قیمت باورنکردنی کوییک در ونزوئلا ، مدیرعامل سایپا: شاهین از مردگی درآمده و به روسیه می فروشیم

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، مدیرعامل سایپا به قیمت شاهین و کوئیک در روسیه و ونزوئلا اشاره نمود و گفت: این محصولات به ترتیب 19 و بیش از 15 هزار دلار در این کشورها عرضه می شوند.

قیمت باورنکردنی کوییک در ونزوئلا ، مدیرعامل سایپا: شاهین از مردگی درآمده و به روسیه می فروشیم

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، محمد علی تیموری اظهار کرد: یک ساله گذشته فراوری سایپا به روزانه 1050 دستگاه رسیده بود که 92 درصد آنها نیز ناقص بود و به پارکینگ می رفت. یعنی 87 هزار خودروی ناقص با میانه یک سال و نیم کف پارکینگ بود.

وی اضافه کرد: علاوه بر این شاهد مسائل کیفیت و نقدینگی هم بودیم. 17 هزار میلیارد تومان پول کف پارکینگ ها بود.

تیموری با بیان اینکه راهی جز اقتصاد مقاومتی نداریم، گفت: باید هزینه های خرید را کاهش دهیم. به همین دلیل سایپا سال گذشته 2500 میلیارد تومان، بدون تغییر منبع کاهش خرید داشته است. اقتصاد دنیا رقابتی است و می توان با افزایش کیفیت، قیمت کمتر خرید.

این مقام مسئول با اشاره به مسئله کیفیت نیز گفت: خودرویی مثل شاهین که روی پلتفرم یاریس به وسیله یک شرکت خارجی با هزینه سایپا طراحی شده، تبدیل به خودرویی که مرده در داخل عرضه می کردیم. اما امروز شاهین از مردگی درآمده، استقبال عمومی از آن بیشتر شده و مردم به خاطر بی کیفیتی به نمایندگی ها مراجعه نمی نمایند.

مدیرعامل سایپا با بیان اینکه فراوری روزانه سایپا به 2222 دستگاه رسیده، با اشاره به تهدیدات خارجی و موانع داخلی فراوری، توضیح داد: نفوذ بعضی کمپانی های خارجی در بعضی ارگان ها به قدری زیاد است که هر روز شرکت های داخلی را زمینگیر می نمایند تا وارد اقتصاد دنیای نشوند.

به گفته این مقام مسئول در حال حاضر هر دستگاه خودروی شاهین 11 هزار دلار درب کارخانه به روسیه فروخته و در بازار روسیه 19 هزار دلار عرضه می گردد. بعلاوه خودرو کوئیک به ونزوئلا 7000 دلار درب کارخانه فروخته می گردد، 3000 دلار به خاطر حمل و نقل و 4000 دلار از سوی گمرک دولت ونزوئلا دریافت می گردد و در نهایت این خودرو به قیمت 15 هزار و 200 دلار در بازار ونزوئلا عرضه می گردد.

وی اضافه کرد: پس به راحتی می توانیم این خودروها را در بازارهای دنیا عرضه کنیم. به دلار هم پول می گیریم. بعد از 9 سال کمپانی را هم در ونزوئلا راه اندازی و برای صادرات 200 هزار دستگاه خودرو به این کشور قرارداد بستیم.

منبع: همشهری آنلاین

به "قیمت باورنکردنی کوییک در ونزوئلا ، مدیرعامل سایپا: شاهین از مردگی درآمده و به روسیه می فروشیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت باورنکردنی کوییک در ونزوئلا ، مدیرعامل سایپا: شاهین از مردگی درآمده و به روسیه می فروشیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید