اهالی بشرویه؛ حامی حقوق حیوانات از 200 سال قبل

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، شهری که مردمانش آمدن پرستو ها را به فال نیک می گیرند و خانه را برایشان آماده می کنند و حتی در زمانه قحطی و خشکسالی مراقبند تا آزاری به گربه ها نرسد.

اهالی بشرویه؛ حامی حقوق حیوانات از 200 سال قبل

سیمین ثقفی| وقتی پای میراث طبیعی و فرهنگی درکار باشد، ردپای حیوانات را می توان در فهرست این میراث دید؛ از ثبت میراثی شاهین در کشور های مختلف، آواز جیرجیرک ها در چین یا عبور گله های گاو از رودخانه ها در افریقا تا حرکت گروهی وال ها یا گونه ای خاص از جغد ها و حتی آوازی که به هنگام شترسواری در کشور های عربی خوانده می شود.

اما این سال ها در حالیکه دنیا بر سر ثبت میراثی همچون شکار بومی یا جشن ها و بازی های خشن مرتبط با حیوانات که صدماتی به آنان وارد می کند، یونسکو را به چالش کشیده و نقدها گسترده ای برآن وارد کرده، اینجا و در این سرزمین، به دور از نمایه های مدرن حیوان دوستی، مردمانی با فرهنگ، صد ها سال است که رعایت حقوق حیوانات در زندگی روزمره شان ریشه دوانده است. شهری که مردمانش آمدن پرستو ها را به فال نیک می گیرند و خانه را برایشان آماده می کنند و حتی در زمانه قحطی و خشکسالی مراقبند تا آزاری به گربه ها نرسد. اینجا بشرویه است:

دانلود

فیلم اصلی

کد ویدیومنبع: فرادید

به "اهالی بشرویه؛ حامی حقوق حیوانات از 200 سال قبل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهالی بشرویه؛ حامی حقوق حیوانات از 200 سال قبل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید