خبرنگاران شروع پرداخت وام اجاره در مردادماه

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، تهران- خبرنگاران- معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی ضمن اعلام کاهش قیمت اجاره، از پرداخت وام ودیعه به مستاجران در مردادماه اطلاع داد و گفت: 50 درصد قراردادهای اجاره تیرماه، هماهنگ با مصوبه ستادملی کرونا، تمدید شده است.

خبرنگاران شروع پرداخت وام اجاره در مردادماه

محمود محمودزاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار مالی وبلاگ آریابلاگ، گفت: بر اساس گزارش های شفاهی که از شرایط قراردادهای اجاره در 22 منطقه تهران به ما ارائه شده است، در تیرماه با افزایش تمدید قراردادهای اجاره و کاهش جابجایی ها روبرو هستیم.

وی گفت: پیش بینی دولت نیز بر همین اساس بود که مصوبه ستاد ملی کرونا مبنی بر اجباری شدن تمدید قراردادها آن هم تا سقف 25 درصد، منجر به کاهش 50 درصدی جابجایی ها خواهد شد که به نظر می رسد این انتظار محقق شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: هنوز اتحادیه املاک ریز معاملات را در اختیار وزارت راه و شهرسازی نگذاشته است اما از میزان صدور کدهای رهگیری معین است که تا 50 درصد شرایط قراردادهای اجاره با مصوبه ستادملی کرونا همخوانی دارد.

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی افت قیمت اجاره بها از هفته دوم تیرماه شروع شده که رقم قابل ملاحظه ای است.

محمودزاده هم چنین در مورد آخرین شرایط اعطای وام ودیعه مسکن به خبرنگار وبلاگ آریابلاگ، گفت: با کوشش دولت مراحل اعطای وام ودیعه به مستاجران طی شده است و اکنون شرایط پرداخت وام فراهم است.

وی درباره زمان اعطای وام گفت: تا چند روز آینده و در مردادماه سال جاری مستاجران می توانند این وام را برای قرادادهای اجاره دریافت نمایند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران شروع پرداخت وام اجاره در مردادماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شروع پرداخت وام اجاره در مردادماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید