معمای پیراهن تیم ملی در جام جهانی

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، در شرایطی که چیزی به آغاز بازی های جام جهانی 2022 قطر نمانده است، هنوز مراسم رونمایی از پیراهن تیم ملی ایران برگزار نشده است. البته که شاید با توجه به اوضاع و احوال کنونی چندان نیازی هم به برگزاری مراسم رونمایی نباشد، ولی همین که تا به الان طرح پیراهن تیم ملی برای جام جهانی تعیین نشده یا تعیین شده و از آن به طور رسمی رونمایی نشده، عجیب است.

معمای پیراهن تیم ملی در جام جهانی

ایران در زمره معدود کشور های حاضر در جام جهانی است که هنوز پیراهنش را رونمایی ننموده و احتمالا در زمره معدود تیم های جهانست که شاید چندان برایش تفاوتی هم نداشته باشد که این پیراهن رونمایی بگردد یا نه! ماجرا از این قرار است که تیم های ملی جهان به واسطه بستن قرارداد های اقتصادی بسیار خوب با شرکت های تأمین نماینده پوشاک، پول هنگفتی به جیب زده و از طرفی سعی می نمایند در فاصله چند ماه به آغاز جام جهانی از پیراهن های نو رونمایی نمایند تا کمپانی های مورد نظر هم سود ببرند. با این حال، هیچ کدام از این دو موضوع قرار نیست در ایران رخ دهد. ایران برخلاف ادوار گذشته که در جام جهانی حاضر بوده این دوره قرار است با برندی ایرانی در جام جهانی شرکت کند. این مورد هم احتمالا به این علت است که هیچ شرکت خارجی ای حاضر به شرکت کردن در مزایده تأمین پیراهن تیم ملی ایران برای جام جهانی نشده است.

از طرفی، بازیکنان تیم ملی هم پیش از این یکی دو نوبت از کیفیت لباس های مذکور گلایه نموده اند که کمپانی تحت قرارداد با فدراسیون فوتبال ایران وعده داده کیفیت نهایی لباس ایران که قرار است در جام جهانی به تن کند، فرق داشته باشد. در کنار این موضوع باید به قراردادی که منعقد شده هم رسیدگی گردد تا معین گردد که فدراسیون فوتبال قرار نیست طبق عرف رایج در جهان، پولی از کمپانی مدنظر بگیرد بلکه فقط این لباس ها قرار است به صورت رایگان در اختیار فدراسیون فوتبال ایران گذاشته گردد. فدراسیون فوتبال ایران زمانی که محمد دادکان را به عنوان رئیس بالای سر خود داشت توانست با کمپانی آلمانی پوما قرارداد همکاری منعقد نموده و از آن شرکت پول خوبی بگیرد.

بعد از آن دیگر همه چیز به صورت توافقی حاصل شده است به این معنی که بخشی از پیراهن ها به صورت رایگان در اختیار تیم ملی قرار گرفته و اگر احتیاج به پیراهن بیشتر بوده، کمپانی مورد نظر سعی نموده با تخفیف، پیراهن های بیشتر را به ایران بفروشد! آل اشپرت یکی از این کمپانی ها بود که پیش تر با تیم ملی فوتبال ایران به همین شکل کار کرد.

اتفاق عجیب، ولی در جام جهانی روسیه رخ داد که فدراسیون فوتبال ایران نه تن ها پولی از آدیداس نگرفت بلکه مجبور شد پیراهن های این برند آلمانی را با تخفیف بخرد و به تن بازیکنان کند. البته نباید از این موضوع هم غافل شد که تحریم ها از یک سو و نبودن حق حق امتیاز در ایران از سوی دیگر، مانع از همکاری برند های صاحب نام تأمین نماینده پوشاک ورزشی با تیم ملی ایران شده است. فدراسیون فوتبال در ماه های اخیر چندین بار درخواست مزایده را برپا کرد، ولی بعد ها خبر رسید که هیچ پیشنهادی از برند های خارجی نداشته است.

منبع: فرارو

به "معمای پیراهن تیم ملی در جام جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معمای پیراهن تیم ملی در جام جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید