امیکرون بیشتر در مجاری تنفسی رشد می کند تا ریه ها

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، نتایج تحقیقات اخیر نشان می دهد که سویه امیکرون در مجاری تنفسی رشد می کند و در ریه ها کندتر تکثیر می شود.

امیکرون بیشتر در مجاری تنفسی رشد می کند تا ریه ها

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت وبلاگ آریابلاگ به نقل از رویترز، نتایج تحقیقات اخیر نشان می دهد که سویه امیکرون در مجاری تنفسی رشد می کند و در ریه ها کندتر تکثیر می شود.

به گفته محققان، با وجودی که واریانت امیکرون کرونا 70 برابر سریع تر از گونه دلتا در مجاری تنفسی تکثیر می شود، اما سرعت تکثیر آن در ریه 10 برابر کمتر از واریانت اولیه کرونا است. تکثیر سریع تر امیکرون در مجاری تنفسی گرچه منجر به انتقال سریع تر می شود، اما ابتلای خفیف تری را در پی دارد.

گزارش رسمی یافته ها برای انتشار در دست بررسی است و هنوز از طریق تیم تحقیقاتی منتشر نشده؛ مایکل چان چی وای، رهبر این مطالعه، در یک بیانیه خبری که از طریق دانشگاه هنگ کنگ منتشر شد، گفت: توجه به این نکته مهم است که شدت بیماری در انسان تنها با تکثیر ویروس تعیین نمی شود، بلکه با پاسخ ایمنی هر فرد به آن تعیین می شود.

وی اضافه نمود: با آلوده شدن افراد بسیار بیشتر، یک ویروس بسیار عفونی ممکن است باعث بیماری شدیدتر و مرگ تعداد بیشتری از افراد شود، حتی اگر خود ویروس کمتر بیماریزا باشد. بنابراین، مطالعات اخیر ما نشان می دهد که نوع امیکرون می تواند تا حدی از مصونیت از واکسن ها بگریزد به طورکلی نمونه اولیه ویروس که مربوط به ووهان چین می شود و سویه نو که امیکرون نام گرفته، هنوز حائز اهمیت هستند.

براساس مطالعه ای که روز سه شنبه به صورت آنلاین در مجله JAMA منتشر شد، افراد آلوده که هیچ علامتی از خود نشان نمی دهند، ممکن است به طور قابل توجهی در انتقال SARS-CoV-2، ویروسی که باعث کووید 19 می شود، نقش داشته باشند، با توجه به اینکه آنها 40.5 درصد از عفونت های تایید شده در سراسر جهان را تشکیل می دهند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "امیکرون بیشتر در مجاری تنفسی رشد می کند تا ریه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیکرون بیشتر در مجاری تنفسی رشد می کند تا ریه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید