بزرگ ترین دنباله دار تاریخ نجوم در راستا خورشید!

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، این جرم از فاصله یک میلیارد و 600 میلیون کیلومتری به خورشید نزدیک تر نخواهد شد، آن هم 9سال بعد و در سال 2031 میلادی. فاصله زمین از خورشید هم 150 میلیون کیلومتر است، پس به زمین هم نزدیک نمی گردد.

بزرگ ترین دنباله دار تاریخ نجوم در راستا خورشید!

مهرزاد مهاجر| بزرگ ترین دنباله دار تاریخ نجوم با سرعت 35هزار کیلومتر در ساعت در حال حرکت به سمت خورشید است! هسته مرکزی این دنباله دار بزرگ 50برابر معمول دنباله دارهاست.

رصد های تلکسوپ هابل نشان می دهد که قطر هسته یخی این دنبال دار 137 کیلومتر و وزن آن حدود 500 تریلیون تُن است!

اما نترسید! قرار نیست اتفاق وحشتناکی بیفتد. این جرم از فاصله یک میلیارد و 600 میلیون کیلومتری به خورشید نزدیک تر نخواهد شد، آن هم 9سال بعد و در سال 2031 میلادی. فاصله زمین از خورشید هم 150 میلیون کیلومتر است، پس به زمین هم نزدیک نمی گردد.

اما درهرحال این بزرگ ترین دنباله دار تاریخ است که در سال 2010 میلادی شناسنایی شد، اما هابل به تازگی ابعاد واقعی آن را محاسبه و تأیید نموده است. دنباله دار ها مصالح یخی به جا مانده از روز های نخست تشکیل سیارات هستند.

دیوید جوئیت، استاد علوم سیارات و ستاره شناسی در دانشگاه کالیفرنیا می گوید: همواره فکر می کردیم که این دنباله دار باید بزرگ باشد، چون از این فاصله دور هم درخشان است. اما تازه این موضوع را تأیید نموده ایم.

منبع: همشهری آنلاین

منبع: فرادید

به "بزرگ ترین دنباله دار تاریخ نجوم در راستا خورشید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگ ترین دنباله دار تاریخ نجوم در راستا خورشید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید