگاه های اجرایی تلاش شد که سبک نوینی در مقابله با کرونا طراحی شود و در این زمینه 25 دستگاه اجرایی در بحران ویروس کرونا اقداماتی را انجام دادند.

وی اضافه نمود: کار در استان تهران ویژگی ها و شرایط خاص خود را دارد و کار سخت و پیچیده ای است اما تمام پیچیدگی ها و چالش های فرا رو موجب ایجاد سبک نوینی در مقابله با کرونا شده است. به شکلی که نهایتا رئیس جمهور در ستاد ملی کرونا از اقدامات صورت گرفته در استان تهران تقدیر کرد و امیدواریم که این راستا همانند گذشته ادامه پیدا کند.

وی ادامه داد: قاعدتا کرونا مدت طولانی را با کشورها خواهد بود و اینگونه نیست که اعلام کنیم در روزی خاص و یک ماه ویروس کرونا برطرف خواهد شد و زمان حذف این ویروس تعیین نیست. بر همین اساس باید تدابیر ویژه ای برای ادامه مقابله با آن اتخاذ کنیم.

فرمانده عملیات و مدیریت مقابله با کرونا در استان تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینکه هنوز واکسنی برای مقابله با ویروس کرونا طراحی نشده است، اضافه نمود: در استان تهران نیز ما با کرونا روبرو هستیم و این مسئله ابعاد پیچیده اجتماعی، اقتصادی و ... را در بر دارد و همه رفتارها در استان دستخوش تغییرات شده است، اما آنچه مورد توجه باید قرار گیرد این است که مرکز ثقل، بهداشت و درمان و بالاترین خدمات علی رغم همه کمبودها در تهران وجود دارد. بطوریکه ما با مشکل جدی در تامین منابع درمانی روبرو هستیم و این مسئله با جمعیت تناسبی ندارد، اما تلاش شده با وجود همه کمبودها خدمات خوبی ارائه شود.

زالی تاکید کرد: تهران نقش راهبردی و متفاوتی در مقابله و ریشه کن کردن ویروس کرونا دارد با توجه به تدابیر اتخاذ شده از سوی استاندار تهران بالاترین تمهیدات برای مقابله با کرونا در نظر گرفته شده و این نگاه باید برای مقابله با کرونا ادامه داشته باشد تا از شرایط صیانت کنیم.

زالی شرح داد: یکی دیگر از موضوعاتی که اهمیت ویژه ای دارد نیروی انسانی گرانبها و گرانسنگ است که بتوانیم در قالب پروتکل های بهداشتی از آنها صیانت کنیم. همچنین بیشتر دستگاه ها میزبان ارباب رجوع هستند و باید در این زمینه نیز بر اساس پروتکل ها عمل کرد تا شرایط مناسبی برای ارائه خدمات وجود داشته باشد.

زالی با اشاره به اینکه در حال حاضر گزارشات میدانی که از شهر و ترددها در آن حکایت از آن دارد که بسیاری از افراد یا از مبارزه با کرونا خسته شده اند یا آموزش های لازم برای مبارزه با این ویروس را ندیده اند که این مسئله در رفتار مردم مشهود است.

وی با اشاره به نظرسنجی صورت گرفته در روزهای اخیر اضافه نمود: هنوز 80 درصد از مردم بیماری کرونا را خطرناک می دانند اما متاسفانه رعایت پروتکل های بهداشتی به سرعت رو به کاهش است. ادامه این شرایط ما را با مشکل جدی روبرو می کند.

زالی با اشاره به اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در تهران گفت: این طرح بنا به تدابیر صورت گرفته از سوی استانداری تهران با یک هفته تاخیر نسبت به سایر استان ها عملیاتی شد که همزمان با اجرای طرح میزان رعایت فاصله گذاری 62 درصد بود که بعد از دو هفته این عدد به 28 درصد رسیده است و در آخرین نظرسنجی که صورت گرفته است به 11 درصد کاهش پیدا کرده، در برخی مناطق نیز این رقم به 9 درصد رسیده که این موضوع ما را در آینده با مسائل جدی روبرو خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه بالغ بر 50 درصد از مردم استان تهران مستعد بیماری کرونا هستند، ادامه داد: این ویروس ویروسی خطرناک است و آثار کشندگی دارد. لذا باید بتوانیم با تدابیر و رعایت پروتکل های بهداشتی از این بحران عبور کنیم.

فرمانده عملیات و مدیریت مقابله با کرونا در استان تهران در ادامه به بازگشایی مدارس اشاره کرد و اضافه نمود: 15 شهریور ماه تاریخ پیشنهادی است اما بر اساس شرایط در آن زمان تصمیم گیری انجام خواهد شد. مدل هایی برای این موضوع پیشنهاد شده که در جلسات بعدی به آن پرداخته خواهد شد و تصمیم گیری نهایی اتخاذ می شود. قطعا در این راستا مقرر شده وزارت آموزش و پرورش و وزارت آموزش عالی با همکاری وزارت بهداشت با بهره گیری از ظرفیت آموزش های مجازی اقدامات لازم را انجام دهد.

منبع: جام جم آنلاین

به "رعایت پروتکل های بهداشتی در تهران به سرعت رو به کاهش است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رعایت پروتکل های بهداشتی در تهران به سرعت رو به کاهش است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید