پمپئو خواستار تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران شد

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، وزیر امور خارجه آمریکا در اظهاراتی در جلسه شورای امنیت خواستار تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران شد.

پمپئو خواستار تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران شد

به گزارش ایسنا، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در نشست امروز شورای امنیت سازمان ملل متحد خواهان تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران شد.

او مدعی شد: اگر این تحریم ها تمدید نشود، ایران یک تهدید بالقوه برای خاورمیانه خواهد بود.

وزیر امور خارجه آمریکا روز سه شنبه مدعی شد، آمریکا در زمان کرونا خواهان کمک به ایران برای مقابله با کووید 19 شده، اما ایران پیشنهاد واشنگتن را رد کرده است. وی در این خصوص ادعا کرد: این که بگوییم تحریم های ما مشکلاتی در ایران در این زمینه ایجاد کرده، سوءتفاهم است.

وی همچنین در خصوص برداشته شدن تحریم های تسلیحاتی علیه ایران گفت: منقضی شدن این تحریم ها، خیانت به منشور سازمان ملل است. ایران می تواند تسلیحات روسی بخرد و دامنه حملات خود را به 3000 کیلومتر برساند. ایران می تواند نیرو های دریایی خود را ارتقا دهد.

پمپئو در ادامه اظهارات خود اضافه کرد: ایران یک تهدید بالقوه علیه ثبات خاورمیانه است و این حتی به ضرر چین و روسیه است که بازار انرژی باثباتی در منطقه می خواهند.

وزیر امور خارجه آمریکا همچنین با اشاره به صحبت های رئیس جمهوری کشورمان، گفت: نوامبر سال گذشته رئیس جمهور روحانی گفت اگر تحریم ها برداشته شود، می توانیم به راحتی تسلیحات بخریم. به نظرم ما باید حرف وی را باور می کنیم. گزارش امروز سازمان ملل نشان می دهد که حمله به عربستان سعودی منشأ ایرانی داشته است. ایران تحریم های تسلیحاتی خود را قبل از منقضی شدن نقض می کند. حال اگر تحریم های این کشور لغو شود، چه می شود؟

وی همچنین شرح داد: ایران همچنین از گروه های شیعه همچون کتائب حزب الله و گروه هایی که به نیرو های آمریکایی حمله می کنند، حمایت می کند. جمهوری اسلامی ایران برای ثبات از تسلیحات استفاده نمی کند. همه کشور های منطقه یک صدا خواهان تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران هستند.

پمپئو در ادامه اظهارات فرافکنانه خود اعلام نمود: آمریکا برای حمایت از امنیت ملی و جان انسان ها خواهان تمدید تحریم هاست.

وزیر امور خارجه آمریکا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که کنندگان کنگره این کشور از تصمیم ترامپ برای تمدید تحریم های تسلیحاتی حمایت می کنند، اضافه کرد: جهت ایران به سمت گسترش سلاح ها، جهتی نیست که جهان بتواند بپذیرد. برداشتن این تحریم می تواند پیامد هایی ناگواری برای امنیت و ثبات منطقه داشته باشد. حکومت ایران، حکومتی نیست که در صورت برداشته شدن تحریم ها، میانه روی پیشه کند.

وی همچنین در خصوص برنامه های هسته ای ایران، گفت: نشانه ای از کم شدن فعالیت های بی ثبات هسته ای ایران دیده نمی شود. ایران از دسترسی به سایت های مورد نظر آژانس ممانعت کرده است.

وزیر خارجه ایالات متحده همچنین ادعا کرد: جهان باید از دیپلماسی باجگیرانه ایران پیشگیری کند. ما باید تهدید های ایران را جدی بگیریم. تمدید تحریم های تسلیحاتی فشار بیشتری روی ایران اعمال می کند. مردم ایران و جهان به این امر احتیاج دارند.

منبع: فرارو

به "پمپئو خواستار تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پمپئو خواستار تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید