با یک تماس، ویزای توریستی کانادا گرفتم !

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، در این مقاله از وب سایت مجله گردشگری خبرنگاران درباره نحوه گرفتن ویزای توریستی کانادا سخن خواهیم گفت پس اگر در پی راهی برای گرفتن ویرای توریستی کشور کانادا هستید تا آخر این مقاله با ما همراه باشید

با یک تماس، ویزای توریستی کانادا گرفتم !

پس از چند سال، سراغ یکی از همکلاسی های دوران دبیرستان رفتم و متوجه شدم که سه سالی هست که در کانادا زندگی میکند. با تماس های صوتی و تصویری که باهاش داشتم، از زندگی مردم کانادا و از شرایط خوب زندگی در این کشور، اطلاعات زیادی به دست آوردم و متوجه شدم که کشور مورد علاقه ام رو پیدا کردم. با اینکه قبل از این در پی گرفتن ویزای توریستی استرالیا بودم، اما کانادا واسم یه چیز دیگه بود. به فکر گرفتن اقامت کانادا افتادم، اما چون شرایطش رو نداشتم، به همون ویزای توریستی بسنده کردم.

چطور ویزای توریستی کانادا گرفتم؟

بعد از اینکه از شرایط ویزای توریستی کانادا اطلاعات به دست آوردم، یکی دو سالی طول کشید تا بتونم شرایط ام رو جور کنم تا بتونم به کانادا سفر کنم. سخت بود، ولی خب شد! بعد از چند تا سفر خارجی که به ترکیه و دبی و قطر و ارمنستان و آذربایجان داشتم، آغاز کردم به پس انداز تا مبلغ تمکن اقتصادی ام به حدی که سفارت کانادا معین نموده بود برسه.

خب، شرایط ام نزدیک شد به شرایطی که سفارت کانادا معین نموده بود. حالا باید دنبال کارگزار میگشتم که کارم رو با کمترین ریسک ممکن انجام بده. بعد از کلی آنالیز کارگزار های مختلف، ویزالند رو تو سه راه گوهردشت کرج پیدا کردم. ویزالند، زیر برند آژانس مسافرتی نهال گشت است. ویزالند رو به چند تا علت مختلف انتخاب کردم. 1. همه چیز رو صادقانه بهم گفتند 2. مبلغی که برای انجام ویزای توریستی کانادا بهم گفتند، مبلغ معقولی بود 3. کارمند فروشی که باهاشون برای ویزای توریستی کانادا صحبت کردم، تو کارشون خیلی ماهر بودند.

مدارک ام رو دادم دارالترجمه، تمکن اقتصادی و گردش و حساب ام رو هم از بانک گرفتم و تحویل ویزالند دادم. فرم های اطلاعات خانوادگی، تاریخچه سفری و اطلاعات شخصی ام رو هم تکمیل کردم و تحویل کارمند ویزاشون دادم. یک هفته بعد با من تماس گرفتند، بهم گفتند که کارای اولیه صورت گرفته، برای انگشت نگاری ویزای کانادا، به ترکیه یا دبی باید برم. خب مسلم بود که من ترکیه رو انتخاب میکنم؛ چرا که ویزا نمیخواد و همین که خودم کلا خیلی حال میکنم باهاش.

برای انگشت نگاری به ترکیه رفتم. توی ساختمان سفارت کانادا، یک اتاقی بود که مثل بانک های خودمون، باید شماره میگرفتی و منتظر میموندی تا شماره ات رو اعلام نمایند. بعد از اینکه نوبت من شد، انگشت نگاری ام رو سیستمی انجام دادم، مثل کارت های ملی هوشمند الان که میرید واسه اثر انگشت. عکس برداری اش هم دقیقا مثل کارت های ملی مون هستش، هنوز رو صندلی نشسته عکس گرفت!

خلاصه بیومتریک ویزای توریستی کانادا ام رو انجام دادم، و حدودا سه ماهی طول کشید تا جواب درخواست ام بیاد.

جواب ویزای توریستی کانادا ام که اومد، در نهایت بهت و تعجب دیدم که ریجکت شدم. تو نامه ریجکتی ام زده بودن که اعتماد نداریم شما به کشور خودتون برمیگردید یا نه! خب سن و سال کمی داشتم، انتظار میرفت که اتفاق این شکلی واسم بیافته.

یک ماه به من مهلت داده بودم تا در خصوص تصمیمی که گرفته بودن، اطلاعات تکمیلی بهشون ارائه کنم. با مشاوره ای که با ویزالند داشتم، بهم گفتن که مدارک شغلی ام رو بیشتر کنم، سابقه بیمه تامین اجتماعی ام و اطلاعاتی در خصوص خانواده ام هم بهشون بدم.

ده روزی طول کشید تا این مدارک رو تکمیل کردم. مدارک رو تحویل ویزالند دادم و اون ها هم زحمت ارسال اش به سفارت کانادا رو برام کشیدند. حدودا دو ماهی هم این فرایند طول کشید. بعد از دو ماه، از طرف ویزالند زنگ زدند بهم و گفتند که پاسپورتت رو بیار برات پیکاپ کنیم. انقدر خشنود شدم که یه خانواده رو شام دادم! پاسپورتم رو دادم بهشون، تقریبا یک هفته ای زمان برد تا ویزام رو الصاق نمایند و پاسپورتمو برگردونن.

تجربه خوبی بود که با گروه ویزالند داشتم. پیشنهاد میکنم شما هم امتحانش کنید.

مقالات بیشتر درباره کانادا بخوانید :

منبع: تاپ تراول

به "با یک تماس، ویزای توریستی کانادا گرفتم !" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با یک تماس، ویزای توریستی کانادا گرفتم !"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید