کمالوندی در پاسخ به فارس: ایران و آژانس درباره چگونگی پیگیری موضوعات مورد علاقه به توافقات کلی رسیدند

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، سخنگوی سازمان انرژی اتمی با اشاره به سفر روز گذشته گروسی به تهران گفت که ایران و آژانس درباره چگونگی پیگیری موضوعات مورد علاقه به توافقات کلی رسیدند و توافق کردند که به رایزنی های خود برای تکمیل چارچوب و جزییات تداوم همکاری ها ادامه دهند.

کمالوندی در پاسخ به فارس: ایران و آژانس درباره چگونگی پیگیری موضوعات مورد علاقه به توافقات کلی رسیدند

بهروز کمالوندی معاون امور بین الملل، حقوقی و مجلس و سخنگوی سازمان انرژی اتمی در پاسخ به سؤال خبرنگار در مورد نتیجه سفر روز گذشته رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران گفت: آقای گروسی در این سفر علاوه بر ملاقات با آقای محمد اسلامی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با آقای حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه نیز ملاقات و گفت وگو کرد.

وی اضافه کرد: گفت وگوها در فضای سازنده مطرح شد و دو طرف در ارتباط با چگونگی پیگیری موضوعات مورد علاقه به توافقات کلی رسیدند.

کمالوندی یادآور شد: با توجه به فشردگی این سفر که در آستانه نشست شورای حکام انجام شده بود و ضیق وقت، طرفین ضمن توافق بر روی کلیات موضوعات مورد نظر، موافقت کردند که به رایزنی های خود برای تکمیل چارچوب و جزییات تداوم همکاری ها همچنان ادامه دهند.

به گزارش فارس، محمد اسلامی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران دیروز (سه شنبه) دوم آذر ماه برای دومین بار ظرف حدود دو ماه و نیم گذشته میزبان رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در محل سازمان انرژی اتمی بود. گروسی پس از آن هم به ملاقات حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه رفت.

وی گفت وگویش با رئیس سازمان انرژی اتمی را فشرده خواند و گفت: دنبال این هستیم مذاکرات را با ایران ادامه دهیم تا زمینه های مشترکی را پیدا کنیم و به نتیجه گیری مثبتی برسیم. (اینجا بخوانید)

مدیرکل آژانس در ملاقات با امیرعبداللهیان نیز ضمن تأکید بر رویکرد فنی، حرفه ای و بیطرفانه آژانس، سفر خود را نشانه ای از اراده برای گفت وگو و درک متقابل، حل مسائل و ارتقای همکاری ها با جمهوری اسلامی ایران برشمرد و از آمادگی آژانس برای حل و فصل موضوعات به جای مانده طی ماه های آینده در همکاری نزدیک با جمهوری اسلامی ایران اطلاع داد.

به گزارش فارس، گروسی امروز در وین در نشستی خبری بعد از شروع نشست شورای حکام در پاسخ به سؤال خبرنگار پرس تی وی گفت: مذاکرات (با مقام های ایرانی) سازنده و صحیح و حرفه ای بود. این یک مسئله است، اما ما نتوانستیم به توافق برسیم. ما باید به توافق برسیم و باید این کار را انجام بدهیم.

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی بعلاوه بیان کرد: باید گزارش هایی را درباره شرایط موجود در ایران به شورای حکام ارائه دهم و در عین حال تعامل و ارتباط با ایران را ادامه می دهم تا بتوانیم به این موضوع رسیدگی کنیم این لازم است که این موضوعات را خیلی سریع حل کنیم. هر مقدار لازم باشد با مقام های ایران برای حل این مسائل تعامل می کنیم.

گروسی تأکید کرد که همچنان باید گفت وگو با مقام های ایران را ادامه دهد و در پاسخ به سؤال خبرنگاری در این خصوص گفت: امیدوارم که مذاکرات با مقام های ایران ادامه داشته باشد و حداقل آن این است که من کوشش در این زمینه را متوقف نخواهم کرد و این بسیار حائز اهمیت است. (اینجا بخوانید)

نشست شورای حکام آژانس از امروز به مدت سه روز به صورت مجازی در حال برگزاری است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "کمالوندی در پاسخ به فارس: ایران و آژانس درباره چگونگی پیگیری موضوعات مورد علاقه به توافقات کلی رسیدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمالوندی در پاسخ به فارس: ایران و آژانس درباره چگونگی پیگیری موضوعات مورد علاقه به توافقات کلی رسیدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید