خبرنگاران 20 هزارتن خاک فسفات وارد کشور شد

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، تهران - خبرنگاران - مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گفت: دومین محموله خاک فسفات به میزان 20 هزار تن در بندر بوشهر وارد کشور شد.

خبرنگاران 20 هزارتن خاک فسفات وارد کشور شد

به گزارش روز سه شنبه شرکت خدماتی حمایتی کشاورزی، حمید رسولی اضافه نمود: در چارچوب طرح خودکفائی کودهای کشاورزی، فراوری کودهای فسفاته از خاک فسفات در ایران شروع شد.

وی اظهارداشت: محموله دوم خاک فسفات با مساعدت سازمان بنادر و کشتیرانی در بندر بوشهر پهلودهی و از ساعاتی پیش تخلیه آن شروع شده است.

وی اضافه نمود: براساس توافقات بعمل آمده بین شرکت خدمات حمایتی کشاورزی با سه کارخانه فراوری کودهای فسفاته در بوشهر، مقرر شده که خاک فسفات مذکور پس از تبدیل به کودهای فسفاته به طور مجدد تحویل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی شده تا به وسیله شبکه عظیم کارگزاران توزیع نهاده های کشاورزی در اختیار کشاورزان زحمتکش سراسر کشور قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گفت: واردات خاک فسفات به کشور، بخشی از تدابیر اتخاذ شده از سوی مجری طرح خودکفائی کودهای کشاورزی برای تامین داخلی کود مورد احتیاج کشور بویژه کودهای فسفاته است.

رسولی اضافه نمود: میزان احتیاج کشاورزی کشور به این نوع کود سالیانه حدود 500 هزار تن ارزیابی شده که با واردات خاک فسفات و فراوری این نوع کودهای در کشور به همین میزان از احتیاج کشور به واردات کاسته خواهد شد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 20 هزارتن خاک فسفات وارد کشور شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 20 هزارتن خاک فسفات وارد کشور شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید