حداقل سن عمل زیبایی بینی، دو عارضه حاد جراحی غیر استاندارد

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، یک فوق تخصص جراحی پلاستیک صورت، نسبت به عوارض جراحی زیبایی بینی در سنین پایین هشدار داد.

حداقل سن عمل زیبایی بینی، دو عارضه حاد جراحی غیر استاندارد

به گزارش، هفدهمین کنگره بین المللی راینولوژی ایران، از صبح چهارشنبه ششم آذر 98 در مرکز همایش های رازی تهران، آغاز به کار کرد.

سید علیرضا مصباحی دبیر انجمن راینولوژی ایران، در حاشیه این کنگره، با اشاره به اهمیت سن افراد برای عمل زیبایی بینی، گفت: بر اساس مطالعات علمی، حداقل سن برای عمل زیبایی بینی دختران 17.5 سال و پسران 18 سال است.

وی با انتقاد از انجام عمل زیبایی بینی در کشور برای دختران سنین 13 تا 15 سال، گفت: شاید در کوتاه مدت این نوع عمل ها باعث خوشحالی آن ها شود، اما بعد از دو سال، عوارض جبران ناپذیری متوجه این قبیل افراد خواهد شد.

این فوق تخصص جراحی پلاستیک صورت، با عنوان این مطلب که عمل زیبایی بینی در سنین بالا هیچ محدودیتی ندارد، اضافه نمود: البته جراح باید بداند که این نوع عمل در هر گروه سنی، تفاوت دارد و باید نسبت به آن آگاه باشد.

مصباحی به عوارض جراحی زیبایی بینی که غیر علمی انجام می شود، اشاره کرد و گفت: حادترین عارضه عمل های غیر استاندارد، در زیبایی صورت و عملکرد بینی نمایان می شود.

وی ادامه داد: از بین رفتن غضروف های بینی، پوست و ساختار بینی، منجر به نازیبایی صورت فرد می شود که بعضا به هیچ وجه قابل اصلاح و درست کردن نیستند.

مصباحی به مسائل تنفسی این افراد اشاره کرد و گفت: بعضا مشکلاتی برای تنفس فرد ایجاد می شود که قابل برطرف شدن نیست.

منبع:مهر

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "حداقل سن عمل زیبایی بینی، دو عارضه حاد جراحی غیر استاندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حداقل سن عمل زیبایی بینی، دو عارضه حاد جراحی غیر استاندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید