نرخ هر کیلو مرغ به 23 هزار تومان رسید!

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، حبیب اسداله نژاد نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی از ثبات بازار مرغ خبر داد و گفت: امروز متوسط قیمت هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری 16 هزار و 500 تا 17 هزار تومان و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی ها 23 هزار تومان است.

نرخ هر کیلو مرغ به 23 هزار تومان رسید!

وی از افزایش قیمت جوجه یکروزه در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون متوسط قیمت هر قطعه جوجه یکروزه 4 هزار و 800 تومان است که طبق روال هر سال در ایام سرانجامی سال با ازدیاد تقاضا برای جوجه ریزی، قیمت جوجه یکروزه افزایش می یابد.

اسداله نژاد درباره آینده بازار مرغ بیان نمود: با توجه به شرایط فعلی عرضه، پیش بینی می شود که تغییرات چندانی در بازار رخ ندهد.

این مقام مسئول عرضه مرغ با نرخ های بالاتر را سودجویی واحدهای صنفی برشمرد و گفت: با توجه به افزایش قیمت مولفه های تولید، نرخ فعلی مرغ در بازار به زیان مرغداران است که امیدواریم شرایط به گونه ای باشد که تولید استمرار داشته باشد.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی ادامه داد: هر سال در اسفند، قیمت نهاده های دامی در بازار افزایش می یابد، اما به سبب آنکه سیستم نهاده های دامی دولتی است، امیدواریم شاهد افزایش قیمت نباشیم.

او با اشاره به اینکه تخصیص نهاده دامی با نرخ مصوب کماکان در حال انجام است، بیان نمود: دولت به ازای هر قطعه مرغ 4 کیلو نهاده با نرخ مصوب تا سن 40 روز در نظر گرفته است که به علت نگهداری مرغ بالای سن 40 روز بخشی از نهاده مورد نیاز از بازار آزاد تامین می شود.

وی با تاکید بر افزایش قیمت مصوب مرغ توسط کارگروه تنظیم بازار بیان نمود: با توجه به افزایش قیمت مولفه های تولید، قیمت مصوب مرغ توسط کارگروه تنظیم بازار باید اصلاح شود.

اسداله نژاد درباره آینده بازار مرغ گفت: با توجه به شرایط فعلی عرضه و تقاضا پیش بینی می شود که قیمت مرغ در ایام عید بیش از 22 تا 23 هزار تومان نباشد.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه جوجه ریزی شب عیدنداریم، بیان نمود: با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته برای تامین مرغ شب عید، مسئله ای در بحث توزیع نداریم چرا که بنابر برنامه ریزی های صورت گرفته، 120 میلیون قطعه جوجه ریزی برای ایام سرانجامی سال صورت گرفته که این میزان جوابگوی بازار داخل است.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی در سرانجام با اشاره به اینکه مسئله ای در تولید مرغ نداریم، شرح داد: با توجه به پتانسیل تولید، امکان صادرات یک میلیون تن مرغ مازاد وجود دارد که به علت نبود سیاست گذاری منطقی، بحث صادرات منتفی است.

منبع: باشگاه وبلاگ آریابلاگ

منبع: تجارت نیوز

به "نرخ هر کیلو مرغ به 23 هزار تومان رسید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ هر کیلو مرغ به 23 هزار تومان رسید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید