در روزهای پایانی صفر حدود 100 هزار خودرو وارد شهر مشهد می گردد

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، ایسنا/ براساس آخرین گزارشات بدست آمده، در روزهای پایانی صفر حدود 100 هزار خودرو وارد شهر مشهد می گردد.

در روزهای پایانی صفر حدود 100 هزار خودرو وارد شهر مشهد می گردد

سید مهدی امامی میبدی، رئیس کمیته حمل و نقل و ترافیک ستاد دهه پایانی صفر شهرداری مشهد در نشست خبری اعلام برنامه های دهه آخر صفر شهرداری اظهار کرد: موضوع حمل و نقل از دغدغه هایی است که هرساله بالاخص برای خروج از شهر وجود دارد. دغدغه اصلی ما در مورد خروج زائرین پیاده ای است که طبق برآوردها 200 تا 300 هزار نفر هستند.

وی اضافه نمود: در حال گرفتن مجوز برای اضافه کردن حدود 100 ون به پایانه های اتوبوسرانی هستیم تا در داخل استان خدمات بدهیم. ظرفیت هر ون حدود 13 نفر است و چیزی حدود 1300 نفر را می توانند جابجا نمایند.

رئیس کمیته حمل و نقل و ترافیک ستاد دهه پایانی صفر با بیان اینکه محدودیتهای ترافیکی در هسته مرکزی روزهای دهه پایانی صفر نیز از دیگر دغدغه هایی است که داریم، گفت: در همین خصوص با پلیس راهور به این جمع بندی رسیده ایم تا جایی که امکان دارد محدودیت نداشته باشیم. با اطلاع رسانی هایی که داریم سعی می کنیم محدودیت ها را به حداقل برسانیم.

امامی میبدی با اشاره به افزایش ناوگان اتوبوسرانی اعلام کرد: در مکانهایی مثل دنیا شهر، پارک ملت ، بلوار مفتح و بلوار حر سرویس های اتوبوسرانی برای رساندن زائران و مجاوران خدمات دهی خواهند کرد. بعلاوه سرویس ها متناسب با عرضه و تقاضا افزایش پیدا خواهد نمود.

وی در پاسخ به پرسشی در مورد شرایط پارکینگها در ایام دهه پایانی صفر تشریح کرد: تقریبا در روزهای پایانی ماه صفر حدود 100 هزار خودرو وارد شهر مشهد می گردد. با میانگین اقامتی 3 روزه این عدد معادل 300 هزار خودرو خواهد شد. بیشتر تردد این خودروها در هسته مرکزی شهر مشهد است. در حالی که هسته مرکزی شهر مشهد این ظرفیت را ندارد. در همین خصوص تا جایی که توانستیم زمین هایی که قابلیت تبدیل شدن به پارکینگ موقت را دارند را شناسایی و تبدیل به پارکینگ می کنیم. بعلاوه از ظرفیت معابر مثل خیابان شارستان و صاحب الزمان نیز برای پارک خودروها استفاده خواهیم کرد. اصلا امکان پذیر نیست در عرصه مرکزی برای 300 هزار خودرو پارکینگ بسازیم. بنابراین سعی می کنیم از ظرفیتهای موجود حداکثر استفاده را بکنیم.

مجید بخت آزما، رئیس کمیته اطلاع رسانی و رسانه ستاد دهه پایانی ماه صفر نیز در این نشست با اشاره به اینکه وظیفه ما در حوزه انعکاس اخبار این اتفاق خواهد بود، عنوان نمود: طبق برنامه ریزی صورت گرفته، ما چهار ستاد خبری را در مرکز اطلاع رسانی پیش بینی نموده ایم. ستاد خبری حوزه حمل و نقل، فرهنگی، خدمات شهری و منطقه ها و ستادها انعکاس اطلاعات را خواهند داشت.

وی ادامه داد: با توجه به رویکردی که در روزهای پایانی صفر اتفاق می افتد ستاد حمل و نقل ما در روزهای پایانی به پایانه مسافربری انتقال داده خواهد شد.

بخت آزما اعلام کرد: سال جاری سامانه 37045 به عنوان پایه اطلاع رسانی وسیع زائران در دهه آخر صفر خواهد بود. تمام دستگاه ها به این سامانه متصل هستند. مجموعه 137 ما نیز در این ایام با آمادگی کامل خدمت رسانی خواهد نمود. بعلاوه سال جاری ما یک رویداد حسی معنوی در مورد عکاسی موبایلی و عکاسی حرفه ای با جوایز ارزنده پیش بینی نموده ایم که پوستر آن نیز بزودی منتشر خواهد شد.

منبع: همگردی

به "در روزهای پایانی صفر حدود 100 هزار خودرو وارد شهر مشهد می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در روزهای پایانی صفر حدود 100 هزار خودرو وارد شهر مشهد می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید