دورخیز بریتانیا برای ساخت رآکتور هسته ای در ماه

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، آژانس فضایی بریتانیا (UKSA) گفت که مبلغ قابل توجهی را در پروژه شرکت رولزرویس برای تولید انرژی هسته ای در ماه سرمایه گذاری خواهد کرد.

دورخیز بریتانیا برای ساخت رآکتور هسته ای در ماه

آژانس فضایی بریتانیا در بیانیه ای گفت که محققان شرکت رولز رویس در حال کار بر روی یک برنامه میکرو-رآکتور هستند تا تکنولوژی هایی را توسعه دهند که نیروی مورد نیاز انسان ها را برای زندگی و کار بر روی ماه فراهم کند.

این نهاد دولتی اکنون 2.9 میلیون پوند (حدود 3.52 میلیون دلار) در این پروژه سرمایه گذاری خواهد کرد تا صرف ساخت رآکتور هسته ای مدولار قمری بریتانیا شود.

آژانس فضایی بریتانیا در این باره گفت: همه مأموریت های فضایی به منبع انرژی برای پشتیبانی از سیستم های ارتباطات، پشتیبانی از حیات و آزمایش های علمی وابسته هستند و انرژی هسته ای این پتانسیل را دارد که طول مدت مأموریت های ماه آینده و ارزش علمی آن ها را به طور چشمگیری افزایش دهد.

اولین اخبار درباره این پروژه بلندپروانه شرکت رولز رویس در سپتامبر 2021 منتشر شد. در آن زمان، این شرکت در حال بررسی این موضوع بود که چگونه می توان از یک میکرو-رآکتور هسته ای برای به حرکت درآوردن موشک ها در فضا با سرعت های بسیار زیاد استفاده کرد و چگونه این فناوری می تواند پس از آن برای تامین انرژی برای حفاری، پردازش و ذخیره سازی برای کاوش ماه و احتمالا مریخ مورد استفاده قرار گیرد.

این شرکت همچنین ادعا کرده که از تجربه خود در توسعه زیردریایی های هسته ای برای نیروی دریایی بریتانیا در 60 سال گذشته استفاده خواهد کرد تا آنچه را که آموخته در فضاپیماها به کار گیرد، زیرا زیردریایی ها و فضاپیماها تا حدودی مشابه هستند.

منبع: ایسنا

منبع: فرادید

به "دورخیز بریتانیا برای ساخت رآکتور هسته ای در ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دورخیز بریتانیا برای ساخت رآکتور هسته ای در ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید