باز هم جنجال های ایلان ماسک در توییتر ، ورود و خروج کاربران به خاطر ترامپ

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، ریاست جنجالی ایلان ماسک بر توییتر باعث ایجاد اختلاف بین کاربران این شبکه اجتماعی شده است.

باز هم جنجال های ایلان ماسک در توییتر ، ورود و خروج کاربران به خاطر ترامپ

به گزارش وبلاگ آریابلاگ و به نقل از روزنامه سان، ریاست ایلان ماسک بر توییتر جنجال برانگیز است. بعضی هوادار حضور این میلیاردر عجیب و غریبند و بعضی دیگر آن قدر ناامید شده اند که می خواهند این شبکه اجتماعی را برای همواره ترک نمایند.

دردسرهای تیک آبی توییتر

اولین اعلان بزرگ ماسک، طرح اعتبارسنجی پولی او بود که برای آن 8 دلار از کاربران برای اعطای یک تیک آبی که قبلا رایگان بود، دریافت می کرد. مدیرعامل تازه که سال گذشته این پلتفرم را 44 میلیارد دلار خریداری کرد و در ماه اکتبر کنترل آن را به دست گرفت، قبلا قصد داشت بابت تیک آبی توییتر 20 دلار از کاربران دریافت کند، که مورد انتقادهای بسیاری نهاده شد.

در حالی که نماد تایید و اعتبار توییتر 8 دلار است، مشترکینی که کاربر iOS هستند باید 11 دلار بپردازند، چون ماسک نمی خواهد 30 درصد مالیات خرید درون برنامه ای اپل را بپردازد. این حرکت برای آوردن سر ریز شدن پول بیشتر به این رسانه اجتماعی طراحی شد، اما در عوض به این معنا بود که ربات ها و کاربران جعلی هم می توانند خود را به جای شخصیت های سیاسی و شرکت های بزرگ جا بزنند و اظهارات دروغین منتشر نمایند.

اگرچه ماسک در اوایل این هفته تاکید نمود که توئیتر نسبت به حساب های کاربری جعلی از همواره هوشیارتر است.

استفان کینگ، نویسنده، تهدید به تحریم این اپلیکیشن در ابتدای ماجرای تیک آبی پولی کرد. کاربر دیگری در آن موقع گفت: احتمالا من به جای پرداخت پولی برای آن، به طور کامل توییتر را ترک می کنم ... اما حدس می زنم بسیاری از موسسات احساس نمایند موظفند برای یک تیک آبی پول بدهند.

کاربر دیگری در اوایل این ماه توییت کرد: اگر باید آن تیک آبی را بخرم... ترجیح می دهم توییتر را ترک کنم.

نظارت ضعیف تر

کارمندان و کارشناسان سابق به واشنگتن پست گفتند که اصلاحات اساسی توییتر به وسیله این کارآفرین میلیاردر با افزایش آزار و اذیت اقلیت های مذهبی و قومی در این شبکه اجتماعی همراه بوده است.

ماسک که مالک تسلا و اسپیس ایکس نیز هست، با اخراج یا پذیرش استعفای هزاران کارمند، کار خود را به عنوان مدیرعامل آغاز کرد.

با این حال، ماسک انتها داکسینگ را گفت، یعنی زمانی که جزئیات مربوط به محل کار یا آدرس منزل یک فرد به عنوان نوعی مجازات به صورت آنلاین به اشتراک گذاشته می گردد.

ماسک در اعلام یک به روزرسانی گفت: وقتی شخصی مکان زندگی شخصی را در توییتر به اشتراک می گذارد، خطر آسیب فیزیکی افزایش می یابد. در ادامه، توییت هایی را که این اطلاعات را به اشتراک می گذارند حذف می کنیم و حساب های اختصاص داده شده به اشتراک گذاری مکان زنده دیگران به حالت تعلیق در خواهند آمد.

یکی از کاربران نه چندان شادمان توییتر این آخر هفته نوشت: به شما می گویم، دیروز تقریبا حسابم را حذف کردم. ربات های زیادی وجود دارند که ما را در مقابل هم قرار می دهند. من فیس بوک را ترک کردم. اگر توییتر از تبدیل شدن به یک کابوس سیاسی دست نکشد، باید یک استراحت طولانی در رسانه های اجتماعی داشته باشم. توییتر دیگر سرگرم نماینده نیست.

کاربری دیگر گفت: اول شما نصف کارمندان خود را مجبور به ترک کار کردید، حالا نصف کاربران خود را مجبور به ترک توییتر می کنید. من واقعا سردرنمی آورم نوابغ چگونه تجارت می نمایند.

حساب های تعلیق شده

یکی از برنامه های ماسک بعد از به دست گرفتن مدیریت توییتر، توسعه پر سر و صدای آزادی بیان بوده است. او دستور داد تا حدود 60000 حساب کاربری را که قبلا به علت نقض قوانین سابق این شرکت مسدود شده بودند، بازگردانده شوند.

در ماه نوامبر، حساب های زیادی در توییتر گفتند پس از اینکه دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا اجازه بازگشت به این پلتفرم را پیدا کرد، از توییتر خارج خواهند شد.

تعدادی از کاربران هم البته از آن موقع به این پلتفرم بازگشته اند. یکی از کاربران، که میخواهد برای تیک آبی تازه توییتر پول بپردازد و اکنون دوباره به پلتفرم بازگشته است، نوشت: وقتی ترامپ را پس از سابقه حضور در اینجا از سال 2010 کنار گذاشتند، توییتر را ترک کردم. اکنون از نو آغاز می کنم. بنابراین بله، خرید تیک آبی را در برنامه خواهم داشت.

منبع: همشهری آنلاین

به "باز هم جنجال های ایلان ماسک در توییتر ، ورود و خروج کاربران به خاطر ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باز هم جنجال های ایلان ماسک در توییتر ، ورود و خروج کاربران به خاطر ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید