موزه ها، کاخ ها و بنا های تاریخی در روز 13 فروردین تعطیل هستند خبرنگاران

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، تمام بناها و موزه های دارای محوطه باز و فضای سبز ـ زیر نظر وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ـ 13 فروردین ماه تعطیل هستند.

موزه ها، کاخ ها و بنا های تاریخی در روز 13 فروردین تعطیل هستند خبرنگاران

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ آریابلاگ، هرچند قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا برای پیشگیری از شیوع بیشتر این ویروس، در دستورالعملی به مناسبت روز طبیعت، تمام تجمع ها در اماکن تفریحی عمومی در شهر های قرمز و نارنجی را ممنوع اعلام نموده است، اما تعطیلی این بنا ها از سوی وزارت میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی بیشتر با هدف حفاظت و پیشگیری از هر گونه آسیب به محوطه ها و باغ های تاریخی انجام می گردد.

تا کنون پایگاه میراث جهانی تخت جمشید (پرسپولیس) از تعطیلی این مجموعه و همچنین نقش رستم در روز سیزدهم فروردین ماه خبر داده است. مدیرکل میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی استان فارس نیز اعلام نموده که در روز طبیعت، تمام اماکن تاریخی و جهانگردی این استان تعطیل اند.

کاخ سعدآباد نیز در اطلاعیه ای اعلام نموده است: روز سیزدهم فروردین ماه به منظور حفاظت و پیشگیری از هر گونه آسیب به فضای سبز این مجموعه تاریخی که حدود 80 هکتار آن را باغات متنوع، زیبا و منحصر به فرد تشکیل داده، تعطیل است.

مجموعه سعدآباد با 15 موزه و کاخ موزه همه روزه (به جز ایام تعطیلات سوگواری و تعطیلات مربوط به ستاد ملی کرونا) از ساعت 9 صبح تا 19 باز است و فروش بلیت موزه های آن تا ساعت 17 امکان پذیر است.

مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران هم در اطلاعیه ای از تعطیلی کاخ موزه های این مجموهه در روز سیزدهم فروردین ماه همزمان با روز طبیعت خبر داده است. در اطلاعیه روابط عمومی نیاوران آمده که براساس ابلاغیه وزارت میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی این مجموعه به دلیل دارا بودن فضای سبز وسیع، طبق رویه هر سال به منظور حفاظت از باغ تاریخی نیاوران و پیشگیری از بروز آسیب های جبران ناپذیر، در روز سیزدهم فروردین ماه تعطیل بوده و امکان پذیرش جهانگرد ندارد.

کاخ ها و محوطه نیاوران در باقی روز های سال با رعایت پروتکل های بهداشتی از ساعت 9 صبح تا 19 باز بوده و تا ساعت 17:30 فروش بلیت دارد.

کاخ گلستان نیز با توجه به فضای باز و محوطه سبزی که دارد، از تعطیلی این مجموعه در روز سیزدهم فروردین ماه به رسم هر سال خبر داده است.

مجموعه تفریحی عباس آباد در مازندران هم به مناسبت روز سیزده فروردین اعلام تعطیلی نموده است.

همچنین ستاد مقابله با کرونا در استان اصفهان به دنبال نارنجی شدن این شهر از تعطیلی تمام اماکن تاریخی و جهانگردی این استان در روز های دوازدهم و سیزدهم فروردین ماه اطلاع داده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی استان قزوین نیز به دنبال نارنجی شدن شهرستان های قزوین و تاکستان، تعطیلی تمام مراکز تاریخی و جهانگردی این استان را اعلام نموده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "موزه ها، کاخ ها و بنا های تاریخی در روز 13 فروردین تعطیل هستند خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه ها، کاخ ها و بنا های تاریخی در روز 13 فروردین تعطیل هستند خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید