بزرگ ترین چرخ و فلک های دنیا ، چرخ و فلک هایی برای ترس و هیجان !!

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، یکی از مجذوب کننده ترین سرگرمی ها در سفرهای مختلف سرگرمی در شهربازی هاست. این سرگرمی به تخلیه انرژی هم یاری می نماید. در میان سرگرمی های شهربازی ها، چرخ و فلک یکی از لوازم محبوب است، اما ما قصد نداریم درباره هر چرخ و فلک یا هر شهربازی صحبت کنیم. در این مقاله به معرفی بزرگ ترین چرخ و فلک های دنیا خواهیم پرداخت. در شهرهای بزرگ، ساختمان ها و اماکن بلندی وجود دارند که تماشای شهر از فراز آن ها چشم را خیره می نماید، مانند ساختمان امپراتور در نیویورک، برج ویلیز شیکاگو و حتی برج میلاد در تهران، اما بالا رفتن از چرخ فلک های بلند و تماشای شهر از بلندی، لذت دیگری دارد. با خبرنگاران همراه باشید تا با بزرگ ترین چرخ و فلک های دنیا آشنا شوید.

بزرگ ترین چرخ و فلک های دنیا ، چرخ و فلک هایی برای ترس و هیجان !!

چشم لندن، انگلستان

چشم لندن را بزرگ ترین چرخ و فلک دنیا می دانند. این چرخ و فلک که به آن چشم هزاره نیز می گویند، 135 متر ارتفاع دارد و در سال افتتاح آن یعنی 2006 بلندترین چرخ و فلک دنیا لقب گرفت. در سفر به لندن، سرگرمی و گردش در شهر لندن یک چیز است، ولی بازدید از چشم لندن در این میان چیز دیگریست. از بالای این چرخ و فلک می توانید تمام لندن را نظاره گر باشید، پس نام چشم لندن برای این چرخ و فلک، چندان بی راه نیست. چشم لندن را به عنوان چهارمین ساختمان بلند این شهر می شناسند. سوار شدن به چشم لندن برای بزرگسالان، 30 دلار هزینه دارد، اما بچه ها زیر پانزده سال می توانند با بیست دلار، بلیط سواری آن را تهیه کنند. بعلاوه برای بچه های که کمتر از چهار سال سن دارند، هزینه ای دریافت نمی شود. این چرخ و فلک در 32 اتاقک خود ظرفیت حمل 800 نفر را دارد و نمای کاملی از شهر لندن را ارائه می دهد. از این ارتفاع، قلعه وینزور را در 40 کیلومتری آن از دور می بینید. اگر مایلید که از چشم لندن به شهر نگاه کنید، توصیه می کنیم که بلیط خود را آنلاین تهیه کنید. به این ترتیب هم وقتتان را در صف هدر نمی دهید و هم می توانید 10 درصد تخفیف بگیرید.

بروکلین، نیویورک

در سفر به نیویورک خوب است سری به بروکلین بزنید. در این صورت حتما باید سری به شهربازی دنو واندر در بروکلین بزنید و در جزیره تاریخی Coney سوار مشهورترین چرخ و فلک این شهر شوید. چرخ و فلکی با 46 متر ارتفاع که از بزرگ ترین چرخ و فلک های دنیا به شمار می آید و نفس را در سینه شما حبس می نماید. احتیاجی نیست که برای وارد شدن به شهر بازی، ورودی پرداخت کنید. کافیست که برای هر دور سوار شدن به چرخ و فلک هفت، دلار پرداخت کنید یا اینکه چهار بلیط را با تخفیف به قیمت 25 دلار تهیه نمایید. چرخ و فلک بروکلین نمای دلپذیری از آتلانتیک را به شما نشان خواهد داد. یکی از مسائلی که باعث می شود تا از سوار شدن به چرخ و فلک بروکلین لذت بیشتری ببرید، این است که اتاقک های چرخ و فلک طوری طراحی شده اند که در زمان چرخش، چرخ و فلک به عقب و جلو حرکت کند. این مسئله موجب می شود که سواری شما در چرخ و فلک، کمی هیجان انگیزتر باشد. تصور کنید که در ارتفاع 46 متری تاب می خورید.

کلیفتون هیل، کانادا

اگر به کانادا سفر می کنید، چرخ و فلک 53 متری کیفتون هیل را که از بزرگ ترین چرخ و فلک های دنیا می باشد، امتحان کنید. چرخ و فلک کلیفتون هیل در مرز تپه های کلیفتون کانادا ساخته شده و از جذابیت های این منطقه برای گردشگران به شمار میرود. دیدنی طبیعت منطقه نیاگارا از بالای آبشار نیاگارا یک شگفتی دلپذیر است، البته باید بدانید که استفاده از این چرخ و فلک برای شهروندان آمریکایی احتیاج به ارائه پاسپورت یا کارت عبور دارد. با این وجود بیشتر افرادی که این مسیر را طی می کنند، معتقدند که این تجربه ای است که ارزش زحمت آن را دارد. در زمان چرخیدن چرخ و فلک، بین 8 تا 12 دقیقه فرصت دارید تا از چشم انداز ها شگفت آور اطراف لذت ببرید. مسئولین پارک برای بچه ها بالای دوازده سال قیمت بلیط 99/10 دلار و برای بچه های که بین سه تا دوازده سال سن دارند، قیمت بلیط 99/6 دلار را تعیین نموده اند.

شیکاگو، ایلینویز

شهر شیکاگو نیز از نیویورک عقب نمانده. مسئولین این شهر در شهر خود چرخ و فلک بزرگ Navy Pier را ساختند که موجب معروفیت پارک Pier در شیکاگو شد و تبدیل به یکی از بزرگ ترین چرخ و فلک های دنیا گشت. این چرخ و فلک تقریبا هم اندازه چرخ و فلک بروکلین است و 40 کابین برای حمل گردشگران دارد که با قیمت 6 دلار برای آن بلیط فروشی می شود. برای ورود به پارک Pier احتیاجی به پرداخت هزینه ورودی ندارید، اما فراموش نکنید که بلیط این چرخ و فلک را قبلا به صورت اینترنتی بخرید.

چرخ و فلک آتلانتا، استان جورجیای آمریکا

چرخ و فلک آتلانتا در استان جورجیای آمریکا در پارکی به قدمت صد سال ساخته شده و ارتفاعی به اندازه یک آپارتمان 20 طبقه دارد. با خرید بلیط این چرخ و فلک به مدت 15 دقیقه چشم انداز های دلپذیری از آتلانتا را خواهید دید. بلیط چرخ و فلک آتلانتا برای بزرگسالان 50/13 دلار و برای بچه ها نصف این مبلغ یعنی حدود 50/8 دلار می باشد. برای افراد مسن بالای 65 سال و ارتشی ها تخفیف ویژه ای وجود دارد و مبلغ بلیط این افراد 15/12 دلار می باشد. ضمن اینکه برای سوار کردن بچه ها زیر دو سال به این چرخ و فلک احتیاجی به پرداخت هزینه نخواهید داشت. چرخ و فلک بزرگ آتلانتا در تمام طول سال و تمام ایام هفته مشغول به کار است و تنها در روز عید کریسمس و عید شکرگزاری که اعیاد مهم مسیحیان می باشد، تعطیل می شود.

دالاس، تگزاس

شهر دالاس در استان تگزاس را بیشتر افراد با فیلم های وسترن می شناسند، اما این شهر در میان اهل سرگرمی و گردش به خاطر چیز دیگری نیز مشهور است. چرخ و فلک مشهور ستاره در سال 1985 افتتاح شد و هنوز هم پس از بیشتر از سی سال به عنوان یکی از چرخ و فلک های بزرگ آمریکای شمالی محسوب می شود. ارتفاع چرخ و فلک ستاره را بلندتر از یک ساختمان 21 طبقه دانسته اند و آنقدر بلند است که از بالای آن می توانید حتی دالاس را هم دیدن کنید. برای خرید بلیط چرخ و فلک ستاره باید به وسیله اینترنت اقدام کنید و برای هر فرد بزرگسال 95/14 دلار و برای بچه ها زیر 15 سال و افراد بزرگسال بالای 60 سال، قیمت بلیط با چند دلار تخفیف 95/11 دلار است. به هزینه بلیط، اندازه 7 دلار مالیات نیز اضافه می شود. ضمن اینکه بچه ها زیر دو سال احتیاجی به پرداختن هزینه ندارند.

چرخ و فلک خورشیدی سانتا مارینا، کالیفرنیا

سوار شدن به چرخ و فلک در وسط شهرهای بزرگ تقریبا در همه جا ممکن است، اما فقط یک جا وجود دارد که شما می توانید در کنار اقیانوس آرام، سوار چرخ و فلک شوید. چرخ و فلک سانتا ماریا در فاصله 25 دقیقه ای مرکز شهر لس آنجلس و در نزدیکی سواحل اقیانوس آرام ساخته شده است. از بلندای این برج می توانید نمای زیبایی از شهر کالیفرنیا را دیدن کنید. چراغ های روشن شهر در شب، چشم انداز ای خیره کننده ایجاد می کنند. ضمن اینکه نورپردازی جالبی هم در چرخ و فلک وجود دارد که گردشگران را به خود جذب می نماید. از ویژگی های جالب چرخ و فلک سانتامارینا انرژی حرکتی پاک آن است. انرژی مورد احتیاج برای حرکت این چرخ و فلک چهل متری از نور خورشید تامین می شود و درواقع تنها چرخ و فلک خورشیدی دنیا در کالیفرنیاست. قیمت بلیط این چرخ و فلک برای افراد زیر هفت سال 55/13 دلار است و افراد بالای هشت سال 50/19 دلار برای استفاده از آن می پردازند.

سیاتل، واشنگتن

یکی دیگر از مشهورترین چرخ و فلک های دنیا، چرخ و فلک مشهور سیاتل است. این چرخ و فلک 3/53 متری در ماه ژوئن سال 2012 در کرانه غربی رودخانه افتتاح شد. 42 کابین این چرخ و فلک برای 300 مسافر گنجایش دارد و چشم انداز فوق العاده آن از خلیج الیوت تا پارک آبشار را شامل می شود. از مزیت های دیگر این چرخ و فلک این است که برای هر مسافر، سه دور چرخش کامل خواهد داشت که به مسافران امکان می دهد که همه چشم انداز ها را به خوبی ببینند. قیمت بلیط چرخ و فلک سیاتل برای بچه ها زیر سه سال رایگان، برای افراد بین چهار تا یازده سال 50/8 دلار و برای افراد بالای دوازده سال 13 دلار است. برای افراد بالای 65 سال قیمت بلیط تنها 11 دلار است.

بریسبین، استرالیا

در نزدیکی مرکز هنرهای نمایشی کوئینزلند در استرالیا، چرخ و فلک بریسبین واقع شده است. ارتفاع این چرخ و فلک نزدیک 70 متر است و از بلندای آن می توان دید کاملی از شهر بریسبین، پارکلندز و سواحل جنوبی این منطقه داشت. اگر مایلید که از تخفیف ده درصدی بهره ببرید، بهتر است که بلیط خودتان را به صورت اینترنتی از سایت پارک بخرید. در این صورت علاوه بر تخفیف ده درصدی از دردسرِ ماندن در صف طولانی نیز رهایی پیدا می کنید. باید بدانید که قیمت بلیط برای بچه ها بین 4 تا 12 سال حدود 10 دلار و برای بزرگسالان 15 دلار هزینه دارد، اما برای بچه ها زیر سه سال فقط دو دلار باید بپردازید. ساعات کاری چرخ و فلک، روزهای دوشنبه تا چهارشنبه از ساعت یازده صبح تا نه و نیم شب می باشد. در سایر روزها ساعات کاری آن از ده صبح تا یازده شب است. ضمن اینکه یکشنبه ها این زمان از ده صبح تا ده شب می باشد.

برایتون، انگلستان

در ساحل جنوبی شهر لندن و در فاصله 90 دقیقه تا مرکز انگلستان، چرخ وفلک برایتون قرار گرفته است. ارتفاع این چرخ و فلک بزرگ به 2/50 متر می رسد. این چرخ و فلک در هر بار سه دور کامل می چرخد و به مسافران امکان دیدنی بهتر چشم انداز ها را از هر سمت می دهد. اگر مایلید که از تخفیف ده درصدی استفاده نمایید، می توانید بلیط آنلاین تهیه کنید، در غیر این صورت افراد بزرگسال، 13 دلار، بچه ها بین 4 تا 16 سال، 11 دلار و بچه ها زیر سه سال، 4 دلار به عنوان هزینه بلیط باید پرداخت کنند.

وین، اتریش

در سال 1897 در جشن امپراتور فرانتز جوزف در شهر وین چرخ و فلکی ساخته شد که بعدها در طی زمان نسخه دوم آن طراحی شد و در 1945 بازسازی چرخ و فلک بزرگ وین با ارتفاع 65 متر صورت گرفت. با پرداخت 12 دلار برای بزرگسالان و 6 دلار برای بچه ها می توانید یک نمای کامل از شهر وین را در زیر پای خود داشته باشید. چرخ و فلک وین در شب نیز زیبایی های خودش را دارد. چشم انداز چراغ ها و خیابان های شهر از آن بالا چشم اندازی خیره کننده را ایجاد می نماید. چنانچه برای سفری راهی وین می شوید، بهتر است که این سرگرمی سرگرم کننده را از دست ندهید.

سنگاپور

یک چرخ و فلک بزرگ، بلندترین چرخ و فلک دنیا با ارتفاع 165 متر که در سنگاپور ساخته شده است. شما می توانید با پرداخت 15 دلار برای بچه ها و 24 دلار برای بزرگسالان یک نمای کامل از خلیج مارینا و سنگاپور را به دیدن بنشینید. این چشم انداز ای است که هرگز از یاد نخواهید برد. خوب است بدانید که به تازگی کشور امارات تصمیم گرفته که رکورد بلندی این چرخ و فلک را بشکند. اماراتی ها در حال ساختن چرخ و فلک چشم دبی در این شهر هستند و قصد دارند که رتبه اول ارتفاع چرخ و فلک دنیا را از آن خود کنند.

ملبورن، استرالیا

یکی از بزرگ ترین چرخ و فلک های دنیا است که در میان سه چرخ و فلک بزرگتر دنیا واقع شده است. دو چرخ و فلک بزرگ دیگر چرخ و فلک فلایر سنگاپور و چرخ و فلک چشم لندن در انگلستان می باشند.

منبع: همگردی

به "بزرگ ترین چرخ و فلک های دنیا ، چرخ و فلک هایی برای ترس و هیجان !!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگ ترین چرخ و فلک های دنیا ، چرخ و فلک هایی برای ترس و هیجان !!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید