امارات رسما از ایران عذرخواهی کرد

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی گفت: کشور امارات ضمن عذر خواهی رسمی از جمهوری اسلامی ایران (بابت تیراندازی به دو صیادایرانی که منجر به کشته شدن آن ها شد) متعهد شد برابر قوانین بین المللی خسارات وارد شده را جبران کند.

امارات رسما از ایران عذرخواهی کرد

به گزارش تسنیم، سردار احمدعلی گودرزی در حاشیه بازدید از یگان های مرزی ساحلی قشم با بیان اینکه لنج های ایرانی به قصد صید و تجارت و امرار معاش در آب های خلیج فارس تردد می کنند، اظهار کرد: مأموران دیگر کشورها، نباید در صورت حضور آن ها در آب های سرزمینی به سوی آن ها تیراندازی کنند.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی با اشاره به رفتار خارج از عرف و قوانین بین المللی گارد ساحلی امارات و تیراندازی به دو صیادایرانی که منجر به کشته شدن آن ها شد، افزود: با پیگیری وزارت امورخارجه و مرزبانی نیروی انتظامی، تعدادی از صیادان دستگیر شده لنج ایرانی به کشورمان بازگردانده شدند.

وی با اعلام اینکه کشور امارات ضمن عذر خواهی رسمی از جمهوری اسلامی ایران متعهد شد برابر قوانین بین المللی خسارات وارد شده را جبران کند، شرح داد: روز گذشته پیکر دو صیاد ایرانی در بندر عباس تحویل و به زادگاهشان در استان سیستان و بلوچستان منتقل شد.

این مقام انتظامی با اشاره به آموزش قوانین و مقررات بین المللی و مرزی به صیادان و ساحل نشینان، گفت: موارد بسیاری از ورود اتباع کشور های همسایه به آب های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران اتفاق افتاده که مرزبانان با قوانین بین المللی و رفتار انسان محبت آمیز و شایسته با آن ها برخورد کرده است.

گودرزی گفت: صیادان با استفاده از تجهیزات مدرن در حوزه مکان یابی، می توانند از ورود به حریم دریایی سایر کشورهجلوگیری کنند.

گفتنی است، جمعی از خانواده های صیادان آزاد شده با حضور در اسکله شهید ذاکری قشم از فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی استقبال و از پیگیری های مسئولان وزارت امور خارجه و مرزبانی نیروی انتظامی تقدیر کردند.

منبع: فرارو

به "امارات رسما از ایران عذرخواهی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امارات رسما از ایران عذرخواهی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید