خبرنگاران تورهای طبیعت گردی در گیلان غیر مجاز است

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، رشت - خبرنگاران - معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان گفت: برگزاری تورهای اخیر در استان غیر مجاز بوده و برپایی هر توری اعم از طبیعت گردی یا کوهنوردی هنوز در استان ممنوع است.

خبرنگاران تورهای طبیعت گردی در گیلان غیر مجاز است

حمیدرضا آذرپور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ آریابلاگ اضافه نمود: اجرای تورهای گردشگری همچنان ممنوع است و پس از اعلام ستاد کرونای استان مبنی بر عدم صدور مجوزهای تورگردانی برای هیچ یک از دفاتر خدمات مسافرتی مجوز برگزاری تور صادر نشده و از مهرماه سال جاری با 43 گروه گردشگری غیرمجاز به شدت برخورد شده و بخشی از پرونده ها در مراجع قضایی در حال رسیدگی است.

وی با بیان اینکه سلامت هموطنان در اولویت نخست است از اینرو همچنان برخوردها با این تورها با جدیت ادامه دارد و از فعالیت آنها جلوگیری می شود، گفت: اگرچه دفاتر خدمات مسافرتی استان تعطیل نشده اند اما به شدت تحت تاثیر آسیب های کرونا قرار گرفته و به سختی روزگار می گذرانند.

آذرپور ادامه داد: تقاضای ما آن است که گردشگران از هر سفری با گروه های غیر مجاز گردشگری پرهیز نمایند زیرا در صورت بروز حادثه هیچ گونه پوشش بیمه ای برای جبران خسارات ناشی از حادثه وجود نداشته و مسئولان این گروه ها تعهد عرفی، اخلاقی و قانونی نسبت به مسافران و حوادث را ندارند.

وی با اشاره به عملکرد افراد غیر مجاز در حوزه گردشگری اضافه نمود: افراد سودجو با تبلیغات و جلب توجه گردشگران به بهانه عرضه خدمات ویژه و با عناوین جذاب بدون داشتن هیچ گونه مجوز قانونی اقدام به اطلاع رسانی تورهای خود در فضای مجازی به ویژه شبکه های اجتماعی می نمایند که مسائل متعددی برای مسافران و گردشگران در پی دارد از اینرو ضروری است گردشگران پیش از هر گونه دریافت خدمات نسبت به دارا بودن مجوزهای لازم توسط این گروه ها اطمینان حاصل نمایند.

وی مطرح نمود : برگزاری و اجرای تور صرفا در حیطه وظایف دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی دارای مجوز از اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با همراهی راهنمای مجاز کارت دار بوده و چنانچه افراد یا گروه ها بخواهند به صورت خودسرانه اقدام به تبلیغ، اجرا و فروش خدمات گردشگری نمایند با آنها برخورد خواهد شد.

16 رسته گردشگری در قالب 107 هتل، 33 هتل آپارتمان، 81 مجتمع گردشگری، 49مهمانپذیر، یک هزار و 688 خانه مسافر، 30 مجتمع سرگرمی تفریحی، 74 اقامتگاه بومگردی، 360 بین راهی، یک اسکله مسافربری دریایی و 28 اسکله گردشگری دریایی فعالیت می نمایند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران تورهای طبیعت گردی در گیلان غیر مجاز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تورهای طبیعت گردی در گیلان غیر مجاز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید