بایدن و سندرز: عربستان، دیکتاتور و شریکی نامطمئن است

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، کاندیداهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، عربستان را یک کشور دیکتاتور و شریک غیر قابل اعتماد توصیف و تاکید کردند که اجازه نخواهند داد این کشور بعد از جنایت قتل جمال خاشقجی از مواخذه رهایی یابد.

بایدن و سندرز: عربستان، دیکتاتور و شریکی نامطمئن است

به گزارش ایسنا، جو بایدن، نامزد ریاست جمهوری حزب دموکرات آمریکا در یک مناظره تلویزیونی گفت: جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی کشته و جسدش مثله شد. من معتقدم این اقدام به دستور ولیعهد بود. پیش از این نیز گفته بودم. ما به آنها سلاح نخواهیم فروخت و مجبورشان خواهیم کرد بهای کارشان را بپردازند.

وی با تاکید بر لزوم مجازات ریاض به دلیل جنگ یمن و ترور خاشقجی گفت، در صورتی که در انتخابات ریاست جمهوری آینده انتخاب شود، کمک های نظامی به ریاض را متوقف کرده و عربستان را یک کشور منفور و مطرود در عرصه بین المللی قرار خواهد داد.

بایدن با اشاره به اینکه عربستان از ارزش و جایگاه اجتماعی بسیار پایینی برخوردار است این کشور را به کشتن بچه ها و بیگناهان متهم کرد که به گفته وی این امر مستلزم پیگرد ریاض است.

در جریان این مناظره تلویزیونی، سناتور برنی سندرز، نیز عربستان را یک کشور دیکتاتور وحشی و شریک غیر قابل اعتماد خواند.

وی گفت: ما باید در مورد همپیمانان خود در جهان بازاندیشی کنیم و با سازمان ملل همکاری کنیم نه اینکه از دیکتاتورهای وحشی حمایت کنیم.

منبع: عصر ایران

به "بایدن و سندرز: عربستان، دیکتاتور و شریکی نامطمئن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن و سندرز: عربستان، دیکتاتور و شریکی نامطمئن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید