آذربایجان: مقابله به مثل می کنیم

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، ایسنا نوشت: وزیر خارجه جمهوری آذربایجان گفت، اگر ارمنستان از سیستم موشکی اسکندر استفاده کند، نیروهای جمهوری آذربایجان می توانند دست به مقابله به مثل بزنند.

آذربایجان: مقابله به مثل می کنیم

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، المار ممدیاروف، وزیر خارجه جمهوری آذربایجان در حالی سخن از مقابله به مثل نیروهای این کشور علیه ارمنستان به میان آورده که وزارت دفاع جمهوری آذربایجان نیروهای ارمنستان را به حمله به شهر تارتار متهم کرد و وعده حمله متقابل را نیز داد. این وزارتخانه همچنین مدعی شد که نیروهای جمهوری آذربایجان دست کم دو تانک ارمنستان را در این درگیری ها منهدم کردند. در مقابل، ایروان نیز بیان کرد که جمهوری آذربایجان به حملات خود در منطقه مورد مناقشه ناگورنو - قره باغ با استفاده از توپخانه سنگین ادامه می دهد.

این حملات در منطقه مورد مناقشه بین نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان موجی از واکنش های بین المللی و کشورها را در پی داشته و آنها از طرف های درگیر خواسته اند تا هر چه سریعتر نسبت به بر قراری آتش بس و بازگشت به مذاکرات با میانجی گری سازمان امنیت و همکاری اروپا اقدام نمایند.

کانادا و انگلیس در بیانیه ای مشترک خواهان توقف سریع درگیری ها در قره باغ علیا شده و ادامه دادند: کانادا و انگلیس به شدت نگران گزارش های مربوط به اقدامات نظامی با مقیاس عظیم در خط ارتباط در منطقه هستند، گزارش هایی از شلیک و تلفات غیرنظامیان به شدت نگران نماینده هستند. ما خواهان توقف سریع اقدامات خصمانه، رعایت توافق آتش بس و حفاظت از جان غیرنظامیان هستیم.

در همین حال، وزارت خارجه سوئیس نیز بیان کرد، این کشور از اقدامات گروه مینسک با هدف حل درگیری ها در منطقه ناگورنو-قره باغ به وسیله تبادل نظر حمایت می نماید و آماده برگزاری نشست ها بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان در یک منطقه بی طرف است.

در ادامه این بیانیه همچنین آمده است: سوئیس به دو طرف درباره حمایت از تعهدات و الزامات قوانین بین المللی به ویژه در حمایت از غیرنظامیان یادآور شد. هیچ جایگزینی بجز یک راه چاره صلح آمیز برای این درگیری وجود ندارد و بر قراری مذاکرات قطعی باید به سرعت و بدون پیش شرط از سرگرفته گردد.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "آذربایجان: مقابله به مثل می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آذربایجان: مقابله به مثل می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید