Huawei Atlas 900 AI؛ هوش مصنوعی با توان محاسباتی بی مانند در خدمت بشر

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، Huawei Atlas 900 AI پلتفرمی است که بر پایه استفاده از هوش مصنوعی و قدرت محاسباتی فوق العاده اش، دستاوردهای مهمی را برای جهانیان به همراه خواهد داشت.

Huawei Atlas 900 AI؛ هوش مصنوعی با توان محاسباتی بی مانند در خدمت بشر

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

تیم داوری رویداد Interop Tokyo 2020 عنوان رجحانن محصول این کنفرانس را به Huawei Atlas 900 AI Cluster اعطا کرد و دلیل این انتخاب را قدرت محاسباتی هوش مصنوعی و رجحان آن در مدیریت حرارت فراوریی، اعلام نموده است. Huawei Atlas 900 تنها محصول ارائه شده در دسته هوش مصنوعی در سال 2020 میلادی محسوب می گردد که عنوان منتخب این رویداد را به خود اختصاص داده است. این عنوان، بالاترین صندلی را میان جوایز کنفرانس Interop دارد. عملکرد استثنایی Atlas 900 را می توان کاتالیزوری برای بهبود عملکرد در جستجو با استفاده از هوش مصنوعی در ابعاد جهانی به حساب آورد. امری که می تواند کاربردهای هوش مصنوعی را در تمام صنایع و بازارها تقویت کند.

تونی ژو (Tony Xu)، ریاست بخش Huawei Ascend Computing در این خصوص می گوید: راهکار محاسباتی Huawei Atlas AI، محاسبات کامپیوتری قدرتمند و بهینه سازی ویژه انرژی را برای تمام سناریوهای قابل استفاده در دستگاه ها، پلتفرم ها و ساختارهای ابری ارائه می دهد. Atlas 900 AI محاسبات قدرتمند را در اختیار پایگاه های اطلاعات قرار داده تا در کنار عملکرد با ثبات، امکان استفاده از بهترین سطح بهینه سازی انرژی را جهت سرعت بخشیدن به تحقیقات خود تجربه نمایند. تحقیقاتی که در زمینه های مختلف مانند اکتشافات فضایی، پیش بینی وضع آب و هوا، اکتشافات نفتی و ... انجام می شوند. به این ترتیب، پیشرفت های تحقیقاتی احتیاج به تجهیزات خاص نداشته و عملا همه افراد می توانند به یاری این سیستم فعالیت های علمی داشته باشند.

Atlas 900 سریع ترین ساختار آموزشی برپایه هوش مصنوعی را پیاده سازی خواهد نمود. این پلتفرم، توان محاسباتی 256 تا 1024 پتافلاپی (Petaflop) را با دقتی دو برابر (FP16) ارائه می دهد که معادل با توان محاسباتی 500 هزار کامپیوتر شخصی است. Atlas 900 رکورد جهانی را در آزمون های ResNet-50 برای آموزش مدلینگ با تکمیل فرآیندها در 59.8 ثانیه جابه جا نموده و به عنوان تنها محصولی شناخته می گرددکه پیروز به تکمیل این فرآیند در مدت زمان کم تر از یک دقیقه شده است. Atlas 900 کاربردهای وسیعی در تحقیقات علمی و نوآوری های تجاری دارد تا دست یابی به آموزش سریع تر مدل های هوش مصنوعی را با استفاده از عکس ها و ویدئوها ممکن سازد.

Atlas 900 AI Cluster از سیستمی پیشرفته برای تبادل و دفع گرما استفاده می نماید. این سیستم نوآورانه با استفاده از مواد خنک نماینده مایع، سطح خنک نمایندگی مطلوبی را فراهم می نماید. . این طراحی، میزان خروج فوق العاده حرارت را حتی برای سرورهای کوچک و رک های تکی با مصرف توان تا 50 کیلووات نیز امکان پذیر می نماید. این سیستم امکان دست یابی به اثربخشی مصرف انرژی (PUE) کم تر از 1.1 را برای پایگاه های اطلاعات فراهم نموده تا تقریباً دست یابی به مقدار ایده آل PUE برابر 1.0 باشد. که به معنی میزان اثربخشی دقیقا برابر با میزان انرژی مصرف شده است که رکورد قابل توجهی محسوب می گردد. فضای مورد احتیاج برای Atlas 900 تا 79 درصد نسبت به رک های 8 کیلوواتی که با استفاده از هوا خنک می شوند، کمتر است. این خاصیت باعث می گردد که هزینه مالکیت برای مشتری (TCO)، به طور چشمگیری کاهش پیدا کند.

نوآوری های بدون توقف هوآوی به منظور برآورده کردن احتیاج روزافزون به توان محاسباتی

اما این تمام ماجرا نیست و فعالیت های هوآوی در زمینه هوش مصنوعی با قدرت ادامه دارد. جیانگ تائو (Jiang Tao)، معاون بخش Huawei Computing جدیدترین دستاوردهای هوآوی در زمینه نوآوری محاسباتی را در رویداد Huawei Analyst Summit 2020 (HAS 2020) معرفی کرد تا محصولات ارائه شده با احتیاجهای متنوع محاسباتی هم خوانی داشته باشند.

صنایع فراوریی از مدت ها پیش به بازدید و آنالیز دستی، به ویژه برای محصولات ترکیبی متکی بود. هوآوی پیروز شده با به کارگیری Atlas 300 در کامپیوترهای تجاری، قدرت مشاهده و آنالیز محصولات در این سیستم ها را افزایش بدهد که به یاری این سیستم می توان به بازبینی هوشمندانه محصولات پرداخت. در یک خط فراوری که از قابلیت های Atlas استفاده می نماید، با شناسایی عیوب برچسب ها و اتصالات، بهره وری در زمینه بازبینی از 90 درصد به 100 درصد می رسد.

هوآوی همکاری جدیدی را نیز با شرکت AGS ایتالیا در دستورکار قرار داده تا سیستم عیب یابی مبتنی بر هوش مصنوعی را برای تصاویر پزشکی نیز ایجاد کند. این سیستم از سرور Atlas 800 و رابط کاربری Atlas 300 استفاده می نماید تا گزارش های دقیقی را برای عیب یابی و تحلیل تصاویر ایجاد کند. زمان تحلیل و عیب یابی به یاری استفاده از این راهکار، از 10 تا 15 دقیقه به 10 تا 20 ثانیه تقلیل پیدا نموده است. تشخیص زودهنگام، مزیتی کاملاً مهم در زمینه پزشکی به ویژه در موارد اورژانسی محسوب می گردد.

هوآوی با ارائه راهکارهای مختلف در زمینه هوش مصنوعی، به دنبال حل مسائل جاری صنایع مختلف است؛ جایی که محاسبات سنگین و زمان بر، با استفاده از هوش مصنوعی هوآوی در زمانی بسیار کوتاه تر حل می گردد و این می تواند شتاب پیشرفت صنعت، پزشکی و علم های مختلف را دوچندان کند.

منبع: خبرآنلاین

به "Huawei Atlas 900 AI؛ هوش مصنوعی با توان محاسباتی بی مانند در خدمت بشر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "Huawei Atlas 900 AI؛ هوش مصنوعی با توان محاسباتی بی مانند در خدمت بشر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید