تحصیل 2800 دانش آموز طیف اتیسم در مدارس خاص اتیسم

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی از تحصیل 2800 دانش آموز طیف اتیسم در 58 مدرسه خاص اتیسم و 400 کلاس ضمیمه خبر داد.

تحصیل 2800 دانش آموز طیف اتیسم در مدارس خاص اتیسم

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، دکتر سید جواد حسینی در این نشست مجازی با بیان اینکه در نظام های تعلیم تربیت دنیا حساسیت ویژه ای بر روی آموزش وپرورش دانش آموزان با نیازهای ویژه وجود دارد، گفت: نظام تعلیم و تربیتی پیروز تر است که آموزش و پرورش دانش آموزان با نیازهای ویژه آن پیروز عمل کند.

وی افزود: تعلیم و تربیت استثنایی پیشرو نظام تعلیم و تربیت است و بسیاری از طرح ها و ایده های نو در آموزش و پرورش استثنایی اجرایی می شود.

حسینی با بیان اینکه سازمان آموزش و پرورش استثنایی در راستای عدالت آموزشی و ایجاد امکانات برابر تحصیلی برای تمام دانش آموزان، به ویژه دانش آموزان استثنایی ایجاد شده است، گفت: مخاطبین و فراگیران این سازمان کسانی هستند که 5 تا ده برابر زحمت، وقت، تخصص و هزینه بیشتری را طلب می کنند.

حسینی با بیان اینکه سازمان آموزش وپرورش استثنایی همه مأموریت های وزارت آموزش وپرورش را در خود دارد و این سازمان مینیاتوری از همه فعالیت ها و خدمات وزارت آموزش وپرورش است، اظهار کرد: علاوه بر این، آموزش وپرورش استثنایی در چهار ماموریت شامل طرح سنجش سلامت نوآموزان، مراکز آموزشی و توان بخشی مسائل ویژه یادگیری، طرح آموزش دانش آموزان تلفیقی فراگیر و طرح هدایت نیز خدمات ویژه به آموزش وپرورش عادی ارائه می کند.

وی افزود: آموزش وپرورش استثنایی علاوه بر چهار ماموریت ذکر شده یک فعالیت ویژه مهم دیگر را بر عهده دارد که آن ارائه خدمات درمانی، حمایتی و توان بخشی به دانش آموزان با نیازهای ویژه است.

وی شرح داد: دانش آموزان استثنایی نیازمند مناسب سازی نظام تعلیم و تربیت در همه ابعاد ورزشی، پرورشی، آموزشی، تجهیزاتی و فضاهای آموزشی هستند.

حسینی در ادامه نشست با بیان اینکه اتیسم یک اختلال عصبی رشدی است که در سنین کودکی خود را نشان می دهد، گفت: دانش آموزان طیف اتیسم با رده نیاز به حمایت و نیاز حمایت زیاد زیر چتر تعلیم و تربیت آموزش و پرورش استثنایی قرار می گیرند و طیف اتیسم با رده نیاز به حمایت خیلی زیاد تحت حمایت سازمان بهزیستی قرار دارند.

معاون وزیر با بیان اینکه آموزش رسمی دانش آموزان طیف اتیسم از سال 1382 آغاز شده است گفت: از آن زمان تا به امروز پوشش تحصیلی این دانش آموزان 2 هزار و 500 درصد رشد داشته است.

وی افزود: با رویکرد ایجاد فضای آموزشی استاندارد برای دانش آموزان طیف اتیسم سال گذشته 14 مدرسه اختصاصی اتیسم در کشور کلنگ زنی و یا افتتاح شده است.

وی شرح داد: 2 هزار و 800 دانش آموز طیف اتیسم کشور در 58 مدرسه خاص اتیسم و 400 کلاس ضمیمه در حال تحصیل هستند و تعداد مدارس خاص اتیسم تا پایان سال به 70 مدرسه خواهد رسید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان آموزش و پرورش استثنایی، معاون وزیر با بیان اینکه تا به امروز 700 محتوای آموزشی ویژه طیف اتیسم در سازمان آموزش و پرورش استثنایی تولید شده است گفت: برگزاری دوره های آموزشی ویژه معلمان دانش آموزان طیف اتیسم و گنجاندن دروس مرتبط با اتیسم در دروس دانشگاه فرهنگیان از جمله مواردی است که جهت استاندارد سازی نیروی انسانی اجرا شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تحصیل 2800 دانش آموز طیف اتیسم در مدارس خاص اتیسم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحصیل 2800 دانش آموز طیف اتیسم در مدارس خاص اتیسم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید