مذاکره با خارجی ها برای طرح نهضت ملی مسکن، پرداخت وام ودیعه مسکن تا خاتمه سال تمدید شد

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: از بین ثبت نام یک میلیون و 380 هزار نفر برای وام ودیعه مسکن، 600 هزار نفر واجد شرایط شناخته شده اند و فرایند پرداخت وام ودیعه تا انتها سال ادامه دارد.

مذاکره با خارجی ها برای طرح نهضت ملی مسکن، پرداخت وام ودیعه مسکن تا خاتمه سال تمدید شد

به گزارش گروه مالی وبلاگ آریابلاگ به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده با بیان اینکه مذاکراتی برای افزایش سرعت پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن با بانک ها انجام شده است، اضافه نمود: تا به امروز حدود یک میلیون و 380 هزار متقاضی ثبت نام نموده اند که از این تعداد 600 هزار نفر واجد شرایط شناخته شده و پفراینده آن ها تکمیل و به بانک ها ارسال شده است که از این تعداد هم حدود 70 هزار متقاضی تسهیلات خود را توانسته اند از بانک ها دریافت نمایند و این فرایند تا انتها سال برای پرداخت ادامه دارد.

وی با بیان اینکه طبق استراتژی های که پیش از این وجود داشت، مردم خود اقدام به ساخت این واحد ها می نمایند، گفت: بخش دیگری از این واحد ها به وسیله انبوه سازان، تعاونی ها و پیمانکاران بزرگ ساخته می شوند که در این حوزه هیچ محدودیتی وجود ندارد و افرادی که توانمند و حائز شرایط هستند، ما بستری برای آن ها فراهم نموده ایم که بتوانند در این حوزه ورود نمایند.

مذاکره با کشور های خارجی برای استفاده از فناوری آن ها برای طرح نهضت ملی مسکن

محمود زاده توضیح داد: در طرح نهضت ملی مسکن در مقیاس بزرگ تر شرکت های صنعتی سازی ایرانی و خارجی مذاکراتی را انجام داده ایم که بتوانیم برای انتقال تجربه و تکنولوژی نو از ظرفیت آن ها استفاده کنیم تا پروژه ها با سرعت بیشتری ساخته شوند.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه هر دو تخصیص زمین و پرداخت تسهیلات در قانون لحاظ شده و تبعات عدم اجرای آن هم در قانون دیده شده است، گفت: قانون جهش فراوری مسکن کمتر از 20 روز پیش به ما ابلاغ شده و در همین مدت کمیته تأمین مسکن به ریاست استاندار در استان های مختلف تشکیل شده و با توجه به برنامه ریزی که با وزیر راه و شهرسازی در این خصوص انجام شده، امیدواریم همکاری دستگاه ها در تأمین زمین بیشتر گردد.

محمود زاده درباره مقدار تسهیلات ساخت این واحد ها هم گفت: پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی برای این تسهیلات فرق دارد به طوری که قیمت تمام شده متناسب با هر شهر و هر طبقه باید تفاوت داشته باشند به طور مثال در کلان شهر ها که بسیاری از پروژه ها به صورت بلند مرتبه ساخته می گردد، باید مقدار تسهیلات بیشتری را دریافت نمایند و در سایر منطقه ها که ارتفاع ساختمان کمتر است، باید تسهیلات کمتری پرداخته گردد.

سرعت اجرای مسکن ملی افزایش یافته است

وی گفت: سرعت اجرای واحد های مسکن ملی هم افزایش یافته و در صورتی که متقاضیان آورده خود را پرداخت نمایند، اجرای این واحد ها تسریع و تسهیل خواهد شد.

محمود زاده اضافه نمود: متقاضیان مسکن ملی که در این طرح ها ثبت نام نموده اند در صورت واجد شرایط بودن منتظر پیامک برای تکمیل مدارک خود باشند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "مذاکره با خارجی ها برای طرح نهضت ملی مسکن، پرداخت وام ودیعه مسکن تا خاتمه سال تمدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مذاکره با خارجی ها برای طرح نهضت ملی مسکن، پرداخت وام ودیعه مسکن تا خاتمه سال تمدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید